Utrácení pejska - odnést tělíčko/nechat tam

376
20.5.16 12:42

utraceni pejska - odnest telicko/nechat tam

Ahoj vsichni. Omlouvám se za smutne tema. Vubec nevim s kym to probrat. Pejskovi je 16 let. Uz je to s nim spatny a tak mu chceme,,pomoct uspanim,, Ale ja strasne bojuji s jednou veci. Nechat tam telicko zpopelnit a jen se s nim,,v duchu sama se sebou,, rozloucit a nebo si telicko odnest a v lese pohrbit. Vubec si nedovedu predstavit ani jednu variantu. Mate uz za sebou tuhle smutnou zkusenost a jak jste postupovali? Co vas k tomu vedlo. Myslim treba pro a proti nebo tak neco :-( Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
20.5.16 12:44

Pohřbili jsme na zahradě. U veterináře to byl dost velký emocionální nápor, takhle jsme si ho odnesli a rozloučili se ve větším klidu, tak jak jsme potřebovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
20.5.16 12:46

A ten les je aspon váš? Ono se nesmí zvířata pohřbívat. Rodiče mají tři pejsky na zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
1670
20.5.16 12:46

Donesla bych domu. Nenechala bych ho nikdy tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
20.5.16 12:47

Taky máme pejska pohřbeného na zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76

Ahoj, tak jsem museli řešit několik let zpátky. Původně jsme jeli k veterináři zjistit co pejskovi je. Bohužel nám řekl, že není pomoci. Nechali jsme uspat hned a tělo nebrali. A proč jsme se tak rozhodli? Ani nevím. Přišlo nám to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376

Ja jsem do toho jeste tehotna, tak mam strach jak to vubec vse zvladnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
20.5.16 12:48

Za mě, odnést a zakopat na zahradě/v lese na pěkném místě… Ale na tohle má každý názor jiný.. (U nás když ségra byla malá, tak jsme museli takhle do země pohřbívat i křečky v krabičce od čaje, pomáhalo jí to vyrovnat se s tím a rozloučit se)…

Pokud jsou na něj např děti zvyklé už dlouho, tak to pomáhá při „rozloučení“ - za mě teda 100× lepší než příběhy s psí farmou apod.. :-(… Za druhé po 16 letech je to přeci jen dávno člen rodiny.. (Nevím, jestli to mám zrovna já teda jinak, ale naše telátko mi zachránilo život, takže u nás se prostě počítá jako člen rodiny a už jen pro to až jednou nebude ( :,( ) tak ho chci mít pohřbeného na důstojném hezkém místě na zahradě, vděčím tomu psovi za strašně moc a je pro mě neskutečným parťákem, vím, že nebýt jeho, tak jsem se dávno nejspíš oběsila, je skvělým psychologem, oporou a nic mi nezvedne náladu tak moc, jako když mě ten pes vítá, když přijdu z práce a jakou má vždycky radost, když si jdeme hrát do lesa).. Držím palce aby jste to pokud možno v klidu zvládli :hug:..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
20.5.16 12:49

Raději nech veterináře, ať se o tělo postará, zakopáním mrtvoly v lese porušuješ zákon a i na vlastním pozemku to není jen tak. http://vetweb.cz/…vani-zvirat/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527

@nico2 museli jsme nechat uspat našeho berňáka, bylo to těžké, navíc na Vánoce. Manžel ho dovezl domů a je s námi na zahradě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5969

Nikdy jsem nenechali u veterináře. Když zemřel náš první, pohřbili jsme ho na chalupě. Ještě nefungovalo psí krematorium v Brně. Loni zemřel náš druhý hafan :,(, ještě ten den jsme jeli do psího krematoria a druhý den si vyzvedli urničku.

Příspěvek upraven 20.05.16 v 12:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27702
20.5.16 12:50
@Tunrida píše:
A ten les je aspon váš? Ono se nesmí zvířata pohřbívat. Rodiče mají tři pejsky na zahradě.

Ale můžou, do určitých kil.
Měl by je člověk pohřbít na svém pozemku, ale… v lese taky žijou zvířata a umírají tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
@Tunrida píše:

Tak ono se toho nesmí hodně, v tomhle případě bych to porušila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139

Nechala jsem uspat svého prvního psa, veterinářka mě poučila, že jsou dvě možnosti, tělo za poplatek zavezou do kafilerie nebo si ho odvezeme, bylo to narychlo, neuměla jsem si představit, že nebude mít důstojné rozloučení tak jsme si ji odvezli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71

Ahoj, to je mi moc líto :( máme za sebou uspání pejska i tří kočiček. Všechny jsme si odvezli a pohřbili u nás na zahradě. mají tam kamínky a zapalujeme tam svíčky. Každopádně to uspání byl pro mě ten nejhorší zážitek v životě :( ale pokud už na pejskovi vidíš, že se trápí, je to to nejlepší co pro něj můžeš udělat. Drž se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama