Utlačování orgánů v těhotenství

16559
4.6.13 15:50

Utlačování orgánů v těhotenství

:mavam: Zhruba ve 12 týdnu těhotenství jsem si všimla, že mě bolí pod prsama, myslím že je tam žaludek a bránice. Nevěnovala jsem tomu pozornost a zhruba poslední 3 týdny se to opakuje, takový pnutí, tlačení, jako kdybych měla vnitřní modřinu :nevim: a když si na to místo šáhnu, taky mě to bolí. Jsem teď ve 22 týdnu a doktor mi řek, že je to tím, jak se zvětšuje děloha a že to je i od páteře - mám skoliozu.
Chci se zeptat, jestli jste to některá taky měla nebo máte? :nevim: Břicho zatím tak velký nemám a docela se děsím co bude, až mi opravdu naroste, je to dost nepříjemnej pocit :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29440
4.6.13 15:59

Měla jsem to obou těhotenství. Je to bohužel normální, rada neexistuje. Děloha roste, vytlačuje ostatní orgány nahoru, ty tlačí na bránici… to Ti ale už řekl i gynekolog. U syna jsem to měla horší, to chodilo vždycky v takových návalech, kdy jsem ani sedět ani ležet nemohla, fajn to bylo jen v poloze ve stoje, kolikrát jsem měla pocit, že se udusím. Teď u druhého mě to potkalo zase asi jen dvakrát, ale pro změnu si zase užívám šílené bolesti pánve a to je snad ještě výživnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
4.6.13 16:03

@mahdalka já to měla v druhém těhotenství, ale spíš spodek břicha…vystřelovalo mi to do nohy a někdy jsem se nemohla ani pořádně zvednout z postele nebo ze země…taky jsem neměla moc velké břicho, protože mi to všechno tlačilo dovnitř a narodil se syn a měl 3910g, což bylo teda překvápko kam se vešel 8o tak přeju ať to vydržíš a bolesti jsou snesitelné, ale je to teda nepříjemné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
4.6.13 16:03

@gabi.design Já se teda trapně přiznám, že jsem si ze začátku myslela, že tam mám nějaký nádor :oops: a docela jsem se bála. Pak jsem si uvědomila, že jsem to před těhotenstvím neměla a poprvé jsem tu bolest ucítila v tom 12 týdnu. Cítím to někdy i v noci, nárazovitě přes denakdyž se najím a pak samozřejmně když si to místo zmáčknu :nevim: Je to v tom místě co je pod prsama takový ten trojúhelník a níž :oops: Nepříjemnej pocit. A mám dojem, že jak sedím a hrbím e, je to ještě horší :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
4.6.13 16:05

@mamkasl Tak mě zase docela často dost bolí pravej podbřišek, úplně jak na slepáka :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
4.6.13 16:08

@mahdalka jo, to jsem měla a vystřelovalo to do nohy…pamatuju si, že jsem nemohla ležet na levém boku…těhotenství dává zabrat, ne že ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
4.6.13 16:16

@mahdalka A bude hůř. :roll: :mrgreen: Já říkám, že potom poslední dva měsíce jsou za trest. Teď jsem v 34tt. a už od minulého týdne říkám, že bych šla vážně rodit, právě kvůli té pánvi. Mimino má hodně dole hlavu, mívám šílené bolesti podbřišku, do toho právě ta pánev, kolikrát ani pořádně chodit nemůžu, o zvedání z postele nemluvím… no, nezbývá, než to přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
4.6.13 16:17

@mamkasl Holt jinej stav, no :lol: Mě teda ta bolest zatím nikam nevystřeluje, ale řeže to jako slepák :zed: a někdy to fakt dlouho rozdýchávám. Jinak chlapeček je pěknej pořízek teda, porod nezávidím se skoro 4 kg miminkem :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
4.6.13 16:20

@mahdalka Náš malej měl 4490g a rodil se parádně. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
4.6.13 16:41

@gabi.design :roll: No potěš 8o Tak snad se mi ta pánev vyhne :nevim:
Tohle je oblíbená věta mýho chlapa"A bude hůř".To mi vždycky řekne, když si na něco stěžuju, poslední dobou na zácpu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
4.6.13 16:42
@gabi.design píše:
@mahdalka Náš malej měl 4490g a rodil se parádně. :)

8oJežiš, tak to si nedovedu představit. To mu byla 56 malá, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
4.6.13 17:00

Ahoj holky ja jsem tedka ve 29.tt a mam obdobny problem, ze mi deloha nejspis tlaci na organy. nejhorsi je to po obede a po veceri, to uz nemuzu mit ani podprdu, protoze mam pocit, ze ta me udusi jak me to najednou zacne dusit. nevim pak jak si sednout, lehnout a jsem kvuli toho protivna (chudak chlap, ten to schyta) a navic mivam divne pocity v nohach, ze nekdy nevim kam s nema.no a jak se k tomu prida jeste paleni zahy, tak to je uz uplna konecna…ten kdo rekl, ze tehotenstvi je nejkrasnejsim obdobim zeny, musel byt chlap!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16559
4.6.13 17:14

@gabka1988 To si taky někdy říkám :mrgreen: nebo mladá svobodná holka :lol:.Buď ráda že to máš až v tom 29 týdnu, já to poprvé cítila koncem 12 týdne :nevim: a teď jsem ve 22 týdnu a už zase zhruba tři týdny tu bolest cítím :zed: Možná to mám pořád už od toho 12 týdne ale neuvědomovala jsem si to, páč to nebylo tak hrozný. Jinak s těma nohama to mám taky, že nevím vo s nima. Ještě že mě zatím minulo pálení žáhy a hemeroidy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19976
4.6.13 17:22
@mahdalka píše:
@gabi.design :roll: No potěš 8o Tak snad se mi ta pánev vyhne :nevim:
Tohle je oblíbená věta mýho chlapa"A bude hůř".To mi vždycky řekne, když si na něco stěžuju, poslední dobou na zácpu :oops:

Na zácpu pomáhá lněné semínko, je pak výhodné i u porodu, že ti v porodních cestách vytvoří takový sliz a mimčo by mělo lépe vyklouznout :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
4.6.13 17:23

@mahdalka no vubec ti to nezavidim, ze tim trpis uz od tak brzkeho tehu.ja si nekdy rikam, aby uz byl srpen. protoze jestli tento stav budu pocitovat denne az do porodu, tak uprimnou soustrast vsem v mem okoli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat