Úspěšná léčba deprese

5
1.5.21 20:34

Úspěsna léčba deprese

Přeji hezký večer, mám otázku, zda je tu někdo, kdo se dlouhodobě léčil s uzkostmi a depresi a vyléčil se. Beru od roku 2013 různa AD. Zezacatku SSRI(Cipralex, Zoloft, Deprex a nakonec Parolex) pak Venlafaxin a nyní Brintellix. Vždy nějakou dobu léky fungují, ale při velké zátěži padnu na dno, dostanu další AD. Chodila jsem taky léta na psychoterapie. Podařilo se někomu stabilizovat tak, aby žil plnohodnotne a pak byl i bez AD? Díky za sdílení zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16403
1.5.21 21:43

Léky nejsou selhání, léky jsou to co ti pomáhá s kvalitou života. Kdybys měla cukrovku prvního typu taky by ses snažila zbavit se inzulínu?

Ano, je to těžk a je to nefér a spousta jiných lidí to má reálně lehčí než ty, ale ta klíčová cesta (i k snižování léků) je smíření se se sebou samoutnou. Včetně křehké psychiky.

Taková jaká jsi jsi dost dobrá a máš spoustu věcí co nabídnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 22:27
@Ou píše:
Léky nejsou selhání, léky jsou to co ti pomáhá s kvalitou života. Kdybys měla cukrovku prvního typu taky by ses snažila zbavit se inzulínu?

Ano, je to těžk a je to nefér a spousta jiných lidí to má reálně lehčí než ty, ale ta klíčová cesta (i k snižování léků) je smíření se se sebou samoutnou. Včetně křehké psychiky.

Díky moc, tohle je potřeba opakovat znovu a znovu  :kytka:

Zakladatelko, snad tě aspoň potěší, že v tom nejsi sama. Bojuje s tím mnohem víc lidí než se zdá. Takže musíme bojovat taky, jakýmikoliv prostředky :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
9
4.5.21 16:16

Zdravím všechny „depkaře“ :)
V dětsví jsem byl fyzicky a psychicky tyraný rodiči, vyrůstal jsem s nevlastním otcem v domnění, že je vlastní, v pubertě zdrogován a znásilněn, prošel si alkoholismem, neměl jsem přátelé a nejednou přemýšlel o předčasném konci. Dnes jsem spokojený a v klidu. Mně pomohlo přestat utíkat před ohněm, zastavit se, otočit se a jít skrz na druhou stranu, kde je svěží vzduch :)
Klidně mi napište a třeba něco vymyslíme. Nepotřebujete k tomu NIC. :srdce: :andel: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.5.21 19:52
@Ou píše:

Děkuji, máš pravdu. To smíření je nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.5.21 19:57
@Anonymní píše:
Díky moc, tohle je potřeba opakovat znovu a znovu :kytka:Zakladatelko, snad tě aspoň potěší, že v tom nejsi sama. Bojuje s tím mnohem víc lidí než se zdá. Takže musíme bojovat taky, jakýmikoliv prostředky :hug:

Přesně tak, je nás hodně, co bojujeme s psychikou. Fajn je slyšet, když se někomu uleví a vidí po dlouhé době posun v psychické odolnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.5.21 20:01
@MyKey píše:
Zdravím všechny „depkaře“ :)
V dětsví jsem byl fyzicky a psychicky tyraný rodiči, vyrůstal jsem s nevlastním otcem v domnění, že je vlastní, v pubertě zdrogován a znásilněn, prošel si alkoholismem, neměl jsem přátelé a nejednou přemýšlel o předčasném konci. Dnes jsem spokojený a v klidu. Mně pomohlo přestat utíkat před ohněm, zastavit se, otočit se a jít skrz na druhou stranu, kde je svěží vzduch :)
Klidně mi napište a třeba něco vymyslíme. Nepotřebujete k tomu NIC. :srdce: :andel: :srdce:

To je dobře, ze po všech těch traumatech jsi spokojený a silný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat