Reklama

Útěk do zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 09:26
Útěk do zahraničí

Ahoj, řeším obrovský problém (ne můj ale je to bohuzel v rodině). Bratrovi vymerili bez možnosti odvolání výživné které děla 80% jeho přijmu. Je schopen a platil 6 let 10 000 Kč, nyní ma platit 25. Je to strašně a nikdo tomu nerozumí, mel dobrého právníka a ten jen kroutí hlavou, ze to nechápe. Ale to je uz vedlejší, sam právník rekl ze neví co dělat, ze jsou přesvědčeni ze ma někde ulity peníze ale to není pravda, dokonce se odstěhoval z města protože neměl na nájem a potřeboval někde ušetřit.

Chce tedy utéct. Navždy. Je nezadany tak ho tu víceméně nic nedrží a rekl ze nemůže žít jako zebrak, ze ma na bydlení a jídlo a tím to konci. Chce do budoucna rodinu ale ma smůlu, neuzivi je.

Řeší spousty variant ale vsechno je samozřejmě mimo EU. Od Indonésie až po Karibik. jak se uživí netuším. Umí jen jazyky proorze dělal prekladatele. My s mámou ho nutíme aby zůstal v EU, prootze za nim budeme chtít jezdit a rozhodne nemáme peníze abychom jezdili za 20 000 3× ročně. On tvrdí ze v EU ho najdou. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Jsem naprosto zoufalá ze bych ho uz neviděla a máma je nemocná takže pro tu to bude konec. Kdybych měla nejaky majetek tak mu pomůžu ale nemám ho. Říkala jsem mu ze třeba země jako Řecko, Portugalsko nebo Španělsko jsou levné na život a pochybuji ze by to tam nějak řešili. Ale on je přesvědčen ze po něm půjdou i kdyby šel třeba do Vietnamu nebo Thajska natož kdyby zůstal v EU :(

Jsem dost zoufalá a prosím o jakoukoliv radu nebo zkušenost. Je opravdu dobrý clovek a do ted se staral, hlídal, platil velké částky ale rekl ze konci, ze nebude živit i svou ex a jejího nového přítele co ani nechodí do prace:(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 24.02.17 09:29

Ať to urovná s mamkou svého dítěte :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 09:32
@Pipilota Citrónie píše:
Ať to urovná s mamkou svého dítěte :hug:

To nejde, ona je zlatokopka, fakt bez šance. Zkoušel to.

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 24.02.17 09:36

To je divný, jestli jsou přesvědčeni ze ma někde ulity peníze tak by mu to přece musel někdo nějak dokázat, domněnka je sice fajn ale když to nemají podložené? Ještě jsem neslyšela že by někdo platil alimenty 80% z příjmu. Utíkat je blbost, odstřihne se úplně od rodiny a stejně mu to nedá záruku na spokojený život jinde.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2371 příspěvků 24.02.17 09:37

Já bych se odvolala a znovu to táhla přes soudy…
Jinak EU je opravdu blbost, s takovou částkou ten dluh bude brzy extrémní a jak ho vyhmátnou, tak ho hned do Ř budou muset vydat. Musel by jet pouze někam, kde není smlouva o vydávání zločinců s ČR, takových už moc není. Ale podle mě, tohle opravdu není řešení, zvlášt teď, když ještě žádný dluh nevznikl. Odvolala bych se u soudu k vyšší instanci…y

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 09:38

Holky snad jí to nevěříte, alimenty 80% z příjmu a bez důkazu že jsou někde ulité prachy? to fakt nejde ;)

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 24.02.17 09:40

@Doe_Jane Taky mi to přijde divné, vždytˇby to muselo být nějak podložené, domněnka nemůže stačit :think:

Russet
Extra třída :D 10351 příspěvků 24.02.17 09:40

Jestli uteče, jeho problém se ještě zvětší. Nechápu, jak je možné dát 80% z platu na alimenty. Když tomu ale nerozumí ani právník…Asi bych znovu, třeba s právníkem, promluvila s bývalou ženou. Alimenty na dítě ano, ale neměly by být likvidační pro otce. Zlatokopka mající trochu rozumu snad pochopí, že pokud se zadluží, peníze z něj půjdou dostat ještě hůř.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 09:43

Omlouvám se za anonym, ale stalo se to kamarádce, která sem chodí a je to velmi citlivé. Její manžel má synka z prvního manželství. Dříve vše ok, ale jeho exmanželka neustále zvedala alimenty s tím, že s novým manželem nezvládají platit hypotéku apod. Podotýkám, že její nový manžel je právník. S kamarádkou má zmiňovaný malé děti. Příjem mizerný a alimenty mu vyměřili na 80% jeho příjmu. Samozřejmě nezvládal uživit novou rodinu a musel odejít do zahraničí, odešel do EU a přestal platit. Po určité době, co byl klid, ale naskákal mu tam velký dluh, po něm opravdu šli a odsoudili ho k 1 roku vězení…Kdybych to nezažila na vlastní kůži, nikomu to nevěřím. V papírech, kde mu navýšili alimenty, bylo opravdu psáno, že je to z důvodu, že exmanželka nemá peníze na hypotéku. 8o Já tedy doporučuji určitě mimo EU.

ejhle
Závislačka 2802 příspěvků 24.02.17 09:44

To je nejaka blbost. chtela bych videt oduvodneni rozhodnuti soudu. Tam bude i neco jineho (plati vyzivne ditko a zvlast vyzivne ex?). (Jsem z oboru a 80 % jsem fakt nezazila) Nez utikat, snizit si prijem a zazadat o snizeni vyzivneho. Nebo at si zazada o stridavou peci-tam by logicky doslo k podstatnemu snizeni

Příspěvek upraven 24.02.17 v 09:52

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 09:44

Anonymní budou jedna a ta samá ne? :mrgreen:

Huk
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 24.02.17 09:45

Takže vezme roha, opustí své dítě…no to je taky dobrák.

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 24.02.17 09:46
@Russet píše:
Jestli uteče, jeho problém se ještě zvětší. Nechápu, jak je možné dát 80% z platu na alimenty. Když tomu ale nerozumí ani právník…Asi bych znovu, třeba s právníkem, promluvila s bývalou ženou. Alimenty na dítě ano, ale neměly by být likvidační pro otce. Zlatokopka mající trochu rozumu snad pochopí, že pokud se zadluží, peníze z něj půjdou dostat ještě hůř.

chtěla bych vidět toho soudce co přiklepne takhle vysoký alimenty a nezajímá ho nic, jen domněnka že má otec někde ulitý penze, to snad ani není možný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 09:47
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale stalo se to kamarádce, která sem chodí a je to velmi citlivé. Její manžel má synka z prvního manželství. Dříve vše ok, ale jeho exmanželka neustále zvedala alimenty s tím, že s novým manželem nezvládají platit hypotéku apod. Podotýkám, že její nový manžel je právník. S kamarádkou má zmiňovaný malé děti. Příjem mizerný a alimenty mu vyměřili na 80% jeho příjmu. Samozřejmě nezvládal uživit novou rodinu a musel odejít do zahraničí, odešel do EU a přestal platit. Po určité době, co byl klid, ale naskákal mu tam velký dluh, po něm opravdu šli a odsoudili ho k 1 roku vězení…Kdybych to nezažila na vlastní kůži, nikomu to nevěřím. V papírech, kde mu navýšili alimenty, bylo opravdu psáno, že je to z důvodu, že exmanželka nemá peníze na hypotéku. 8o Já tedy doporučuji určitě mimo EU.

Ještě podotýkám, že se proti tomu odvolával do haleluja, stejně mu to vždy zamítli. Myslela jsem si, že ti nebude nikdo věřit, taky bych nevěřila, kdybych to neměla takhle blízko. Ale zdá se mi, že v téhle zemi jde všechno. Dokonce byl asi půl roku úplně bez práce a alimenty mu stejně nesnížili…Taky bych tomu nevěřila, nezažít to…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 09:49

@Doe_Jane Ne, já jsem psala druhý příspěvek a opravdu se to stalo :( Kamarádka teď živoří s dětmi na ubytovně, manžel ve vězení :,( Ale myslete si co chcete, taky bych tomu nevěřila, kdybych neměla tuhle zkušenost…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama