Uspávání, spaní v rodičovské posteli, prso jako dudlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zvejka.lucik
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 21:00
Uspávání, spaní v rodičovské posteli, prso jako dudlík

Ahoj holky,

mám první (a furt nevím, jestli nebude i poslední :D ) dítě. Je mu 8 měsíců. Zpočátku mi krásně spinkal, už ve dvou měsících uměl spát celou noc. Uspávám od začátku kojením, což mi nějak nevadí. Pak mu ve 4 měsících začly růst zoubky a od té doby spí čím dál hůř. Nejdřív se budil 2× za noc, pak 4×. Vždycky, když se vzbudil, vzala jsem ho k sobě, dala prso a když usnul, přenesla ho zpět do jeho postýlky. Pak jsem si ho kolem 5. ráno začla nechávat v posteli pže se při přenášení takhle ráno budil. V šesti měsících se už budil tak často, že jsem při kojení usínala až z toho vzniklo, že spí celou noc u mě, pže prostě vytuhnu taky 8o Pořád to ale ještě šlo, pže aspoň první hodinu či dvě spal v postýlce. Teď ale ho uspím, on usne u prsa na boku. Já ho opatrně přetočím na záda abych ho mohla přenést. Zvednu ho, přenesu a jak se dotkne postýlky, hned je vzhůru a fňuká. Je pravda že má teď trochu rýmu, ale nevím, jestli je to tím, nebo si prostě vymýšlí. Dneska jsem ho takhle přenesla 3×, než konečně v postýlce spal. Trvalo to hodinu a půl z čehož 20 min ležel v postýlce, já mu zpívala. 10 min mi žužlal prst, pak ho to přestalo bavit a začal řvát. Po 10 min řevu jsem to nevydržela a zase mu dala prso. Navíc tím, že spí se mnou, vůbec nevím, jestli prso nepoužívá jen jako dudlík. Přes den pije normálně. Dudlík nechce, nechat vyřvat ho nechci. A Estvilovu metodu mi taky neraďte, je to pro mě totéž, jako nechat vyřvat. Máte pro mě nějaký zázrak? Nebo naději, že u vás to taky tak bylo a spravilo se to samo? Díky za Vaši podporu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Celina
Závislačka 4267 příspěvků 07.02.19 21:06

@Zvejka.lucik A proč ho chceš odnaučovat něco, co jsi ho naučila? Jakou to má logiku?

Uživatel je onlineXmichaelah
Kecalka 104 příspěvků 07.02.19 21:11

V podstate jsem taky tak uspavala :P noci velmi velmi podobny prubeh! Ted jsem ji odstavila v 10 m a hrozne jsem se bala, co budu delat. Svete div se- usne bud u flasky nebo pote co dopije a s dudlikem.. spanek se zlepsil.. myslim ze az dojdes k zaveru, ze uz takhle nechces, nejak to pujde :) jo a ja ji teda prenasim tak jak lezi :P mam pod ni zavinovacku- lip se nabira :D

Mamazkoncesveta
Stálice 93 příspěvků 07.02.19 21:12

Taky jsem takto uspavala, dcera většinu spala pak i celou noc se mnou. Odstavila jsem ji na něčí vkus relativně pozdě, ve dvou a půl letech, to se učila spát ve vlastní posteli. Mně to takhle nevadilo, bylo to pohodlné a příjemné pro obě. Chvilky, které byly jen naše. Říkávala jsem, že až ji bude patnáct, tak o tohle už stát nebude :D

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9576 příspěvků 3 inzeráty 07.02.19 21:13

Syn s námi spal do 14m, pak se sám přesunul do postýlky a před 2. narozeninami šel do velké postele do pokojíčku. A taky usínal u prsa a v noci jsem kojila x krát :) teď máme druhou holčičku (16 dní), okolo 19h uspím u prsa cca do půlnoci spí v postýlce a pak ji už mám v posteli, je to pohodlnější. A navíc k nám většinou nad ránem přijde i syn tak mám klid :)

wdylme
Povídálka 38 příspěvků 07.02.19 21:19

Malej (18m) spi take se mnou, od narozeni. Budi se nekolikrat za noc ma mliko,nebo proste se jen pricucne a spi dal. Myslim,ze jsou tak nejspokojenejsi, v blizkosti mamky a kdyz si na to jednou zvyknou,tak je jasny,ze se jim nechce do postylky..Ja treba se vsim nejak zasadnejsim(treba zmena usinani, konec nocniho kojeni apod…) cekam az tak do dvou let+, az mu to budu moci normalne vysvetlit, on to pochopi a nebude jen bulet a moc nechapat, co se to deje za zmeny..

Ebbi77
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 07.02.19 21:25

Ahoj. Prosím Tě neber to ve zlém, ale Ty to vlastně vzdalas, aniž bys cokoli zkusila. Mimčo sis dokonale naučila ne na prso, ale na sebe. Já se prckovi nedivím, že od tebe nechce. Na každé dítko funguje něco jiného. Vlastní zkušenost :) . Ale je fakt, že se mi osvědčilo postupné zkracování návštěv u postýlky a prodlužování mezipauz. Na mimi jsem normálně klidně promlouvala, že jsem blízko a že je vše ok. Trvalo to pět dnů a spí jak špalek až do rána. Byla ve věku tvého chlapečka. Je mi jasné, že na tuto metodu musíš mít nervy jak špagáty. Ale vyplatí se. Držím pěsti :hug:

Janli
Kelišová 7304 příspěvků 07.02.19 21:28

Ta zavinovačka pod miminem je osvědčená, funguje mi už na druhý dítě. Jinak doporučuju přístavnou postýlku, ta vyřeší spoustu trápení.

Zvejka.lucik
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 21:29

Díky za vaše zkušenosti. A to holky chodíte spát tak, jak chodí děcka? Nebo je uspíte ve vaší posteli, necháte je tam a jdete spát později? Já bych se bála, že mi z té postele spadne. :?

Zvejka.lucik
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 21:34

@Janli Zavinovačku zkusím, díky. Postýlka k posteli se nám nevejde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 21:35

@Zvejka.lucik u nas to porad menilo, nejdriv usinani v postylce sama, pak prenaseni atd. Nakonec jsem dala vedle velke postele postylku, aby nemohla spadnout, bez sprusli. Nakojila, ona se otocila, usnula a bud jsem ji tam nechala lezet ve velke nebo jemne presunula do postylky. Vedle ni dala chuvicku, pripadny pohyb jsem slysela. Ale nikdy nikam nelezla a tak, spala jak poleno. Ja pak v noci spala ve velke, ona v te prisunute male nebo u me. Nakojila jsem pripadne vleze a spala u toho klidne dal, rano jsme byly vyspane obe. Jako dudlik me nemela ale nikdy, napila se, otocila a spala dal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 21:37
@Zvejka.lucik píše:
Díky za vaše zkušenosti. A to holky chodíte spát tak, jak chodí děcka? Nebo je uspíte ve vaší posteli, necháte je tam a jdete spát později? Já bych se bála, že mi z té postele spadne. :?

Jak pisu, nakojila jsem a oblozila, chuvicku k tomu. Pripadne jsem ji presunula onpul metru dal do jeji postylky a oblozila. Obcas jsem usnula a spala do rana, ale vetsinou jsem vstavala, spat chodila brzo.

Zvejka.lucik
Nováček 6 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 21:38

@Ebbi77 Tu Estvilovu metodu jsem zkusila, vydržela jsem asi 15 min. Ale ani já ani manžel nechceme toho prcka takhle trápit. Zkusila jsem mu v postýlce zpívat, hladit ho, ale pořád řval, jako tur. Jestli máš nějakou radu, co nezahrnuje prckovo řvaní, sem s ní.

dedrichov
Závislačka 3237 příspěvků 07.02.19 21:53
@Kristyna.Vechto­va píše:

Jéé, gratuluji k dcerušce, jak se malá jmenuje?

Ebbi77
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 07.02.19 21:55
@Zvejka.lucik píše:
@Ebbi77 Tu Estvilovu metodu jsem zkusila, vydržela jsem asi 15 min. Ale ani já ani manžel nechceme toho prcka takhle trápit. Zkusila jsem mu v postýlce zpívat, hladit ho, ale pořád řval, jako tur. Jestli máš nějakou radu, co nezahrnuje prckovo řvaní, sem s ní.

Já tě chápu. Mám dětí jako smetí a až u té poslední se mi podařilo docílit klidného rituálu. Jen pro příklad. První byl kojený později na UM. Spal se mnou až do tří let 8o . Hrůza. Pořád se v noci budil. Napřed na prso pak na čajík. U dalších jsem si řekla, že se mnou nebude v žádném případě spát. Tak nespala :D :D :D do 3,5 let. Děs. Taky jsem se uklidňovala, že to jsou krásné chvíle mne a miminka. No fakt nejlepší je to prostě vydržet. A nepovolit. Když to dítko ví, že jsi vedle v pokoji pochopí, že se jde spát. Když jsem to začala provozovat tak jsem k ní šla třeba po minutě dvou. A najednou z toho bylo osm minut. Ono se to zlomí. A malá zase tolik neplakala. Spíš si vymrčovala.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >