Utrogestan - místo pomoci mi rozhodil cyklus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mia181
Povídálka 28 příspěvků 20.08.18 07:33
Utrogestan - místo pomoci mi rozhodil cyklus

Ahoj holky, potřebovala bych radu odborníka, ale moje gyndařka má zrovna ode dnes až do 29. 8. dovolenou :( Tak možno mi poradíte alespoň vy. V dubnu jsem prodělala biochemické těhotenství. Od té doby mě trápila MS. Vždy jsem 3-4 dny špinila, nepotřebovala jsem ani intimku, pouze když jsem byla na záchodě. Hrozně mě to rozčilovalo protože pak člověk neví zda se to už spustí nebo ne. Ale po špinění se 3 měsíce po sobě vždy na 29. DC dostavilo krvácení. Takže sice jsem špinila, ale cyklus jsem měla alespoň pravidelný. Do té doby jsem špinění neměla, takže jsem jela ke gyndařce a vysvětlila co se děje a že nechci 4 dny špinit a pak ještě 6-7 dnů krvácet. Předepsala mi teda UTROGESTAN od 18-25 DC. Pár dní před 29 DC jsem čekala špinění. NIC. Říkám si super, tak to asi pomohlo. Ale MS se nedostavila ani 29 DC jak jsem zvyklá. 30 DC jsem šla na záchod a měla jsem pouze růžový výtok. A pak zaaaase vůbec nic. Teď jsem byla rozhozená zda jsem těhotná nebo mi utrogestan spíš rozd*bal cyklus. Těhotenský test jsem si neudělala ani jeden, protože už jsem se zklamala milion pětkrát. Že klidně počkám ještě týden. A včera večer 34 DC jsme se s manželem tulili. Trocha mě to bolelo a jak jsme skončili vypadla ze mě pidi malá průhledná kulička od krvi. A hned zatím se mi spustilo krvácení. Takovou kuličku nedokážu popsat nikde jsem to neviděla. Jelikož jsem si nedělala těhotenský test nevím zda jsem byla těhotná a bohužel se to zase neudrželo nebo mi jen utrogestan ublížil. Gyndařka má dovolenou a já mám i tenhle cyklus brát utrogestan, ale jestli mi spíš kazí cyklus tak se mi do něj nechce. A už nezjistím zda jsem těhotná byla. Stalo se Vám něco podobného? Skoro týden mi meškala MS a konečně jsem si myslela, že se to povedlo a ono prdlajs :(

Přečtěte si článek: Utrogestan pro poruchy cyklu i podporu těhotenství

Reakce:
rozand
Závislačka 3496 příspěvků 20.08.18 07:49

Moc nechápu, že se někdo láduje utrogestanem proto, že ho obtěžuje špinění před ms :roll: . Mně tak ms jednu dobu začínala taky, ale fakt mě nenapadlo řešit to hormonama 8o .

Xsvel
Kecalka 404 příspěvků 20.08.18 07:58

Utrogestan menstruaci drží. Obvykle se tedy menstruace dostaví 3 dny až týden po jeho vysazení. Jak dlouhou mas luteální fázi? Pokud dostatečně dlouhou, tak bych utrogestan nebrala a smířila se se špiněním před menstruací.

mia181
Povídálka 28 příspěvků 20.08.18 08:10
@rozand píše:
Moc nechápu, že se někdo láduje utrogestanem proto, že ho obtěžuje špinění před ms :roll: . Mně tak ms jednu dobu začínala taky, ale fakt mě nenapadlo řešit to hormonama 8o .

já jsem ho nebrala jenom kvůli špinění, ale jelikož jsem prodělala biochemické těhotěnství, tak si gyndařka myslela, že mi špatně pracuje žluté tělísko. Myslím, že i to byl důvod proč mi ho nasadila.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.08.18 08:40

Jde o to, že Utrogestan, který obsahuje progesteron, se musí striktně nasadit až po proběhnuté ovulaci. Spousta lékařů ho nasadí namátkově např. od toho 18. dne cyklu, což u délky tvého cyklu může být opravdu již po ovulaci nebo nemusí. Lidské tělo také nefunguje jako stroj, to znamená, že někdy může k ovulaci dojít dříve, jindy později, nebo nemusí některý měsíc přijít vůbec. Tělo může reagovat na spoustu zevních vlivů. Pokud je takto namátkově Utrogestan nasazen, může nadělat v cyklu paseku. Proto bych navrhovala sledovat svůj cyklus podle měření bazální teploty. Zde se dozvíš spoustu užitečných informací o fungování svého cyklu. Kdy dojde k ovulaci? Je dostatečné zvýšení poovulačních teplot? Probíhá ovulace do toho 18. dne? Jak je dlouhá luteální fáze? Utrogestan bych nasazovala v případě potřeby až 4.den po potvrzení zvýšených teplot (tedy potvrzené ovulaci) a užívala 10 dnů. Pak třeba udělat těhotenský test a při jeho pozitivitě pokračovat v užívání až do porady s gynekoložkou nebo při negativním testu lék vysadila a čekala na příchod menstruace ( většinou tak za 3 dny po vysazení). Je pravda, že někdy může předmenstruační nebo pomenstruační špinění způsobovat nedostatek progesteronu, ale mnoho žen trochu špiní a nemají tento problém. K biochemickému těhotenství může dojít i několikrát během života ženy, mnohdy nemusí být ani zpozorováno. A Utrogestan také není všelék. Pokud je něco špatně, žena potratí i přes jeho užívání. Velmi důležité je teď pro tebe zorientovat se teď ve svém cyklu, zvláště zjistit délku luteální fáze, ta pro otěhotnění má být alespoň 10, lépe 12 dní. Možná zjistíš, že ani Utrogestan užívat nemusíš. Přeji hodně štěstí a zachování klidu.

mia181
Povídálka 28 příspěvků 20.08.18 09:21
@s.y.p.t.a píše:
Jde o to, že Utrogestan, který obsahuje progesteron, se musí striktně nasadit až po proběhnuté ovulaci. Spousta lékařů ho nasadí namátkově např. od toho 18. dne cyklu, což u délky tvého cyklu může být opravdu již po ovulaci nebo nemusí. Lidské tělo také nefunguje jako stroj, to znamená, že někdy může k ovulaci dojít dříve, jindy později, nebo nemusí některý měsíc přijít vůbec. Tělo může reagovat na spoustu zevních vlivů. Pokud je takto namátkově Utrogestan nasazen, může nadělat v cyklu paseku. Proto bych navrhovala sledovat svůj cyklus podle měření bazální teploty. Zde se dozvíš spoustu užitečných informací o fungování svého cyklu. Kdy dojde k ovulaci? Je dostatečné zvýšení poovulačních teplot? Probíhá ovulace do toho 18. dne? Jak je dlouhá luteální fáze? Utrogestan bych nasazovala v případě potřeby až 4.den po potvrzení zvýšených teplot (tedy potvrzené ovulaci) a užívala 10 dnů. Pak třeba udělat těhotenský test a při jeho pozitivitě pokračovat v užívání až do porady s gynekoložkou nebo při negativním testu lék vysadila a čekala na příchod menstruace ( většinou tak za 3 dny po vysazení). Je pravda, že někdy může předmenstruační nebo pomenstruační špinění způsobovat nedostatek progesteronu, ale mnoho žen trochu špiní a nemají tento problém. K biochemickému těhotenství může dojít i několikrát během života ženy, mnohdy nemusí být ani zpozorováno. A Utrogestan také není všelék. Pokud je něco špatně, žena potratí i přes jeho užívání. Velmi důležité je teď pro tebe zorientovat se teď ve svém cyklu, zvláště zjistit délku luteální fáze, ta pro otěhotnění má být alespoň 10, lépe 12 dní. Možná zjistíš, že ani Utrogestan užívat nemusíš. Přeji hodně štěstí a zachování klidu.

Moc díky :) Snažíme se už hodně dlouho, ale neměla jsem odvahu zkoušet ovulační testy, aby mě to nestresovalo, ale asi to bez toho nepůjde. Za pokus nic nedám.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.08.18 09:47

Ovulační testy ti stejně nepotvrdí, že ovulace proběhla. Jen signalizují zvýšení hormonů. Mnohdy se ani pomocí těch testů nepodaří ovulaci zachytit, když se netestuje třeba 2 krát denně a pak ženy propadají panice, že neovulují. Zbytečně vyhozené peníze. Znám opravdu mnohé ženy, které prokazatelně ovulaci měly, ale test nebyl průkazný. Velmi doporučuji prostudovat si měření bazální teploty. Až po zvýšení BT nad hladinu předovulačních teplot nasazovat lék Utrogestan. Ale ten bazální teplotu zvyšuje, takže bych ho nějaký ten cyklus teď nenasazovala, spíš dle měření zjisťovala, jak mi cyklus funguje. Zvláště tu délku luteální fáze, což je důležité. Jen to zvýšení BT potvrdí, že ovulace proběhla, ne ovulační test! Kdy je vhodné nasměrovat pohlavní styk, je zase dobré sledování cervikálního hlenu. Před ovulací bývá tekutý, průhledný, tažný, někdy se přirovnává ke konzistenci syrového vaječného bílku. Po ovulaci se opět mění jeho kvalita na hustší, může být bílý a už ne tažný. Prostudujte si symtotermální metodu, která se s úspěchem používá jak k naplánování početí, tak v případě potřeby jeho předcházení. Člověk se naučí mnoho užitečného o fungování vlastního těla.

mia181
Povídálka 28 příspěvků 20.08.18 14:49
@s.y.p.t.a píše:
Ovulační testy ti stejně nepotvrdí, že ovulace proběhla. Jen signalizují zvýšení hormonů. Mnohdy se ani pomocí těch testů nepodaří ovulaci zachytit, když se netestuje třeba 2 krát denně a pak ženy propadají panice, že neovulují. Zbytečně vyhozené peníze. Znám opravdu mnohé ženy, které prokazatelně ovulaci měly, ale test nebyl průkazný. Velmi doporučuji prostudovat si měření bazální teploty. Až po zvýšení BT nad hladinu předovulačních teplot nasazovat lék Utrogestan. Ale ten bazální teplotu zvyšuje, takže bych ho nějaký ten cyklus teď nenasazovala, spíš dle měření zjisťovala, jak mi cyklus funguje. Zvláště tu délku luteální fáze, což je důležité. Jen to zvýšení BT potvrdí, že ovulace proběhla, ne ovulační test! Kdy je vhodné nasměrovat pohlavní styk, je zase dobré sledování cervikálního hlenu. Před ovulací bývá tekutý, průhledný, tažný, někdy se přirovnává ke konzistenci syrového vaječného bílku. Po ovulaci se opět mění jeho kvalita na hustší, může být bílý a už ne tažný. Prostudujte si symtotermální metodu, která se s úspěchem používá jak k naplánování početí, tak v případě potřeby jeho předcházení. Člověk se naučí mnoho užitečného o fungování vlastního těla.

Jelikož už se snažíme cca 15 měsíců a ještě ani jednu variantu jsem nevyzkoušela, tak zkusím obě ;) moc díky za rady.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.08.18 15:04

Tak ať to brzy vyjde. Kdybys potřebovala něco vysvětlit, tak se ozvi.

mia181
Povídálka 28 příspěvků 21.08.18 16:56

@s.y.p.t.a teď jsem trocha vykolajená, v tu neděli vecer po tulení s manželem jsem začala krvácet, včera v pondělí jsem už jenom lehce špinila a dnes už vůbec nic. Takže jsem jakoby měla MS ani ne den. :nevim: :nevim: ze by až tak mi ten utrogestan ublížil? Ja mám vždy MS 6-7 dnů. Ještě se mi to nikdy nestalo. Nejprve mám zpoždění téměř cely týden a pak jen jeden den MS. To svinstvo už asi fakt brát nebudu :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >