Utekl nám pes -co dělat?

Anonymní
30.12.20 23:57

Utekl nám pes -co dělat?

Hezký večer všem, před třemi hodinami nám utekl pes. Manžel ho i s rodinou a kamarády hledá. Já musím být doma s dětmi. Chodí pěšky i jezdí autem a ještě ho za celou dobu nezahlídl nikdo. Informovali jsme policii a zajímalo by mě, co ještě můžeme dělat víc, aby se nám v pořádku vrátil domů. Nikdy nám neutekl, bohužel se leknuk petard. Máte tu někdo podobnou zkušenost? Co jste ještě udělali? Děkuji za každou radu jsem z toho na prášky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1543
31.12.20 00:00

Chci te jen trosku uklidnit, kamaradce se ztratil pes kdyz byla na ture. Bydli v Coloradu. Byla zima, snih a pes se nasel za 3dny!!! Kousek od mista ztraceni. Byl v poradku. Treba se vam vrati sam.
Preji, at se brzo najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 00:02

Pokud můžete zadejte ho i do Psího detektiva. Když nám utekl psík tak jsme ho zadali do databáze a jeden pán ho našel 🙂 Přeju ať je pejsek co nejdříve doma. Ještě teď před Silvestrem.

Příspěvek upraven 31.12.20 v 00:03

• Citovat
  • Nahlásit
716
31.12.20 00:03

Taky doporučuju Psího Detektiva. Sleduje to docela dost lidí, tak je poměrně velká šance, že když ho někdo najde, tak vás může jednoduše kontaktovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2412
31.12.20 00:12

Jestli máš Facebook, tak bych to ještě zkusila dát tam.
Držím palce ať se pejsek najde :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
31.12.20 00:13

Nám se zaběhl pes několikrát, jednou jsme ho zapomněli u silnice cestou do Itálie a museli jsme se pro něj vracet. Pokud jsme ho nenašli, buď se vrátil po čase domů sám (pokud trefil),nebo se po několika hodinách objevil v místě, kde se ztratil a čekal (pokud netrefil).

Jsou to nervy, hlavně, když je taková zima, ale věřím, že to bude mít dobrý konec!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26863
31.12.20 00:16

Nám pes zdrhne často, když je bouřka (cca 1-2× za léto). Vrací se po 2-3 hodinách sám. Ale vždy fotím a dávám fotku na místní FB skupinu. U nás se i hlásí rozhlasem.
My taky projíždíme okolí a různě si nadbihame. Většinou ale opravdu přichází sám. Když už ho najdeme, tak bývá na trase obvyklych procházkových tras.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
31.12.20 00:24

Vylepit plakátky, hodit na fcb a soc. sítě

naši psi mají ZÁSADNĚ NA OBOJKU JMÉNO a MOBIL… dá se to za pár kaček objednat ve formě psí známky z chirurgické oceli…

pčr má aktuálně jiné starosti, hledat ho aktuálně neboudou.. snad se vrátí a jen se zaběhl.. kolik hodíš petard-tolikrát jsi retard! fakt výstižné, chudáci zvířata, slyší to tak silně, že se můžou zbláznit..
přeju, ať se brzo najde :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
31.12.20 00:30

Vytisknout fotografie a vyvěsit kam se dá. Sdílet na facebooku a jiných platformách, hodně štěstí!❤️ Ať se pejsek najde co nejdřív a v pořádku❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.20 01:10
@Lucy75 píše:
Vylepit plakátky, hodit na fcb a soc. sítě

naši psi mají ZÁSADNĚ NA OBOJKU JMÉNO a MOBIL… dá se to za pár kaček objednat ve formě psí známky z chirurgické oceli…

pčr má aktuálně jiné starosti, hledat ho aktuálně neboudou.. snad se vrátí a jen se zaběhl.. kolik hodíš petard-tolikrát jsi retard! fakt výstižné, chudáci zvířata, slyší to tak silně, že se můžou zbláznit..
přeju, ať se brzo najde :mavam:

Máme taky takový obojek, bohužel doma na věšáku, tam nám je platný :zed:. Muž sel pouze s košem a někdo z okna hodil petardu přímo pod psa. Už je starší, nikdy se toho nebál, ale přestává vidět a začíná se toho letos bát. Přesto, že chodí na volno, já ho dnes raději měla na vodítku. Říkám to chlapovi, ale pan chytrej, neboj mě neuteče kam by utíkal. No a teď čumí. Děkuji za tip na toho detektiva. Dala jsem to i na forum na fb. Musíme ho najít. Je strašná zima a on je hladkosrstý.

• Citovat
  • Nahlásit
2528
31.12.20 03:05

Moc držím palce, ať se pejsek najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
31.12.20 03:35

Facebook, Psí detektiv, ruzne skupiny na FB atd… ve psich skupinach urcite pomohou pejskari i hledat…
A priste, prosím… kdyz nema 100% zvladnute privolani nebo se zalekne ran a necekaneho hluku, nepoustet nikdy z voditka, mit stopovačku. A jeste v tehle dobe pred Silvestrem psa pustit, to nepochopim. Vystraseny pes muze byt dost nebezpecny aniz bys to do nej řekla.
Mam psy zvyklé na střelbu, neresi ohnostroje ani petardy, maji to rádi - sranda a hračka ktera svítí a dela rámus a radši je mam na voditku. I kdyz poslechnou, pojistka moje (kdyby zavinili nehodu nebo tragedii, pokousani) a jejich (jsou v bezpeci, nic je neprejede) porad je to jen zvire, samomyslici a samojednací jednotka.

Ať se brzy najde, snad bude živý a zdravý. To přeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49699
31.12.20 06:00

Doufam, ze uz se blbounek nasel. Nam zdrhla v zime kocka otevrenym oknem. Nasla se za nekolik hodin pod jinym nasim oknem :mrgreen: Si kocour ani sveta neuzil, usel tak 20 metru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1894
31.12.20 06:15
@Anonymní píše:
Hezký večer všem, před třemi hodinami nám utekl pes. Manžel ho i s rodinou a kamarády hledá. Já musím být doma s dětmi. Chodí pěšky i jezdí autem a ještě ho za celou dobu nezahlídl nikdo. Informovali jsme policii a zajímalo by mě, co ještě můžeme dělat víc, aby se nám v pořádku vrátil domů. Nikdy nám neutekl, bohužel se leknuk petard. Máte tu někdo podobnou zkušenost? Co jste ještě udělali? Děkuji za každou radu jsem z toho na prášky.

Když to v okolí zná, tak se může vrátit zpátky sám. Hlady neumře, zima na zmrznutí není.

S letáky a megainzercí bych počkal aspoň jeden den, do té doby se může sám vrátit.

Jinak se podívat, kam vozí psy místní odchytová služba (městská policie), jestli město nebo obec provozuje vlastní útulek nebo jak to tam máte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
31.12.20 07:21
@Anonymní píše:

Ahoj zakladatelko, tak co, jak jste na tom?
Odkud jsi? Třeba je někdo tady ze stejného města/místa, může to aspoň předat dál. Jasně, náhoda, ale i upřesnění adresy tady může pomoci. Určitě vyvěs před silvestrem letáky v okolí. Lidi budou (bohužel) i přes zákaz venku, třeba si někdo všimne. Pokud bys byla ze stejného města, pomohla bych, ale se svým zákazem vycházení nemohu. Třeba někdo pomůže… Já už se nahledala cizích ztracených zvířátek :srdce:

Příspěvek upraven 31.12.20 v 07:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat