Uvažuji o 3. miminku - je na tom některá stejně?

Anonymní
20.1.20 21:03

Uvažuji o 3 miminku..je na tom některá stejně?

Ahoj mám poslední dobou hroznou touhu po třetím miminku možná i pro to že se to kolem mě vše rozrodilo a když vidím jak me děti rostou jako z vody.. Malý bude mít letos 8 let a malá 4 roky manžel by taky rád 3 klidně hned sám mi to i navrhnul jen mám pořád hrozne obavy jestli to zvládnu jestli už 3 děti nejsou moc? Nebo jestli ještě ne počkat pár let? jsme oba pracující finančně se máme celkem dobře.. Je tu někdo v té samé situaci? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62948
20.1.20 21:05

Asi bych se třetímu nebránila, kdyby to přišlo 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 21:15

Ano, jsme na tom podobně. Dětem je 8 a 5,5 roku.
Oba máme práci, máme vlastní bydlení (dům 5+1 se zahradou) nemáme hypo.
Další dítě bych chtěla, ale máme syna s OVŘ (nebo vývojovou dysfazií, uvažuje se i o ADHD, do toho má problémy s imunitou). Z toho důvodu uvažuju, jestli do toho jít.

• Citovat
  • Nahlásit
1130
20.1.20 21:17

Řešili jsme s manželem v létě totéž a v červnu se nám to třetí mládě narodí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 21:17

Já mám jen hroznou obavu ale ta touha je mnohem větší a zase si říkám že odstupy 4 let zas nejsou nejhorší někteří mají děti hned po sobě a zvládají to… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 21:20

@amalka3455 jee super :potlesk: no celé to teď visí na mě :D chtěla bych ale říkám si pořád jestli jeste nepockat a pořád samé výmluvy :D ale pořád koukám po deckych věcičkach a vybírám kočárek už :D :D :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 21:23
@Anonymní píše:
Ano, jsme na tom podobně. Dětem je 8 a 5,5 roku.
Oba máme práci, máme vlastní bydlení (dům 5+1 se zahradou) nemáme hypo.
Další dítě bych chtěla, ale máme syna s OVŘ (nebo vývojovou dysfazií, uvažuje se i o ADHD, do toho má problémy s imunitou). Z toho důvodu uvažuju, jestli do toho jít.

Tak to mě mrzí :( zas člověk nemuze dopředu počítat s tím co mu život přichysta a je škoda kvůli tomu nejít do dalšího miminka i když zase chápu tu obavu jestli miminko bude zdravé a v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
1130
20.1.20 21:25

My máme hraniční věk, řešili jsme teď nebo vůbec. V listopadu bych se vrátila do práce a jsem si naprosto jistá, že pak už by se mi zpátky do toho koloběhu kolem mimina už nechtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
20.1.20 21:26

Taky jsme to řešili, hodně i kvůli mladšímu synovi, který nemá zrovna standardní vývoj. A nakonec to dopadlo tak, že se tu teď pokouším uspat 5měsíční mimino. Jsem moc ráda, že jsme se tak rozhodli, není to jednoduché, ale je to super. Vy máte už děti větší, to bude pohoda. A pokud oba chcete, máte dost prostoru a financí, směle do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6413
20.1.20 21:29
@Anonymní píše:
@amalka3455 jee super :potlesk: no celé to teď visí na mě :D chtěla bych ale říkám si pořád jestli jeste nepockat a pořád samé výmluvy :D ale pořád koukám po deckych věcičkach a vybírám kočárek už :D :D :D

Já čekám třetí dítě ale já mám kluky starší v květnu 10 mladší má 7 ale je opožděný takže vývojove asi jako ty možná i něco míň ale syny mám z bývalého manželství teď čekám miminko s přítelem nebylo to úplně v plánu chtěli jsme společné ale později ale teď to beru za dva měsíce se má naše malá narodit a teď už se na ni těšíme holčičku jsem si přála takže jsem ráda ale myslím že to zvládnout půjde asi to bude náročné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 21:29

@chaela přesně to máme my. Mladší má silně nestandardní vývoj. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
4535
20.1.20 21:39
@Anonymní píše:
@chaela přesně to máme my. Mladší má silně nestandardní vývoj. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Já jsem pořád čekala, jak to s ním bude, co se dozvíme, kam nas poslou…abych vedela, o co jde a ze si to mimino poridime pak. Ale to bylo porad „pockejte do 18 m, do 2 let, do 3 let…“ to bycchom se taky nemuseli dockat nikdy. A jelikoz to na nic extra vážného ani dedicneho nevypada, tak jsme se rozhodli do toho jit hned. A jsem fakt ráda. Malá má teď těch 5 měsíců (takže nějaký ten rok a čtvrt od rozhodnuti) a u syna se nezměnilo nic, nevíme nic. Nemělo by smysl dál čekat a nad něčím spekulovat. Naopak, syna to mimino pomáhá zklidnit, upoutat pozornost, trénovat reakce apod. Ale samozřejmě záleží na problému, co dite má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6413
20.1.20 21:43

@chaela mojemu Synovi nikdo neví co je na genetice to nevypadá že by byl problém a žádné vyšetření co mu zatím dělali nebylo pozitivní takže nikdo neví proč to tak je jen že se opožďuje a vypadá že dal bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
20.1.20 21:49

@lovean a přesto jste se pro to treti taky rozhodli. Já si myslím, že pro tyto nestandardní děti jsou sourozenci velkým přínosem. U nás se taky něco, o co jde, ale my nemáme za sebou ani žádné vyšetření. Doktorka má vyckavaci metodu, všechno bych si musela vydupat a jelikož se syn trošku v něčem zlepšuje, tak to zatím neřeším. Ale on má čerstvé 3, předpokládám, že ve školním věku to už řešit budeme, pokud bude co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2360
20.1.20 21:49

Máme tři a dobrý :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu