UTZ prsou v mladém věku

Anonymní
6.2.21 22:25

UTZ prsou v mladém věku

Ahoj, prosím o anonym,
zajímaly by mě vaše zkušenosti s ultrazvukem prsů. Je mi 23, tak nevím, jestli není ještě brzo? Nevím, jestli se prostě můžu objednat jako samoplátce, aby mi neřekli, že nesplňuju věkovou hranici… četla jsem, že se ultrazvukem testují ženy od 25 let, můžou mě kvůli věku odmítnout? Babička z matčiny strany zemřela na ca prsu, tak bych nechtěla nic podcenit.
Bolí to vyšetření? Jak dlouho to asi trvá? Moc si to neumím představit a trochu mě to stresuje, tak ocením vaše zkušenosti.
Změnila jsem teď gynekologa, tak si říkám, že bych rovnou zašla i na ten ultrazvuk a chodila pravidelně.
Díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16451
6.2.21 22:45

Neni brzo.. Najdi si pracoviště, kde to delaji. Objednej se jako samoplatce. Chodím taky od tech 23 let cca jednou za 2 roky.. Podle mě je to jedině dobře. A neboli to. Jen ti pojezdi sondou po hrudniku.. Je to chvilka a pak můžeš být v klidu, že je vše v pořádku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 22:48

Poprvé jsem byla v 19 a v pohodě, vzali mě bez jakékoli věkové hranice

• Citovat
  • Nahlásit
2392
6.2.21 22:50

Na prevenci není nikdy brzo. Chodím každý rok ;)
Nebolí to vůbec, trvá to cca 10 -15 minut. Výsledek ti sdělí hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
6.2.21 22:50

Tak viz vyse, ja chodim cca od 27. a ted pujdu opet uz po treti. Cca jednou za dva roky. Kvuli tomu, ze dlouhodobe beru HA a to proste sebou bere riziko o trosku vetsi pravdepodobonosti prave karcinomu prsu (zas naopak rakovina vajecniku mam diky tomu mensi pravdepodobnost).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15313
6.2.21 22:59

Najdi si pracoviště a zavolej tam. Co je na tom? Vyšetření neboli, trva zhruba 10minut. Výsledky řeknou hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10065
6.2.21 23:23

Mozna by tobe i mame meli udelat geneticke vysetreni. Ale nevim, jake jsou k tomu podminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 07:35

Chodím jako samoplatce od 18, kdy mamce zjistili rakovinu prsu. Stačí se normálně objednat. Nikdo tě nevyhodí, spíš naopak, mne minule Dr (takže v mých 22 letech) kladla na srdce, ze chodit aspoň jednou za rok, že strašně přibývá nálezu u mladých holek.
Jinak trvá to cca 10 minut a neboli to a ani to není nepříjemné, možná pro stydlivky, ale rozhodně ne horší než na gynde.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat