Uvádí se na pracovní smlouvě hrubá mzda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 15:24
Uvádí se plat na pracovní smlouvě v hrubém?

Dobrý den,
jak má prosím správně vypadat pracovní smlouva? Uvádí Uvádí se hrubý plat? Dostala jsem smlouvu, kde je uvedena částka/hodina. To mi spíš připomíná smlouvu na brigádu. Ani na pohovoru jsem se nedozvěděla hrubou mzdu. Byla mi sdělena mzda čistá. Obávám se, že by mohl zaměstnavatel přiznat jen hrubé minimum a pak to nějak dorovnávat bokem v čistém.
Jak mám postupovat, smlouvu jsem zatím nepodepsala.
Děkuji, anonymně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

rozand
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 03.04.18 15:29

Ano, smlouva je vždy v hrubém. Žádná brigáda jako pojem není, záleží na typu smlouvy, jak je pojmenovaná?

lachtanice86
Kelišová 5445 příspěvků 03.04.18 15:29

Ve smlouvě by mělo asi být kolik hodin budeš týdne pracovat ne?

pavla.souku
Stálice 85 příspěvků 03.04.18 15:29

Většinou všude se uvádí v hrubém.

rozand
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 03.04.18 15:30

Čistou mzdu vám sdělili jak? To vědí, co si odečítáte z daní?

histep
Závislačka 2904 příspěvků 03.04.18 15:39
@pavla.souku píše:
Většinou všude se uvádí v hrubém.

VŽDYCKY v hrubém. Čistá totiž záleží na odečtech - základ, děti - což se může v průběhu času měnit, takže čistou nelze do smlouvy stanovit.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 03.04.18 15:44
@Anonymní píše:
Dobrý den,
jak má prosím správně vypadat pracovní smlouva? Uvádí Uvádí se hrubý plat? Dostala jsem smlouvu, kde je uvedena částka/hodina. To mi spíš připomíná smlouvu na brigádu. Ani na pohovoru jsem se nedozvěděla hrubou mzdu. Byla mi sdělena mzda čistá. Obávám se, že by mohl zaměstnavatel přiznat jen hrubé minimum a pak to nějak dorovnávat bokem v čistém.
Jak mám postupovat, smlouvu jsem zatím nepodepsala.
Děkuji, anonymně.

ve smlouvě se uvádí hrubá mzda… a ta může být buď hodinová nebo máš stálou částku bez ohledu na počet hodin v měsíci, každý měsíc to samé… a taky bys měla mít ve smlouvě uvedeno, kolik hodin týdně budeš pracovat, z toho si můžeš vypočítat přibližnou mzdu, kterou budeš mít… takže si vynásob tu hodinovou částku počtem odpracovaných hodin a uvidíš, jak na tom jsi…

Minimální mzda je letos 12 200 Kč hrubého nebo 73,20 Kč na hodinu…

Dundee2
Kelišová 5943 příspěvků 03.04.18 15:47

Vždy hrubá mzda. čistá je totiž známa až po ročním vyúčtování ;)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 61947 příspěvků 3 inzeráty 03.04.18 15:50

@Regina Hero Tak záleží jakou má smlouvu, třeba u DPČ není podmínkou aby tam byl počet hodin uveden.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 03.04.18 15:58
@j.a.n.i1 píše:
@Regina Hero Tak záleží jakou má smlouvu, třeba u DPČ není podmínkou aby tam byl počet hodin uveden.

jo, ale to by tam zase měla napsáno, že je to dohoda o pracovní činnosti a tudíž by to věděla… a taky by bylo jasné, že může mít maximálně 20 hodin týdně…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 16:33

Jde o plný úvazek 8 hodin denně 5 dní v týdnu HPP. Nehledám si brigádu.

Hvězda diskuse 61947 příspěvků 3 inzeráty 03.04.18 16:47

@Regina Hero No, pokud se ptá, zda je plat v čistém nebo hrubém, tak to není jisté.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 03.04.18 16:53

Tohle zní trošku divně. Mzda se udává vždy v hrubém, protože každý má jinou situaci (děti atd). Také poprvé slyším o HPP, kde je plat rozepsaný na hodinu…to se přece dělá u DPČ. Chápu, že to je osobní, ale nechceš jako anonym říct, co to je za pozici?

Hvězda diskuse 61947 příspěvků 3 inzeráty 03.04.18 17:01

@Lalelale Já bych spíš řekla, že by bylo úplně nejvhodnější od zakladatelky začernit osobní údaje a jinak sem dát celou tu smlouvu…

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 03.04.18 17:08

Ono asi vypadá o mnoho lépe zájemci sdělit, že dostane 20 tKč čistého a do smlouvy dát 20 tKč hrubého… třeba to není úmysl, třeba je.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Výhrůžný vzkaz gangů ze Švédska: Máte nás za zvířata, budeme se tak chovat!

V noci na úterý se řada švédských měst proměnila téměř ve válečnou zónu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama