Ustřihli jsme dudu - bojkotuje spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anny_sn
Kecalka 176 příspěvků 18.10.14 21:06
Ustřihli jsme dudu - bojkotuje spánek

Ahoj maminy, rozhodli jsme se skončit u 23ti měs. dcerky dudu, měla ho na uspávání, přes den už ne, ale do dvou let jsme chtěli skončit. Věnovat nebo zahodit ho nechtěla, tak jsme ustřihli špičku. Za následek to má to, že úplně přestala spát po obědě. Už čtvrtý den je bez onoho spánku, kupodivu není přes den unavená a spát jde až tak kolem 21 hod. (vstává kolem sedmé)! Absolutně nechápu, že jí denní spánek nechybí, předtím bez problému po obědě usínala a spala kolem dvou hodin. Teď s ní člověk ani nic neudělá, musím se jí věnovat celý den, navíc mám za tři týdny termín, čekám mimi a dost by se mi ten její odpolední spánek hodil :-( Dudu si večer do pusy pořád dává, teda to co z něj zbylo, je nervní z toho, že jí nejde dudat a vypadává, chvíli se rozčiluje, ale pak únavou padne… Přes den jsem zkoušela držet jí v posteli, ale po dvouhodinovém breku a rozčilování, že nechce spát jsem to vzdala.
Máte taky podobnou zkušenost? Myslíte, že se jí ten denní spánek ještě vrátí nebo to tím definitivně skončilo? :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 18.10.14 21:10

Ja kdyz ji ustrihla a takhle razantne zakrocila, mela jsem po tydnu uplne psychicky dite na dne. Usinala vecer vysilenim a pres den nespala vubec. Po tydnu mi usinala za chuze a stejne nic. Musela si na to prijit sama a to tak, ze jsem ji ukazovala diru mezi zuby a rikala ji, ze bude mit osklive zoubky. Odlozila sama a dira se spravila :)

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 18.10.14 21:11

Myslím, že se vrátí. My teda nebrali dudu 8o :mrgreen: ale kolem druhého roku přestala spát, pak zase začala a teď ve třech je to tak dva dny v týdnu spánek, zbytek bez. Navíc velmi dobře cítí tvé těhotenství, tak může být rozhozená i z toho.. Nic ve zlém, ale asi jste měli začít dřív, mimino může být každým dnem a ona bude žárlit, že mimino má kozu nebo dudlík. Nebo to třeba naopak pochopí, že dudlík je teď pro mimino. No uvidíte.

Uživatel je onlineBilli
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 18.10.14 21:22

@Anny_sn u nás se stalo po odebrání dudlíku totéž. Po týdnu dokonce přestal usínat i večer. Nakonec to dopadlo tak, že jsme začali přes den uspávat v kočáru. Trvalo to asi měsíc, než si zvyknul. Pak se dostal do fáze, že usnul do 5 minut. Takže teď mám mimino v šátku, staršího v kočáru a uspáváme. Staršímu jsou 3 a přes den spává i 3 hodiny.
Jo a jako bonus si začal kousat nehty a ocucávat hračky a oblečení, což do té doby nedělal :zed: Takže druhorozeně bude mít dudlík klidně do puberty.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 18.10.14 21:24

@Anny_sn Proč jí ho nenecháš. Syn ho ještě skoror ve 3 letech má a až ted ho postupně přestává potřebovat

Eva 13
Kelišová 6007 příspěvků 18.10.14 21:33
@Anny_sn píše:
Ahoj maminy, rozhodli jsme se skončit u 23ti měs. dcerky dudu, měla ho na uspávání, přes den už ne, ale do dvou let jsme chtěli skončit. Věnovat nebo zahodit ho nechtěla, tak jsme ustřihli špičku. Za následek to má to, že úplně přestala spát po obědě. Už čtvrtý den je bez onoho spánku, kupodivu není přes den unavená a spát jde až tak kolem 21 hod. (vstává kolem sedmé)! Absolutně nechápu, že jí denní spánek nechybí, předtím bez problému po obědě usínala a spala kolem dvou hodin. Teď s ní člověk ani nic neudělá, musím se jí věnovat celý den, navíc mám za tři týdny termín, čekám mimi a dost by se mi ten její odpolední spánek hodil :-( Dudu si večer do pusy pořád dává, teda to co z něj zbylo, je nervní z toho, že jí nejde dudat a vypadává, chvíli se rozčiluje, ale pak únavou padne… Přes den jsem zkoušela držet jí v posteli, ale po dvouhodinovém breku a rozčilování, že nechce spát jsem to vzdala.
Máte taky podobnou zkušenost? Myslíte, že se jí ten denní spánek ještě vrátí nebo to tím definitivně skončilo? :-(

Starší syn ho měl bez dvou měsíců do tří let (jen na spaní) pak jsem ho jako omylem nechala u našich, nebydlí ve stejném městě, první noc plakal chvíli a pak už byl ok, nechal si to vysvětlit, že dudu zůstal u babičky…jen jsem se modlila, aby v DM nechtěl koupit nový :mrgreen: vyhýbali jsme se chvíli koutku s dudlíkama :pankac:

Na Vašem místě bych dudlík vrátila, pokud bude mít miminko dudlík, tak to bude jen horší, bude žárlit…můj názor :hug:
Mmch odpolední pauzu budete potřebovat :lol: :mavam:

jalemina
Závislačka 2816 příspěvků 18.10.14 21:38

Dudaka bych ji nechala. Na to uspani to snad tkovy problem neni. Zvolila si de meho spatnou dobu, prijde mimino s dudakem k tomu, ato je dost zmen naraz.

Ps- mi reknete proc ty dudliky tak resite? ( nemyslim jen zakladatelku) do skoly s nim nepujde a je lepsi ho ejak sikovne sebrat starsimu ditku treb 3 letemu. Ze ma dudak a uspani nikdo nevidi ne :-) nebo maji mtky premyslet driv, a dudaka nedat vubec od narozeni:-)

PinkGirl666
Závislačka 4730 příspěvků 18.10.14 21:41

Mám čerstvú skúsenosť-zobrala som dudlík synovi, ktorému je 20 mesiacov. Problém z usínáním mal jako odpoledne tak aj večer-vždy pri ukládaní do postýlky řval a a nemohol usnout-uspávaní trvalo aj cez dve hodiny :zed: :zed: pomohlo, že som mu dovolila před ukládaním do postýlky mu chvílku koukať pohádky v manželskej posteli-tým sa sklidnil. Teraz-asi po vyše mesiaci-už putuje vždy spať do postýlky a usína cca do 20 minút-tak jako předtím.

PinkGirl666
Závislačka 4730 příspěvků 18.10.14 21:44

Inak ja som zobrala dudlíka z důvodu, že sa syn naučil ich prekusávať-za 14 dní ich takto zničil 7..

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 18.10.14 21:46

@jalemina To je samé v dnešní době s plenama. Ty taky do puberty mít žádné dítě nebude

ivašot.
Kelišová 7355 příspěvků 18.10.14 21:49

@jalemina Souhlasím. Já jsem to ani u jednoho dítěte neřešila a obě se ho zbavily někdy po dvou a půl letech, vlastně po domluvě a bez breku a problémů s usínáním. Ani syn ani dcera nemají křivé zuby. V případě zakladatelky bych dudlík vrátila, dcera bude mít změn i tak dost.

Anny_sn
Kecalka 176 příspěvků 18.10.14 21:52

Já bych jí ho klidně ještě nechala, ale jde hlavně o to, že z něj má strašně olezlou pusinku, kolikrát až do krve, vyzkoušela jsem x typů dudlíků, ale má to tak po všech. Asi má nějakou citlivou pokožku nebo co…

ivašot.
Kelišová 7355 příspěvků 18.10.14 21:53

@annaei Naše velmi zkušená pediatrička vždycky říkala, že za 40 let praxe ještě neměla dítě, které by šlo do školy s plenou a dudlíkem. Já se tím řídila, i přes protesty babiček, a ten nenásilný posup se mi osvědčil.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 18.10.14 21:57

@ivašot. Přesně a i když občas jsme pochybovala u syna, že to tak bude fungovat.Tak syn ze dne na den bez nervů se naučil chodit na záchod a dudlík postupně nepotřebuje. A hlavně ví, že když se něco děje vždycky je dudlík, kdo ho uklidní.

ivašot.
Kelišová 7355 příspěvků 18.10.14 22:04

@annaei Já mám teď už děti starší a zpětně jsem fakt ráda, že jsem plenám a dudlíku nechala volný průběh. Stresů si děti a my s nima užijeme i tak dost :mrgreen:.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >