Útvar na dásně 3,5měsíční miminko

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Reniska07
Kecalka 195 příspěvků 02.12.17 18:03
Útvar na dásně 3,5 mesicni miminko

Holky nevíte, co to může být? Afta třeba? Lépe to asi nevyfotim, snad někdo bude vědět. Děkuji

Reakce:
Tarinka
Echt Kelišová 8226 příspěvků 02.12.17 18:30

Myslim si, ze by to mohla byt nejaka cysta, ktera patri k vyvoji a rustu prvnich zubu.Ale urcite bych se zeptala doktora.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 02.12.17 18:40
@Reniska07 píše:
Holky nevíte, co to může být? Afta třeba? Lépe to asi nevyfotim, snad někdo bude vědět. Děkuji

to bude zub - za chvíli :)

vertunka
Závislačka 4720 příspěvků 02.12.17 18:43

Nebo mozna moucnivka?

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 02.12.17 18:45
@vertunka píše:
Nebo mozna moucnivka?

moučnivku by mělo miminko především na jazýčku :)

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 02.12.17 18:47

Je možné že to je i afta nebo jak paní píše moučnivka zkusila bych potřít fialkou

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 02.12.17 18:53
@Petistaaa píše:
Je možné že to je i afta nebo jak paní píše moučnivka zkusila bych potřít fialkou

miminko má zcela čistý jazyk i zbytek úst… tak opravdu moučnivka nevypadá..
fotky moučnivky přikládám…

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 02.12.17 18:57

A jo no asi jo to nebude

Reniska07
Kecalka 195 příspěvků 02.12.17 19:14

Poslední dva týdny pořád slinta a hlavně si strká ruce do pusy :roll: dudlík používáme běžně, ale porad ho vytahuje a strká si tam ruce. Tak jen vytahuju, vytahuju a vytahuju (vadí mi, ze je ma pořád uslintane). U toho strká do pusy i moje ruce :D tak nevim, jestli zuby… Byla to jen malá tečka, teď už je to velké.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 02.12.17 19:18
@Reniska07 píše:
Poslední dva týdny pořád slinta a hlavně si strká ruce do pusy :roll: dudlík používáme běžně, ale porad ho vytahuje a strká si tam ruce. Tak jen vytahuju, vytahuju a vytahuju (vadí mi, ze je ma pořád uslintane). U toho strká do pusy i moje ruce :D tak nevim, jestli zuby… Byla to jen malá tečka, teď už je to velké.

ano zuby, doporučuju kousátko a nechat tu ručičku.. on ten zoubek musí prorazit

Reniska07
Kecalka 195 příspěvků 02.12.17 19:37

@jdukolem takže to může být nějaká cysta? Nevadí, že se zvětšila? Nebi radši jít k dr?

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 02.12.17 19:39
@Reniska07 píše:
@jdukolem takže to může být nějaká cysta? Nevadí, že se zvětšila? Nebi radši jít k dr?

já osobně si myslím, - podle fotky, že je to zoubek, ono to je typické že se to nafukuje a probělává miminko hodně slintá a cpe si vše do pusinky - kdyby to byla afta tak pláče - afty bolí, moučnivka si myslím, že to není určitě.. Cysta? Nemyslím si, ale jestli budeš klidnější k Dr jdi…

ivašot.
Kelišová 6736 příspěvků 02.12.17 20:34

Mě to, stejně jako @jdukolem, na první kouknutí přišlo jako jasný zoubek. Ale klidně to ukaž pediatrovi, ať máš klid.

Mar87tina
Nováček 1 příspěvek 06.12.18 11:20
Retenční cysta na dásni

@Reniska07 Dobrý den, oživuji téma…
Je to sice už rok,ale třeba odpovíte:)
Jak to nakonec dopadlo? Syn (11t) má na dásni něco podoného, na horní (už na obou stranách) a doktorka mi řekla, že je to retenční cysta, ne zub. Taky hrozně slintá, strká si tam ručičky a špatně pije (začal odmítat prso,takže je na flašce úplně, vypije málo a za chvíli má zase hlad, celou dávku si dá snad jen 2× denně).
Případně má někdo zkušenost s retenční cystou? Dokrorka mi jen řekla, že to samo zmizí a prsty si do pusy cpe proto, že je to součást vývoje… :nevim:
Díky M.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >