Úspěšnost odvolání proti nepřijetí do školky

Anonymní
17.5.18 19:58

Uspěšnost odvolání - školka

Hezký večer.
Zajímalo by mě, jaká je zhruba úspěšnost odvolání proti nepřijetí do školky. Z jakého místa pod čarou se vám podařilo uspět? Jaký byl důvod úspěchu/ neúspěchu? Jak dlouho jste čekali na verdikt? Byla všechna volná místa na odvolání resp. místa uvolněná obsazena odvolávajícími se nebo spíše těmi, kteří uháněli mimo odvolací řízení? Potřebuji dodat naději ;) + jsem zvědavá 8o. Díky za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73250
17.5.18 20:03

Těžko říct, na vesnici s jednou školkou bych řekla, že úspěšnost bude nulová, naopak tam, kde se většina dětí hlásí na víc školek se může dostat i dítě, které je hodně pod čarou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 20:25

Tak záleží, kolik bude míst a jak to má ředitelka nastavené. Podat odvolání a dělat mrtvého brouka je horší, než horlivě neúspěšné maminky bez odvolání. Hodně i záleží kde ta školka je. U nás nabízejí volná místa v jiných školkách v obvodu, i když si se tam nehlásila. Co vím, tak větší úspěšnost mají horlivé maminky než na odvolání ( info od ředitelky ).

• Citovat
  • Nahlásit
1173
17.5.18 22:10

Tak dobře je vědět, že se odvolavate proti postupu ředitele. Pokud ředitel postupoval dle kritérií. A má všechna místa obsazena, je odvolání k ničemu. Dnes jsou kritéria jasná. Spádovost a vek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 22:46

Díky za reakce. Jde o systém městských školek, jsou nechaná místa na odvolání + se uvolní nějaká místa duplicitním přijetím, ta však nabízena nejsou. Bylo nám doporučeno podat odvolání, ale hryže červík pochybností, takže asi budu zkoušet všechny varianty…

• Citovat
  • Nahlásit
1751
18.5.18 07:54

Tak třeba v naší školce berou 5 děti z 29 přihlášených. Nereálné se odvolat, navíc když jsou jasná pravidla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3266
22.5.18 09:46
@lupilka.cz píše:
Tak třeba v naší školce berou 5 děti z 29 přihlášených. Nereálné se odvolat, navíc když jsou jasná pravidla

Tak ono asi jak kde, třeba jedna MŠ u nás má body, počítá se i opakované podání přihlášky a sourozenec ve školce, což je myslím celkem dobře napadnutelné…

Já měla tuto jako pojistku, syna nepřijali, i jsem řekla, že jsem podávala ještě jednu přihlášku… Jestli nás přijali do té, kde chceme, budu vědět v pondělí… Pokud ne, zajdu za ředitelkou se zkusit domluvit - nebude-li možnost, podám odvolání… :nevim: v nejhorším budu hledat soukromou…ale chtěla jsem do práce jen na 1/2 úvazku, to rovnou můžu být doma, protože co vydělam, dám za soukromou školku… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 10:07
MarieP
Jestli nás přijali do té, kde chceme, budu vědět v pondělí…

Držím palce, ať to klapne. Já čekám na výsledky odvolání v jedné, zároveň se poptávám v další, zda někdo náhodou neodpadl. Je to „zábava“. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
2908
22.5.18 14:45

Kam se prosím podává odvolání, přímo k rukám ředitelky MŠ? Ředitelka mluvila něco o Ombucmanovi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 14:56

Krajskému úřadu, odboru školství prostřednictvím ředitelky :-) Mělo by to být popsané v poučení rozhodnutí :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama