Ustupující těhotenská cukrovka - po 36. týdnu

197
26.2.20 22:10

Ustupující těhotenská cukrovka - po 36.týdnu

Ahoj maminy,
mám dotaz. Dr. diabetolog se zmínil že ke konci těhotenství těhotenská cukrovka oslabuje/ustupuje. Stalo se to někomu z Vás?
Jsem 36+ a měření mi právě začíná vycházet mnohem lépe (neobvykle dobře) i při normálnějších jídlech. Tzv. i když si dám klas. chleba k večeři, či kousek bábovky ke snídani.
Mám teda noční inzulín na 24h, 10 jednotek, ale je znát že mohu jíst mnohem víc a jednodušeji než předchozích 6 týdnů…
(myšlenku že by už dosluhovala placenta se snažím vypudit)

Budu ráda za Vaše zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8534
26.2.20 22:19

Ja mela teda na noc jen 5 jednotek, ale poaledni tydny jsem snizovala na 4. Sama dr mi to tak rekla, ze kdyz hodnoty klesnou k urcitym cislum, mam davat vecer min.. na 3 jsem se nedostala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 00:14

@sakralu Ano, je to tak jak píšeš. Glykémie po 36tt klesají… Kamarádka diabetoložka mi vysvětlovala princip, ale nepamatuju si ho přesně… A na mě se to potvrdilo, po 36 tt mi glykémie pěkně padaly dolu… :lol: Já teda léky nebrala, jen přísnou dietu jsem měla, ale taky jsem pak mohla jíst víc věcí a víc cukru a bylo to ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
27.2.20 05:25

Ano, klesa. Ja jsem si tedy ke konci uz dopravala a dite se narodilo s lehkou hypoglykemii. Ale to byva u diabeticek asi vzdy. Zadna tragedie to nebyla. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama