Utrogestan na luteální fázi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 18:18
utrogestan na lutealni fazi

Dobry podvecer, holky, dnes mi bylo dr nasazen utrogestan, ze mam pry kratkou lutealni fazi, mam brat od 16DC, co kdyz budu mit ovulaci az po 16DC? jak jste to mely vy? dekuji

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43549 příspěvků 24.09.18 19:23

No, nasadit ho po ovulaci. Takže si ji hlídat a nasadit po - pokud zjistil, že máš příliš krátkou luteální fázi, nejspíš tě několik cyklů sledoval, kdy ovuluješ, nebo ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 19:26

@ugluk takže ovulacni testy například ?? Rikalal mi ať mám sex od 16dc do 22dc obden .. mě to nějak nesedí .. ano , měla jsem 16.9. Ovulaci a 18.9. Jsem dostala ms , takže teď mi nasadil ten utrogestan

ugluk
Hvězda diskuse 43549 příspěvků 24.09.18 19:28

No, sex by měl být před ovulací. Sledovat se dá ovulačními testy nebo měřením BT. Taky je možné, žes to tak měla jenom ten jeden cyklus a ostatní jsou OK.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 19:30

@ugluk u nás sex není problém , máme ho obden od té doby co se snažíme o mimi (predtim každý den ) . Takže se jen bojím ze by mohl ovulaci zastavit ? Je to možné ? Každopádně nevím jestli podlehnout dr , nebo nasadit až budu mít po ovulaci , třeba 20DC??

ugluk
Hvězda diskuse 43549 příspěvků 24.09.18 19:46

No, píšeš, že MS dorazila dva dny po ovulaci, takže pokud nasadíš po ovulaci, ani nestačí zafungovat. Každopádně nasazen před ovulací ji opravdu může ovlivnit a taky bude jiným tempem dozrávat děložní sliznice, než by měla. Já bych opravdu chtěla vědět, zda mi MS dva dny po ovulaci chodí normálně, nebo to byl jednorázový úlet. Mně se to takhle stalo, když mi zahaproval cyklus, kupodivu v tom následujícím jsem normálně otěhotněla, pravidelně to tak rozhodně nebylo. Jak dlouhý byl ten cyklus? Protože pokud by, dejme tomu, ovulace byla 24.DC a MS dorazila 26.DC, tak nasazovat Utrogestan 16.DC je dost nesmysl a nevím, ajk by to mělo prodloužit luteální fázi, při nasazení týden před ovulací. Snažila bych se promluvit s doktorem, jak si to celé technicky představuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 20:05

@ugluk 23.8. Jsem měla ms ( ms mám vzdy co 27dni ) 17.9. Jsem byla náhodně na gynde , kde mi řekla ze mám folikul 19mm a ze budu o víkendu ovulovat , říkala sem ze mám ale v úterý dostat ms a ona to asi těžko , tak jsme ji poslechli a o víkendu se snažili , a v úterý došla ms , dnes sem ji to byla oznámit a ona ze dáme utrogestan protože mám krátkou lutealni fázi , at beru od 16dc 1-0-1 a mám sex obden až do 22dc , a 25dc vysadim a počkám do 28dc jestli dojde ms , když ne ať udělám test , a když ano tak ať v tomhle pokracuju i další měsíc ..

ugluk
Hvězda diskuse 43549 příspěvků 24.09.18 20:09

Tak si cyklus odsleduj, kdy normálně ovuluješ. Protože nasazením progesteronu 9 dní před MS a vysazením před ní (pokud by teda po tom progesteronu došla) opravdu netuším princip, jak by se měla luteální fáze prodloužit :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 20:12

@ugluk takže nasadit dva dny po ovu ? 1-0-1 ?

ugluk
Hvězda diskuse 43549 příspěvků 24.09.18 20:15

No a jsme zase zpátky :)

1. Ovuluješ opravdu vždy dva dny před MS, potom ti je nasazení Utrogestanu na nic, neb ho nasazuješ v den, kdy dorazí MS.
  2. Ovuluješ naprosto normálně a pak nepotřebuješ prodlužovat luteální fázi.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 20:17

@ugluk :lol: :lol: :lol: no to já nevím !!! Je to druhy cyklus co se snažíme otěhotnět … a vím jen to co jsem ti tady psala. Měla jswm c plánu tento měsíc dělat ovu testy , jen jsem se teď dneska chtěla zjistit ze tam nějak folikul je a ona mi řekla tohle co jsem ti napsala :,( :roll: :nevim: :zed:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 25.09.18 08:05

Ahoj zakladatelko, v prvé řadě bych si zjistil, jak mi funguje cyklus, než do sebe něco začneš cpát. To krvácení kolem ovulace může být právě ovulační krvácení a ne menstruační. To už se zmýlila spousta žen, že krvácí menstruačně (tvrdí, že otěhotněly během menstruace) a ono to bylo krvácení ovulační, tedy nejplodnější období. Někdy to může být jen špinění, někdy opravdu několikadenní krvácení. Měřila bych si bazální teplotu a dle ní krásně zjistíš, v jaké fázi cyklu jsi. Prostuduj si to a klidně se ptej. Je nutné měřit každé ráno po probuzení ve stejnou dubu v tělních dutinách - pod jazykem nebo v pochvě či konečníku. Nižší teploty znamenají předovulační období, vyšší teploty poovulační - ty by se měly držet až do menstruace. Tady krásně zjistíš, jak dlouhou máš luteální fázi. Ideální je 12 až 14 dní, 10 je tolerováno, pod 10 je nutné přidat progesteron. Utrogestan je nutné dávat až po potvrzené ovulaci, takže ideálně 4. den vyšších teplot nad linii předchozích (3. den by měla být teplota vyšší o 0,2 stupně) a pak by se měla držet pořád zvýšená. Je velká chyba, když se Utrogestan naordinuje namátkově třeba 17. den cyklu a žena má ovulaci až 20. den, pak může zablokovat ovulaci a cyklus úplně rozhodit. Od toho 4. dne vyšších teplot by se měl užívat 10 dnů, pak zkusit udělat těhotenský test (to už by bylo 14 dní po ovulaci) a při negativitě vysadit, menstruace by měla přijít tak za 3 dny, při pozitivitě užívat po poradě s lékařem zhruba do 12 tt. Určitě se mi nezdá, že bys krvácela menstruačně 2 dny po ovulaci, to by ti Utrogestan v takovém dávkování ani nepomohl. Měření BT se sledováním dalších znaků plodnosti - jako je hlen, stav děložního čípku - se používá jako symptotermální metoda při naplánování početí nebo je velmi úspěšná i při jeho předcházení. Žena se dozví důležité informace o fungování vlastního těla, které může být naprosto v pořádku, aniž by do cyklu nějak uměle zasahovala. Dej vědět, jak si vedeš.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >