Utrogestan, dávkování, udržení plodu, zkušenosti

Anonymní
19.3.20 13:48

Utrogestan, dávkování, udržení plodu, zkušenosti

Utrogestan dávkování
Zdravím všechny. Mám dotaz na ty, které si upravily dávkování. V této době se nemohu dovolat k mému ošetřujícímu doktorovi. Mám brát 1 tabletku 19 - 24DC ale menstruace přichází až 28 - 29 DC což znamená, že by se vajíčko nejspíše nestihlo uhnízdit? Mohu si upravit dávkování alespoň do 28DC a zvýšit dávku na 1-0-1 denně? Máte někdo zkušenosti? Přijde mi to málo jedna tableta denně. Jinak to mám na případné udržení těhu, plus podporu sliznice. Děkuji za odpověďi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.3.20 15:02

Kolikaty den cyklu ovulujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14686
19.3.20 19:01

Pokud nemáš prokázaný nedostatek gestagenů, tak je to spíš jen placebo. Dávkování je zcela v pořádku a není důvod, aby jsi si ho sama upravovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.20 20:51
@PastikaJatrova píše:
Kolikaty den cyklu ovulujes?

Zdravím.
14DC pozitivní test, 15DC o malinko slabší test (téměř stejně), takže 16DC ovulace.(Většinou jí mám spíše 17, 18 a déle)
Já jen, že všude píší, že minimálně 1 ráno a 1 tobolku večer, tak jen, aby to stačilo. Jinak smysl to asi má, utrouš prý posiluje stěnu, tak, aby se do ní vajíčko lépe zavrtalo a prodlužuje eventuálně cyklus. Menstruaci mívám většinou 28, 29, nebo 30DC.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.3.20 20:54
@Janli píše:
Pokud nemáš prokázaný nedostatek gestagenů, tak je to spíš jen placebo. Dávkování je zcela v pořádku a není důvod, aby jsi si ho sama upravovala.

Máme teď dva doktory, kteří se v ordinaci střídají, takže popravdě ani nevím. Hormonální graf mám prý zcela v pořádku. Dr. mi utrouš předepsal spíše na podpoření případného těhu a prodloužení cyklu, tak, aby se vajíčko stihlo uhnízdit… Četla jsem, že dosti ženám pomohl…

• Nahlásit
  • Citovat
19.3.20 21:35

Myslim si, ze jak ti to rekl doktor, tak to uplne staci :kytka: ja to dostavala cca 11-12 dni po ovu a otehotnela jsem na prvni dobrou. Pokud dobre pocitam, tak to mas stejne jako ja. Utrogestan mi dal doktor pak jen pro jistotu a brala jsem 1 tabletu denne a vsechno ok :) a to me od 14 let 3 doktori vystrasili, ze jen tak neotehotnim :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.3.20 21:48
@PastikaJatrova píše:
Myslim si, ze jak ti to rekl doktor, tak to uplne staci :kytka: ja to dostavala cca 11-12 dni po ovu a otehotnela jsem na prvni dobrou. Pokud dobre pocitam, tak to mas stejne jako ja. Utrogestan mi dal doktor pak jen pro jistotu a brala jsem 1 tabletu denne a vsechno ok :) a to me od 14 let 3 doktori vystrasili, ze jen tak neotehotnim :mrgreen:

Děkuji.
A jak dlouho jsi ho po ovu brala? Dal mi ho jen na pět dní, ale já bych ho raději brala aspoň do 29, ať se stihne vajíčko v klidu zavrtat?

• Nahlásit
  • Citovat
19.3.20 23:03
@Anonymní píše:
Děkuji.
A jak dlouho jsi ho po ovu brala? Dal mi ho jen na pět dní, ale já bych ho raději brala aspoň do 29, ať se stihne vajíčko v klidu zavrtat?

Ja jsem po ovu puvodne brala Duphaston. To mi poradil jinej doktor.ten muj mi pak rekl, ze je to nesmysl, ze kdyz menstruuju vic jak 10 dni po ovu, ze je to zbytecny natahovani cyklu.tak jsem ho vysadila a vice mene hned otehotnela a utrogestan jsem brala az pak po 1. kontrole po otehotneni na udrzeni 1 tabletu. nehrot to, pokud mas hormonalni profil ok, tak to fakt nech na 1 tablete presne ve dny, kdy ti rekl doktor.fakt si podle mych vypoctu myslim, ze ty prasky beres uplne vporadku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 06:56
@PastikaJatrova píše:
Ja jsem po ovu puvodne brala Duphaston. To mi poradil jinej doktor.ten muj mi pak rekl, ze je to nesmysl, ze kdyz menstruuju vic jak 10 dni po ovu, ze je to zbytecny natahovani cyklu.tak jsem ho vysadila a vice mene hned otehotnela a utrogestan jsem brala az pak po 1. kontrole po otehotneni na udrzeni 1 tabletu. nehrot to, pokud mas hormonalni profil ok, tak to fakt nech na 1 tablete presne ve dny, kdy ti rekl doktor.fakt si podle mych vypoctu myslim, ze ty prasky beres uplne vporadku :palec:

Děkuji za radu. No, tak snad to tak opravdu je. :pray: :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.20 07:39
@Anonymní píše:
Děkuji za radu. No, tak snad to tak opravdu je. :pray: :relaxed:️

Snad jo. Vim, ze ti to vrta v hlave, ale nech to ted byt. Sama bych si jen tak netroufla menit si davkovani. Tak vydrz, az pomine ta karantrna a pak pro klid duse vyraz k doktorovi :palec: ale jak rikam…podle me je to davkovani proste ok :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 16:56
@PastikaJatrova píše:
Snad jo. Vim, ze ti to vrta v hlave, ale nech to ted byt. Sama bych si jen tak netroufla menit si davkovani. Tak vydrz, az pomine ta karantrna a pak pro klid duse vyraz k doktorovi :palec: ale jak rikam…podle me je to davkovani proste ok :hug:

Ještě jednou děkuji. Tu dávku ponechám, ale délku musím prodloužit alespoň do 27 - 28DC jinak bych to dostala dříve, než mám, což je špatně. Ale, nastudovala jsem si o tom, jakožto o léku a nemělo by mi to uškodit. Někteří to berou mnohem déle, jako těhotné a navíc je to ženský hormon, ne antibiotika, tak to beru z této stránky. Přeji mnoho štěstí a zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.20 20:16
@Anonymní píše:
Ještě jednou děkuji. Tu dávku ponechám, ale délku musím prodloužit alespoň do 27 - 28DC jinak bych to dostala dříve, než mám, což je špatně. Ale, nastudovala jsem si o tom, jakožto o léku a nemělo by mi to uškodit. Někteří to berou mnohem déle, jako těhotné a navíc je to ženský hormon, ne antibiotika, tak to beru z této stránky. Přeji mnoho štěstí a zdraví.

Diky :srdce: ja ho brala asi mesic vkuse…ale jak rikam, ja v tu chvili tehotna uz byla, bylo to na udrzeni plodu. urcite ti to neublizi, ale nejsem doktor. drzim palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.20 12:10
@PastikaJatrova píše:
Diky :srdce: ja ho brala asi mesic vkuse…ale jak rikam, ja v tu chvili tehotna uz byla, bylo to na udrzeni plodu. urcite ti to neublizi, ale nejsem doktor. drzim palce :srdce:

Děkuju moc, dám vědět, jak to dopadlo. :wink: :four_leaf_clover: :pray:

• Nahlásit
  • Citovat
928
22.3.20 07:53

Ahoj určitě ti nemůže uškodit když si ho o 2 dny vezmeš déle. Já ho musela začít brát v koňských dávkách 3-0-3 po punkci vajíček a stále ho mám brat ikdyz mi zjistili těhotenství až do 12 týdne a pak postupně vysadit. Takže víc jak 3 měsíce v kuse denně takže když si vezmeš o 2-3 dny déle ale dle dávkování doktora myslím že si neuškodís. Držím palce ať to vyjde. Dej pak vědět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 06:56
@Vejalu píše:
Ahoj určitě ti nemůže uškodit když si ho o 2 dny vezmeš déle. Já ho musela začít brát v koňských dávkách 3-0-3 po punkci vajíček a stále ho mám brat ikdyz mi zjistili těhotenství až do 12 týdne a pak postupně vysadit. Takže víc jak 3 měsíce v kuse denně takže když si vezmeš o 2-3 dny déle ale dle dávkování doktora myslím že si neuškodís. Držím palce ať to vyjde. Dej pak vědět

Děkuji, ano beru dle dávkování. Zkusila jsem místo 0-0-1 vzít si 1-0-1 ale asi je to nastavené dle hladiny hormonů, tak jsem zase ubrala a beru dle dávkování. Moc gratuluji a děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama