Reklama

UTZ v 36.tt, proběhl nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 26.11.09 20:21
UTZ v 36.tt, proběhl nebo ne?

Ahoj těhule i vy ostatní. Začínám přicházet na to, že každý doktor má své postupy.Jsem 36+4tt,dnes v poradně jsem se ptala paní dokt. zda mi bude do konce těhotenství dělat nějaký UTZ a řekla že ne.(má své postupy,těhule si kontroluje do konce těhotenství a na natáčky posílá ve městě k jinému dokt.)Mé kamarádky, jež chodí k dokt v jiném kraji ale od 36.tt chodí nééé na gyndu,ale už do porodnice kde jim dělají jak natáčky,utz i prohlídku. Jaké máte zkušenosti?Mám strach, a by se nezanedbalo např. průtok pupeč. šňůrou, zda jí nemá mimik omotanou atd.....Díky za odpověď.

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 26.11.09 20:34

Tak v Praze je to většinou tak, že od cca 35.tt se chodí na kontroly do porodnice. Ve většině z nich se dělá monitor - já byla v Krči, tam ho nedělají, monitor je ve většině případů bezpředmětný, význam má až při porodu.

Ale ty průtoky mi přijdou důležité dost, ty mi dělali pokaždé, ke konci už může být placenta vyčerpaná.

A spousta mimin se narodí s omotanou šňůrou, nicméně jim to nic neudělá, nejsou ani přidušené, nic, z toho si hlavu nedělej.

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 26.11.09 20:44

Díky za rady no, taky je totiž možnost, zajet si do jiné porodnice a absolvovat tam ten utz…tak nevím, kamarádka říkala že kdyby proběhl tento pozdní utz věděli by dokt předem že má šňůru omotanou kolem krku a nenechali by jí několik hodin v 1.době porodní trpět a pak na to přišli a šli rychle na císaře…

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 27.11.09 06:34

ja mela UTZ naposledy ve 30tt u obou tehu a je to upne normalni, pak uz jen v porodnici monitor a jinak pri kontrole poslech srdicka
UTZ je bezne jen 3× behem tehu, poprve pro potvrzeni tehu, podruhe kolem 20tt a potreti kolem 30tt, jinak jen kdyz je potreba nebo kdyz doktor chce

P.
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 27.11.09 08:05

ahoj, ja mela utz ve 32tt a pak uz nic, do 38+0tt, kdy jsem rodila ani monitor, jen 1 prohlidka..

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 27.11.09 09:29

Tak děkuju moc za uklidnění, asi je to normální a hrotí to jen v nemocnici...... snad bude vše OK a když ne tak to snad poznají v porodnici při příjmu díky

Petra Z
Hvězda diskuse 51929 příspěvků 27.11.09 09:35

Ahojík…
já teda od 35.týdne chodila do rizikové poradny-kvuli množství plodové vody- a tak UTZ byl každý týden.....ale že měl malej omotanou 2krát šňůru kolem krku mi teda nikdo neřekl…až u porodu jsem to zjistila,když ho takhle vyndali…
jinak kdybych zůstala u své dr.jsem bez UTZ…jen na monitoru…

Lucilka
Extra třída :D 12419 příspěvků 27.11.09 11:08

Ahoj mně např. dělá dr. UTZ každou poradnu, to znamená že od začátku těhu co 3 týdny a ted ke konci každý druhý týden.Je to fakt všude jiné.

zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 27.11.09 11:59
ZdenkaB píše:
Díky za rady no, taky je totiž možnost, zajet si do jiné porodnice a absolvovat tam ten utz…tak nevím, kamarádka říkala že kdyby proběhl tento pozdní utz věděli by dokt předem že má šňůru omotanou kolem krku a nenechali by jí několik hodin v 1.době porodní trpět a pak na to přišli a šli rychle na císaře…

ale oni z utz nepoznaji kde ma pupecni snuru - s prvnim synem jsem byla na utz 4 dny pred tim nez se narodil a omotanou snuru teda opravdu nepoznali a pokud vim ani to nejde na utz videt.
S druhym synem jsem byla take na utz 4dny predtim nez se narodil a tam byl hlavickou dolou a nakonec se zrejme narodil koncem panevnim (planovana sekce) - alespon to ma detska v papirech. takze ono je to vsechno takove nejiste a od 36tt se toho muze jeste dost zmenit. ja bych to neresila, ale ja ani nechtela prilis utz - byla jsem ve 20tt , pak mi delali az v nemocnici ve 32tt a rovnou me hospitalizovali , takze pak jsem tedy chodila co dva tydny kvuli rizikovemu tehotenstvi
preju hodne stesti :-)

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 27.11.09 12:40

ja mela UTZ u sveho dr. taky naposledy ve 30tt, pak asi v 36tt me poslal na kontrolni monitor do porodnice, tam mi teda vyjimecne udelali i prutoky, ale pry je to nadstandardni vysetreni, bezne se nedela, a poradnu v porodnici jsem nestihla, rodila jsem den pred prvni navstevou:)
snaz se nestresovat a uzivej si zbytek tehu :wink:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >