Utrogestan - používát vaginálně nebo orálně?

6
5.9.20 11:29

Utrogestan - pouzivat vaginalne alebo oralne

Ahoj Holky. Moj gynekolog mi predpisal Utrogestan kedze mam potvrdene tehotenstvo ale trosku spinim. Mam tabletky (Ako na foto) ale on mi to kazal brat vaginalne. Je to mozne? Tiez mate s tym skusenosti, ze mate tabletky ale berete ich vaginalne? Vopred dakujem lebo som z toho zmatena a neviem, co robit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5237
5.9.20 11:38

V krabičce je takovej papírek. Když si ho precteš tak tam najdeš odpověď na svou otázku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7951
5.9.20 11:49

Můžeš je brát tak nebo tak. Ale když je polykás, mají více vedlejsich účinků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51076
5.9.20 11:51

Návod to má?
Jinak pokud věříš víc emiminu než návodu a svému doktorovi, tak ve zkratce - ano, lze brát oběma způsoby. Při vaginálním se méně zatěžuje trávicí soustava, je méně nežádoucích účinků a účinná látka se rychleji dostane tam, kam má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
5.9.20 11:51

Můžeš ho buď zavádět nebo polykat. Pokud tvůj lékař doporučuje zavádět, tak ho zaváděj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.9.20 12:14

@ugluk Navod to ma a prave preto sa pytam lebo tam je napisane, ze oralne. A gynekolog hovori inak preto som bola zmatena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
5.9.20 12:16

V příbalovém letáku Utrogestanu jsou oba způsoby užití. link

Příspěvek upraven 05.09.20 v 12:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27605
5.9.20 12:16
@Malicka20 píše:
Ahoj Holky. Moj gynekolog mi predpisal Utrogestan kedze mam potvrdene tehotenstvo ale trosku spinim. Mam tabletky (Ako na foto) ale on mi to kazal brat vaginalne. Je to mozne? Tiez mate s tym skusenosti, ze mate tabletky ale berete ich vaginalne? Vopred dakujem lebo som z toho zmatena a neviem, co robit.

Ano, brala jsem je spodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16956
5.9.20 12:26

A nemáš problém s čípkem nebo nějaký nákez v pochvě? To by totiž orální užití vysvětlovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.9.20 12:53

Dakujem vsetkych. Pytala som sa preto, lebo tento liek mi predpisal moj gynekolog a poslal emailom. Ja ale zijem v UK, Tak som musela ist za svojim GP a opytat sa ho, aby mi to predpisal tu kedze na zahranicny recept by mi to nevidali. A Navod hovori ine Ako doktor. Ale budem to brat Tak, Ako to predpisal gynekolog…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
5.9.20 12:56

@Malicka20 zdravim Ultrogestan taky uzivam uz tyden a zavadim vaginalne 2 kulicky na noc :) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
5.9.20 13:16

Vaginalne. Oralne mi bylo fakt zle asi pul dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
5.9.20 17:35

Vaginálně je to daleko lepší. Při orálním braní bývá často nevolnost a navíc to jde zbytečně přes játra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.9.20 18:00

Dakujem Vam vsetkym :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7737
5.9.20 21:01
@Malicka20 píše:
Ahoj Holky. Moj gynekolog mi predpisal Utrogestan kedze mam potvrdene tehotenstvo ale trosku spinim. Mam tabletky (Ako na foto) ale on mi to kazal brat vaginalne. Je to mozne? Tiez mate s tym skusenosti, ze mate tabletky ale berete ich vaginalne? Vopred dakujem lebo som z toho zmatena a neviem, co robit.

Ber vaginálne, orálne ti môže byt zle, nevoľnosti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama