Úspěšnost IVF, pokud je zdravotní problém na straně muže

Anonymní
28.8.19 17:21

Úspěšnost IVF, pokud je zdravotní problém na straně muže

Ahoj, s manželem se chystáme na IVF a problém je u něj ve tvorbě spermií, mě „jen“ odstraňovali polyp, jinak bych měla snad být zdravá, je mi 32, myslíte, že v tomto případě máme slušné naděje na úspěch a miminko by se mělo dříve či později chytit, když je žena zdravá? Nebo je to spíše jedno, jestli je problém na straně ženy nebo muže a prostě to buď vyjde nebo ne? Popř. jsem se chtěla zeptat, jestli jste to měly také tak, že byl problém u partnera a kolikáté IVF se u Vás zadařilo? Omlouvám se, jestli je to hloupý dotaz, ale už za poslední měsic jsem vyslechla tři oznámení těhotenství a už hledám jakoukoliv naději, čeho bych se mohla chytit, děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5192
28.8.19 17:37

Tak zalezi jak vypada jeho spermiogram. Pokud tam je aspon neco, tak to vajicko zvladnou oplodnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.19 17:48
@Cenarius píše:
Tak zalezi jak vypada jeho spermiogram. Pokud tam je aspon neco, tak to vajicko zvladnou oplodnit.

To vím, mě spíš jde o to, když to tak blbě řeknu, když při ET dají embryo ženě, která nemá zdravotní problém, je naděje, že otěhotní stejná, jako kdyby otěhotněla přirozeně ve zdravém páru? Protože chápu, že u ženy, která má třeba PCO nebo endometriozu, nemusí se ani IVF třeba zadařit hned, protože je někde v těle problém, ale pokud je žena zdravá nemá, myslíte, že je šance jako u normálního zdravého páru, pokud se samozřejmě zvládnou oplodnit vajíčka nebo už tím, že se pár léčí s neplodností, je jedno, jaká je diagnóza páru, prostě už jsou šance menší?

• Citovat
  • Nahlásit
746
28.8.19 17:49

Předpokládám, že už jste v CARu byli, když nějaké výsledky znáte. Měl by vám dr. říct jaké máte šance s tím konkrétním problémem.
U nás to bylo taky na straně partnera, nic dramatického, ale pro přirozené početí prý problém. Rovnou nám řekli, že naše šance na úspěšné IVF jsou hodně vysoké a vyšlo to na 1.pokus :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3287
28.8.19 17:56

U nas je problém u manzela. Ja jsem zdravá. Vyšel nam hned et z 1.ivf, z kterého máme doma už dvouletacku. Bohužel teda nebylo co mrazit. Do finále došlo jediné embryo. Takže na sourozence jsme začínali zase nanovo. Akorát tentokrát už manzel neměl žádné spermie, takže jsme museli čekat skoro 3/4 roku, než jsme začali další kolo. Opět teda došlo do finále jen jedno, ale zase se hned chytlo a jsem v 20tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
28.8.19 17:57

U nás problém u chlapa, jedno společné dítě již máme přirozeně. Nicméně nám bylo řečeno, že přirozene početní u nás není vyloučené, ale je to velmi málo pravděpodobné.. doporucili i zmrazit spermie pro případ zhoršení… Et nebylo, 3×Ket z toho jedno ZT a nakonec jsem pres vánoce kdy jsme si dali pauzu s kety otěhotněla přirozeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
28.8.19 18:33

My jsme zdravý oba dva, všechny vyšetření máme za sebou. 2× iui nic, 1 ivf nic, 2 ivf čekáme na výsledek.. :? Takže podle mě je to strašně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.19 18:41

Ja v poradku, pronlem u manzela. Prvni dite vyslo napodruhe, druhe napopate… Takze je to loterie…

• Citovat
  • Nahlásit
10010
28.8.19 22:01

Vždycky je to o štěstí a tak trochu mezi nebem a zemí. Pokud máte hodně špatné spermio, připlatila bych si nějaký nadstandart - MACS a PICSI. Jinak u nás to vypadalo právě na chybu u muže, u mě šlo všechno jak na drátkách, všechna vyšetření i stimulace na 1* a pak se ukázalo, že mám úplně pitomá vajíčka. Nikdo to nečekal. Šlo to tak z kopce, že ze šesti kousků v den ET nebylo jediné emryo vhodné k transferu. Zůstal jediný nedovyvinutý louda, který to ale o den později dohnal a dnes na screeningu o něm doktorka řekla, že je mimořádně krásný :srdce: K prvnímu pokusu se neupínej, ale věř v nejlepší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama