Uspořádání kuchyň, jídelna, obývák,vyhlašuji hlasování :-)))

6
8.4.21 00:02

Uspořádání kuchyň, jídelna, obývák,vyhlašuji hlasování :-)))

Ahoj holky, momentálně se dokončuje hrubá stavba našeho domečku a musím dát dohromady uspořádání kuchyň, obývák a jídelní stůl. A už mi z toho jde hlava kolem. V příloze jsou moje návrhy, nebráním se jiným nebo jakýmkoliv připomínkám. Jsme 4. Dvě děti, dva dospělí. Děti velmi hyper. V kuchyni bych ocenila co možná nejvíce pracovní plochy, ale rozumně využitelné. Některé návrhy mají rohy a tam nevím, zda jsou ty rohy využitelné. Líbilo by se mi být při vaření bokem do místnosti, ale netrvám na tom. Co bych ale velmi chtěla je pořádný poctivý masivní stůl, kde se nebudeme tísnit. Co se Vám pozdává nejlépe??? Místnost má 8,5×4,4 (kuchyň) 4,7 obývák. Jen dodávám, že v to okno, co je v kuchyni, je okno a dveře na terasu. Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3390
8.4.21 00:32

Za me číslo 4, jestě bych třeba ostruvek posunula ke zdi ke dveřím a stul bud nechala nebo ho dala ke stěně k oknu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5310
8.4.21 00:37

Nedávala bych kulatý stůl. I já se ho vzdala. Bere nejvíce místa. Asi hned ten první obrázek, ale ke stolu v jídelně bych nedávala lavici, pokud to je lavice. S tím nemám dobré zkušenosti. Každý totiž u stolu potřebuje jiný prostor a to lze jen s židlí.

Jinak moc nepoznám co je ten obdélník, potom ovál a dva čtverce. To pardon. To mi vůbec nedáva logiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18307
8.4.21 00:39

Já jsem pro variantu s nějakým ostrůvkem. Chci si ho pořídit, protože teď mi vadí, že jsem neustále zády do místnosti, když vařím. Kulatý stůl ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5310
8.4.21 00:40

Aha :mrgreen: už vím, máš to popsané, nechtělo se mi to otevírat. Sedačku bych dala ke zdi naproti televize, potom oválný stůl a ta křesla. Pokud to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
8.4.21 00:45

To záleží, co vyhovuje vám.
Já třeba bych chtěla od jídelního stolu výhled do zahrady víc, než z gauče. Protože na gauči trávíme čas většinou pozdě večer, kdy už bývá venku tma, případně z něj koukáme na filmy atd. a přímé světlo spíš vadí. Oproti tomu mít u jídla výhled do zahrady nebo v jarní dny otevřít terasu mi přijde moc fajn. Takže tady je škoda, že z toho centrálního prostoru, kde se nabízí mít jídelní stůl, ten výhled není.
Takže já bych za tou sedačkou chtěla mít plnou zeď na obří knihovnu v rohu, a proti vchodu mít široké dveře na terasu a před nimi jídelní stůl, ale to je asi pasé :oops:
Z nabízených variant asi 4, ještě bych zvážila, zda by nešla udělat kuchyň do úzkého U nebo dvou rovnoběžných linek hned za vstupem, (jako na variantách 1-3, ale to třetí rameno by bylo zhruba v půlce do prostoru, nebo jako varianta 4 otočená o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček) a na něj z druhé strany přilepit jídelní stůl mezi linku a terasové dveře. Tím bych získala ten kontakt stolu se zahradou, ale zase by se stůl utopil a nebyl by dominantou prostoru :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
8.4.21 00:49
@Trojlístek píše:
Nedávala bych kulatý stůl. I já se ho vzdala. Bere nejvíce místa. Asi hned ten první obrázek, ale ke stolu v jídelně bych nedávala lavici, pokud to je lavice. S tím nemám dobré zkušenosti. Každý totiž u stolu potřebuje jiný prostor a to lze jen s židlí.Jinak moc nepoznám co je ten obdélník, potom ovál a dva čtverce. To pardon. To mi vůbec nedáva logiku.

To je sedačka, oválný konferenčak a 2 křesla. Já jsem asi ujeta na ty oblé tvary. Nejspíš abychom s obývakem ladili. Já jsem také řekněme oblá. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
8.4.21 01:00
@robínek píše:
Já jsem pro variantu s nějakým ostrůvkem. Chci si ho pořídit, protože teď mi vadí, že jsem neustále zády do místnosti, když vařím. Kulatý stůl ne.

Díky. Ostrůvky jsou in.ale o to nejde. Já bych ten ostrůvek měla jako pracovní plochu. varnou desku ani dřez na něm nechci. Kamarádka má ostrov 3 m, hloubku také metr a stejně nadává, že z pánve jí to prská všude kolem i po zemi. Tak mně se zas právě líbila ta varianta stát u plotny bokem, ale to už by bylo dost na těsno. Ostrůvek a ještě stůl. :nevim: tak taky nevím. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
8.4.21 01:05
@zrcadlo píše:
To záleží, co vyhovuje vám.
Já třeba bych chtěla od jídelního stolu výhled do zahrady víc, než z gauče. Protože na gauči trávíme čas většinou pozdě večer, kdy už bývá venku tma, případně z něj koukáme na filmy atd. a přímé světlo spíš vadí. Oproti tomu mít u jídla výhled do zahrady nebo v jarní dny otevřít terasu mi přijde moc fajn. Takže tady je škoda, že z toho centrálního prostoru, kde se nabízí mít jídelní stůl, ten výhled není.
Takže já bych za tou sedačkou chtěla mít plnou zeď na obří knihovnu v rohu, a proti vchodu mít široké dveře na terasu a před nimi jídelní stůl, ale to je asi pasé :oops:
Z nabízených variant asi 4, ještě bych zvážila, zda by nešla udělat kuchyň do úzkého U nebo dvou rovnoběžných linek hned za vstupem, (jako na variantách 1-3, ale to třetí rameno by bylo zhruba v půlce do prostoru, nebo jako varianta 4 otočená o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček) a na něj z druhé strany přilepit jídelní stůl mezi linku a terasové dveře. Tím bych získala ten kontakt stolu se zahradou, ale zase by se stůl utopil a nebyl by dominantou prostoru :think:

To se mi sice taky moc líbilo, když jsme se byli podívat na Ukazkove domy. Ale je tu jedno ALE. Kromě toho, že prostředek zdi je štít, tedy nosná zeď, další okno tam už nepůjde. A i tak mám trochu obavu, že se v létě upečeme. Obe ta okna jsou na západ. Takže tam bude odpoledne hrozně pražit slunce. Ještě se dají ta okna různé poupravit- protáhnout až k zemi a udělat z nich francouzská nebo je naopak přizdít atd.ale další okno nevyrobime. To by ten barák asi šel k zemi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5310
8.4.21 01:15

@kaayaa každopádně taky teď řešíme tyhle radosti. Ale vy máte velkolepý prostor. Jinak doporučuji architektku. Dostali jsme 5 návrhů na náš kutloch: obývák a kuchyně a ten se do ladil. Ale mi máme absolutně miniaturní rozměry oproti vám a co navrhla ona, nás ani nenapadlo. Taky mám ráda oblé, ale ne moc, aby to pak nebylo jak retro a fakt prď na lavici. O krbu by se mi mohlo jen zdát a budu ráda, pokud od oběda nevypadneme na terasu. Nějak ten projekt našeho domu vypadal větší a skutečnost je jiná, ale bylo třeba nacpat tam vše potřebné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17754
8.4.21 01:38

Mne se libi Navrh 1. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
8.4.21 05:49
@Trojlístek píše:
@kaayaa každopádně taky teď řešíme tyhle radosti. Ale vy máte velkolepý prostor. Jinak doporučuji architektku. Dostali jsme 5 návrhů na náš kutloch: obývák a kuchyně a ten se do ladil. Ale mi máme absolutně miniaturní rozměry oproti vám a co navrhla ona, nás ani nenapadlo. Taky mám ráda oblé, ale ne moc, aby to pak nebylo jak retro a fakt prď na lavici. O krbu by se mi mohlo jen zdát a budu ráda, pokud od oběda nevypadneme na terasu. Nějak ten projekt našeho domu vypadal větší a skutečnost je jiná, ale bylo třeba nacpat tam vše potřebné.
:mrgreen: no to mě pobavilo - nevypadne na terasu. :lol: já bych nejradši vypadla na terasu už teď, ale počasí tomu úplně nenahrává. Ale jinak teda, on obývák s kuchyní a jídelnou 40 m2 nijak velkolepý určitě není. Máme to stejně. Taky mi to tak připadalo. A teď se nestačím divit. Příště bych určitě dala tuhle trojkombinaci jedině do L a nebo zvětšila na cca 50 m. Ale jasně, ony jsou krásné ty obýváku, co mají třeba 70 m, ale člověk musí počítat s náklady a navíc, když děti dorostou, tak co s takovým hangárem? No a teď už taky nic nezměnim, jsem ráda i za to, co máme. A teď to tam už „jenom“ nějak nacpat :D. Na lavici se tedy vyprdnu, no, byla to jen úvaha. Líbí se mi, jak to má třeba naše herečka Lucka Benešová. Proto mě to zaujalo. ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12902
8.4.21 07:08

@kaayaa me se libi 4 mam to podobne a dava to smysl. Na vareni pouzivam kovovou sitku na panve a nikde nic neprska. Stoji 100kc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
8.4.21 07:25

100 lidi 100 názoru. Já jsem pro variantu 4 ale propojila bych tu kuchyň a nedělala zvlášť ostrůvek. Takové neúplné U. A na to napojila stůl. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11567
8.4.21 07:26
@Trojlístek píše:

Kolik vás stala architektka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat