Úspěšnost léčby nízkého testosteronu u muže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pandulka
Kecalka 415 příspěvků 18.09.18 19:51
Úspěšnost léčby nízkého testosteronu u muže

Ráda bych se zeptala, jestli tu má někdo zkušenost s léčbou nízké hladiny testosteronu u muže a zda to pomohlo k lepšímu spermiogramu. Dě­kuji

Reakce:

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 21 inzerátů 18.09.18 21:08

No, ono je dost podstatné znát důvod nízkého testosteronu. Sdělili, resp. zjišťovali to vůbec lékaři?

Pandulka
Kecalka 415 příspěvků 18.09.18 21:55
@Leli83 píše:
No, ono je dost podstatné znát důvod nízkého testosteronu. Sdělili, resp. zjišťovali to vůbec lékaři?

No zatím jinak všechny výsledky ok. Předpokládám, že to bude věkem :? (přes 50)

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 21 inzerátů 18.09.18 22:05

Tak tam by se snad mohl výsledek dostavit… :think: U nás byl problém v tom, že kromě nízkého testosteronu byly hodně dole i ostatní tropní hormony. Bohužel CAR si neudělal ani základní hormonální profil, natož nějaký podrobnější. Teprve oklikou se manžel dostal na endokrinologii a skončil s konkrétní diagnózou (hodně vzácný syndrom), která krom toho, že ovlivňuje plodnost, navíc ještě způsobuje úbytek kostní tkáně, pokud není správně léčena.

U manžela se tak sice ve finále dostal testoš po základní léčbě do referenčních mezí, nicméně „nevěděl“, co má v těle vlastně dělat (neuměl působit na tvorbu spermií). Takže byly přidány další léky (vše injekčně), pak se jakési výsledky dostavily.

Držím pěsti!

Pandulka
Kecalka 415 příspěvků 18.09.18 22:20
@Leli83 píše:
Tak tam by se snad mohl výsledek dostavit… :think: U nás byl problém v tom, že kromě nízkého testosteronu byly hodně dole i ostatní tropní hormony. Bohužel CAR si neudělal ani základní hormonální profil, natož nějaký podrobnější. Teprve oklikou se manžel dostal na endokrinologii a skončil s konkrétní diagnózou (hodně vzácný syndrom), která krom toho, že ovlivňuje plodnost, navíc ještě způsobuje úbytek kostní tkáně, pokud není správně léčena.

U manžela se tak sice ve finále dostal testoš po základní léčbě do referenčních mezí, nicméně „nevěděl“, co má v těle vlastně dělat (neuměl působit na tvorbu spermií). Takže byly přidány další léky (vše injekčně), pak se jakési výsledky dostavily.

Držím pěsti!

No genetiku zatím tedy nemáme :/
No jo, to beru jako největší problém carů, že problém u muže se nesnaží vůbec léčit. Proto nemůžu najít jedinou diskusi, ze které bych se dozvěděla, zda léčba u sníženého testosteronu zabírá na zlepšení spermiogramu. :roll: Snažím se zjistit, zda má cenu to zkoušet a čekat, nebo jít rovnou do IVF.

A mohu se zeptat, zda se dostavily v podobě přirozeného početí, nebo i tak to bylo na IVF?
A děkuji!

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 21 inzerátů 18.09.18 23:43

@Pandulka U nás to bylo složitější, jelikož na začátku byla azoospermie. Z logiky věci - pokud je opravdu problém pouze ve vyšším věku - by ten testosteron jako takový měl být klíčem. My tehdy skončili mj. i u androloga (dr. Kočí), který nám vysvětlil, že testosteron jako takový sice stojí za tvorbou spermií, ale u manžela jeho zvýšení nemá význam, pokud jsou dole ty další hodnoty. Že ten testosteron prostě v těle sice je, ale neví, co má dělat.

Co se týče genetiky, tak tady je to taky celkem „vtipné“, protože manžel měl tu základní CARovskou genetiku (karyotypy) naprosto v pořádku. Přitom syndrom, který mu byl diagnostikovaný, souvisí právě s genetikou. Bohužel problém není v počtu chromozomů (karyotyp), ale v chromozomální stavbě. Na to už v rámci základního genetického vyšetření nepřišli.

Fakt doporučuji, pokud máte sebemenší pochybnosti, hledat dál. My tehdy z CARu úplně odešli a šli vlastní cestou. Nejdřív urolog, pak místní gynekolog, který ale řeší i spermiogramy, a ten manžela rovnou sám objednal na endokrinologii. Odtud ještě magnetická rezonance mozku a nějaká další návazná vyšetření, než byla vyslovena konečná diagnóza.

Jsem v kontaktu s holkama (tady z diskuzí), které právě taky s partnery řešily nízký testoš nebo i azoospermie, a zatím žádná nemá pozitivní zkušenost z CARu. Jako že by se tím nějak hlouběji zabývali. Prostě byznys, no. :zed:

U nás to ve finále dopadlo tak, že po 2 letech léčby se sice objevilo pár kousků spermií (na IVF by to stačilo), ale nakonec jsme se rozhodli pro dárce a inseminaci. Máme tak počaty oba prcky. :-) Důvodem bylo zejména to, že nám nikdo nebyl schopen říct, zda manželova diagnóza není dědičná, do PGD se nám moc nechtělo, navíc manžel usoudil, že šířit své nedokonalé geny na úkor mého zdraví (hormonální koktejl při IVF) asi není úplně to pravé ořechové.

Pandulka
Kecalka 415 příspěvků 19.09.18 08:36
@Leli83 píše:
@Pandulka U nás to bylo složitější, jelikož na začátku byla azoospermie. Z logiky věci - pokud je opravdu problém pouze ve vyšším věku - by ten testosteron jako takový měl být klíčem. My tehdy skončili mj. i u androloga (dr. Kočí), který nám vysvětlil, že testosteron jako takový sice stojí za tvorbou spermií, ale u manžela jeho zvýšení nemá význam, pokud jsou dole ty další hodnoty. Že ten testosteron prostě v těle sice je, ale neví, co má dělat.

Co se týče genetiky, tak tady je to taky celkem „vtipné“, protože manžel měl tu základní CARovskou genetiku (karyotypy) naprosto v pořádku. Přitom syndrom, který mu byl diagnostikovaný, souvisí právě s genetikou. Bohužel problém není v počtu chromozomů (karyotyp), ale v chromozomální stavbě. Na to už v rámci základního genetického vyšetření nepřišli.

Fakt doporučuji, pokud máte sebemenší pochybnosti, hledat dál. My tehdy z CARu úplně odešli a šli vlastní cestou. Nejdřív urolog, pak místní gynekolog, který ale řeší i spermiogramy, a ten manžela rovnou sám objednal na endokrinologii. Odtud ještě magnetická rezonance mozku a nějaká další návazná vyšetření, než byla vyslovena konečná diagnóza.

Jsem v kontaktu s holkama (tady z diskuzí), které právě taky s partnery řešily nízký testoš nebo i azoospermie, a zatím žádná nemá pozitivní zkušenost z CARu. Jako že by se tím nějak hlouběji zabývali. Prostě byznys, no. :zed:

U nás to ve finále dopadlo tak, že po 2 letech léčby se sice objevilo pár kousků spermií (na IVF by to stačilo), ale nakonec jsme se rozhodli pro dárce a inseminaci. Máme tak počaty oba prcky. :-) Důvodem bylo zejména to, že nám nikdo nebyl schopen říct, zda manželova diagnóza není dědičná, do PGD se nám moc nechtělo, navíc manžel usoudil, že šířit své nedokonalé geny na úkor mého zdraví (hormonální koktejl při IVF) asi není úplně to pravé ořechové.

Hezký, můj měl taky diagnostikovanou azoospermii. :mrgreen: Nasadila jsem vitamíny a po měsíci a půl jsem nás objednala k andrologovi (Turčan). Na Kočího jsem koukala (jsem z Phy), ale vadí mi, že to bere jako byznys- nic na pojišťovnu. Náš androlog udělal miliardu testů a vše zdarma. Tam už měl díkybohu 3,75 mil/ml… Dr tvrdí, že je možnost to „vyléčit“ a počít přirozeně..tak z něj chci teď vymlátit na kolik % je to opravdu reálné..ale nevím, moc v zázraky nevěřím :nevim:

Já to mám právě rozjeté zároveň v CAR, ale chtěla jsem, aby předtím ho vyšetřil kompletně androlog a byli jsme si jistí, že to není nějaká blbina, co jde v klidu vyléčit. Sice jsem vždy tvrdila, že na IVF nikdy v životě..ale prostě chci jeho geny :( Tak mám v plánu se pobavit, jestli mi umožní nějakou extra šetrnou minimální stimulaci.

Moc gratuluju k prckům :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >