Utopenci - jak dlouho můžou být naložení?

xzuzkax
1.11.10 14:23

Utopenci-jak dlouho můžou být naložení?

Ahoj!Můj dotaz bude znít asi hloupě, ale nevím si rady, tak se ptám vás, milé E-mimiňačky! Chystám se dělat utopence (na přání manžela) :mrgreen: . Všude je psáno nechat naložené minimálně týden. No ale manžel přijede až za 14 dní, nevadí to? Nebo je mám udělat tak aby byly prostě naložení ten týden a dýl ne…Aby se třeba nezkazili, nebo tak něco. Děkuji všem za odpovědi! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24320
1.11.10 14:25

No my kdyz nakladame utopence tak ja cetla o 4dnech.Ale od tech 4dnu nez s to sni tak to mame dvatydny v lednicce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
1.11.10 14:27

Ja bych to 14 dni nechavala jen sterilovane, jinak bych se bala plisne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7485
1.11.10 14:28

Jako já bych to 14 dní klidně nechala!! Uzavři to na pevné víčko a než vychladne dej dnem vzhůru. U nás jíme utopence i měsíc, dělám velkou sklenici a jsou v pohodě a nchávám je minimálně týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
1.11.10 14:33

já bych je udelala klidne az tech 7dni pred prijezdem manzela :palec: ulezene uz budou a nemusis mit strach ze by mohli byt zkazene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xzuzkax
1.11.10 14:34
Tejchi píše:
Jako já bych to 14 dní klidně nechala!! Uzavři to na pevné víčko a než vychladne dej dnem vzhůru. U nás jíme utopence i měsíc, dělám velkou sklenici a jsou v pohodě a nchávám je minimálně týden.

Tejchi, a dnem vzhůru nechat, nebo pak můžu otočit zpátky? Já vím, blbej dotaz, ale… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
7485
1.11.10 14:45

Joo pk klidně otoč zpět, jen zda to máš pořádně zaděláno :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xzuzkax
1.11.10 14:48

Tak děkuju za odpovědi, já si to nějak přeberu a pak uvidíme! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
24320
1.11.10 15:05

Tejchi: my to tedy tak nezadelavame.Zadelame to vickem a na to nejaky pekny hadrik s gumickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
1.11.10 15:05

Utopenci by měli být naložení minimálně ten týden, aby se pěkně uleželi. Jsou potopení v tom nálevu tak se nezkazí. Nevím tedy přesně jak dlouho tak vydrží, ale jak už tu někdo psal, jíme je i měsíc a nic jim neni. Zrovna teď mám udělanou 2,5litrovou sklenici, stojí už týden v garáži, protože do lednice se mi nevešla, tak je už možná pomalu zkusim jestli budou pěkně proležené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8049
1.11.10 15:45

Dělávám a vůbec nevadí, když jsou naložení déle. Spíš bych řekla čím déle, tím lépe. I když je mám už i načaté, tak je pak v chladnu skladuju ještě nějakou dobu. Takže bych se delší doby vůbec nebála. Řekla bych, že ten týden na naložení je takové to minimum,lepší déle, jinak nejsou ještě moc to pravé ořechové :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7485
1.11.10 16:02

Kattkka já jak neměla větší sklenici s víčkem, taky jsem dávala jen šáček s gumičkou…ale tahkle mám jistotu že jsou zadělaní pořádně.
Jinak jak píše mína77 jsou v nálevu tak si taky myslím že se nezkazí :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10222
1.11.10 16:10

holky a nepodelite se nektrea o dobry recept? me ted honi chute na kysele, ale jinak nez kysely okurky. nejradsi se ted cpu nakyslyma polevkama jako je kulajda, zelnacka a utopenci by taky prisly k chuti :oops: diky moc :huban:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14535
1.11.10 16:13

Klidně je můžeš udělat teď budou pak super uleželé :jazyk: , jen je dej někam do chladu a přikrej je třeba jen potravinářskou folíí a zagumičkuj. Hlavně musí být buřtíky ponořený v nálevu. My je děláme skoro na každou větší akci (silvestr, narozky, letní pařby), protože se po nich můžou všichni utlouct :mrgreen: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7485
1.11.10 16:23

Taky dooost záleží na párcích, tedy špekáčcích. My jednou koupili nějaké šunty a jak to člověk zalil tím horkým nálevem tak se nějak rozpadly na srajdu…bůh ví co do nich pomleli :nevim: :nevim: Ale šli na hnůj :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat