Uvažuji o školce, byť je to proti mému přesvědčení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva valoi
Extra třída :D 10727 příspěvků 3 inzeráty 16.03.18 08:45
Uvažuji o školce, byť je to proti mému přesvědčení

Máme chlapečka, v září mu budou tři roky, proto jsem ani neuvažovala o předškolním zařízení, protože mi připadá prostě ještě malý. Ani jedno z mých předchozích dětí takhle brzy do školky nenastoupilo, všechny šly až kolem toho čtvrtého roku, jedno dokonce až na pěti, což tedy už bylo docela pozdě (od těch čtyř do pěti to byl doma docela vopruz).
Tentokrát jde ale spíš o mě a zachování mého zdravého rozumu. Syn je neuvěřitelně živé dítě a mně v mém věku už tak nějak dochází dech. Jak ráda bych už taky dělala něco jiného, než četla o Pejskovi a kočičce, vymalovávala, posouvala autíčka.
S malým chodím plavat a cvičit - má rád děti, je tam spokojený, ale jak se říká se mnou za zadkem…
Prodloužila jsem si rodičák až do ledna, tak mě napadlo, že by šel prostě od září třeba jen na dopoledne a já si začala intenzivně hledat práci. V případě, že by se mu tam nelíbilo, stýskalo se mu, nebo byly jakékoli problémy bych zůstala ještě ten rok doma.
Docela se to ve mně pere, kdo mě zná, ví, že pro ranou kolektivizaci zásadně nejsem, ale zase než se dostat do blázince..(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25011 příspěvků 16.03.18 08:49

@eva valoi vybrala bych přívětivé zařízení a přece nemusí chodit ani na celý týden, třeba by stačily dvě/tři dopoledne v zájmu zachování duševního zdraví matky

blumen
Hvězda diskuse 40851 příspěvků 16.03.18 08:50

@eva valoi a proc ne, nevidim v tom zadny problem. Navic ja jsem zastancem kolektivu pro deti, dcera do skolky chodi davno a nadsena. Problem mas hlavne Ty ve sve hlave :kytka:

P4ja
Závislačka 3687 příspěvků 16.03.18 08:51

@eva valoi Tak školku můžeš zkusit a uvidíš, jak to bude zvládat. Možná třeba zkusit najít něco na poloviční úvazek, tak abys ho mohla brát brzy domů.
Tobě to pomůže a přepneš z dětských věcí a on třeba taky bude ve školce spokojenej.

Anonymní  16.03.18 08:52
@eva valoi píše:
Máme chlapečka, v září mu budou tři roky, proto jsem ani neuvažovala o předškolním zařízení, protože mi připadá prostě ještě malý. Ani jedno z mých předchozích dětí takhle brzy do školky nenastoupilo, všechny šly až kolem toho čtvrtého roku, jedno dokonce až na pěti, což tedy už bylo docela pozdě (od těch čtyř do pěti to byl doma docela vopruz).
Tentokrát jde ale spíš o mě a zachování mého zdravého rozumu. Syn je neuvěřitelně živé dítě a mně v mém věku už tak nějak dochází dech. Jak ráda bych už taky dělala něco jiného, než četla o Pejskovi a kočičce, vymalovávala, posouvala autíčka.
S malým chodím plavat a cvičit - má rád děti, je tam spokojený, ale jak se říká se mnou za zadkem…
Prodloužila jsem si rodičák až do ledna, tak mě napadlo, že by šel prostě od září třeba jen na dopoledne a já si začala intenzivně hledat práci. V případě, že by se mu tam nelíbilo, stýskalo se mu, nebo byly jakékoli problémy bych zůstala ještě ten rok doma.
Docela se to ve mně pere, kdo mě zná, ví, že pro ranou kolektivizaci zásadně nejsem, ale zase než se dostat do blázince..(

Ahojky, já měla ten samý problém. Říkala jsem že do školky své děti dám až na povinnou školní docházku.. hm.. pěkný prd :roll: :lol: náš syn je tak strašné společenský že to mlátí dveřma :lol: sám si řekl že do školky chce jít. V Listopadu mu budou 3 roky.. ale prostě chce jít.. tak co mám dělat.. :nevim:
( prosím anonym- nemusí kamarádky vědět že mám takový názor :lol: )

ejhle
Závislačka 2638 příspěvků 16.03.18 09:03

@eva valoi mame stejne stare era. A ja uz na zari cekam jak na smilovani bozi. Starsi ditko jsem davala ve 4. Mladsi ma smulu. U prvniho jsem navazala s druhym ( druhe ditko se narodilo ve veku 3 let prvniho potomka. A ten rok, nez sko do skolky byl na budku).Nyni treti neni v planu a v rijnu supajdim do prace. Taky doufam, ze se mladej ve skolce chytne. Pokud to tam nebude zvladat, budu si muset rodicak prodlouzit. Nic si nevycitej. Lepsi ditko ve skolce, nez maminka v cvokhausu :lol:

vejilka
Závislačka 4171 příspěvků 16.03.18 09:09

Prosimtě, nic si nevyčítej, ve třech letech je to akorát:)Já budu dávat taky ve třech, mám i chvilkama výčitky a bojím se.Ale taky už potřebuji změnu.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 16.03.18 09:21

@eva valoi Zrovna řeším to samé. Malé budou tři v srpnu. Starší je v prosinci a to bylo uplně ok. Já mám k tomu roblém, že když půjde v září do školky, musím hned v září taky do práce a bude muset být ve školce každý den a to docela dlouho. Když nepůjde ve 3, půjde až ve 4 a to mi podle té starší připadá zase strašně pozdě.

Hanka1
Extra třída :D 12989 příspěvků 16.03.18 09:21

Moje obe deti se socializovaly a vyhledavaly detsky kolektiv od nakych dvou let, takze u nas to byllo jasne, ze nejake zarizeni s detma ve dvou a pul urcite bude.

S prvnim ve dvou a ctvrt do soukr skolky na zvykacku a ja pak od jeho dvou a pul do prace na 2-3 dny v tydnu dle potreby (doma mi pak rvalo, ve dnech, kdy jsem nechodila do prace, ze chce do skolky :mrgreen: ) a ve trech letech do klasicke statni skolky, v centru Phy, takze dve male tridy po 15 detech a rodinne prostredi.

Druhe dite se do statni skolky na vesnici u Phy nedostalo ve trech letech ani omylem 8o (skolka se teprve pristavovala), takze ve dvou a pul do soukrome a ja do prace na zkraceny uvazek do tri hodin. Do statni slo nakonec ve ctyrech a ctvrt… :roll:

vjerunqa
Závislačka 2666 příspěvků 16.03.18 09:27

@eva valoi Ahoj, já Ti rozumím. Klidně to udělej, jak píšeš. Najdi príma školku, zkuste jen dopoledne a uvidíš. Já mám podobně staré dítko a o školce zatím neuvažuji.

medunka23
Kelišová 6571 příspěvků 16.03.18 09:35

Nebala bych se toho, nebo bych opravdu dávala malého do soukromé školky na 2 dny v týdnu a po tu dobu můžeš pracovat. Já teď byla na obhlidce soukromé kam půjde malá ve 2 letech a já na ty 2dny do práce. Výhoda je, že tu adaptaci můžou narozdíl od státní udělat opravdu pozvolna a individuálně, což ve státní opravdu nejde. Starší šla před tretima narozeninama, chtěla jsem to jen zkusit a nad očekávání jí vzali, ale ta brecela když odcházela ze školky, ta je extrém. Ale viděla jsem, že opravdu není prostor když jsou 2 ucitelky na 25 brecicich dětí aby se jim věnovaly dostatečně, i když my máme teda úžasný učitelky.

Heivka
Závislačka 2735 příspěvků 16.03.18 09:47

Syn by šel ve třech (narozený konec srpna) a vím, že by to nebylo ideální, naštěstí jsem znovu těhotná tak mu můžu dopřát půl roku až rok navíc. Synek je po mě, nemá rád moc lidí kolem sebe. Třeba neteř se už od dvou doma otravovala, do školky šla čerstvě tříletá a moc se jí tam líbí, bohužel je víc nemocná než ve školce. Myslím, že v ideálním případě by měl být nástup o předškolního zařízení podle zralosti dítěte, nejpozději rok před školní docházkou (v první třídě jsme měli kluka, co byl doma s maminkou do sedmi let a tedy bylo to peklo, celou první třídu proplakal a počůrával se). Bohužel v ideálním světě nežijeme, tak děti musí začít docházku když musí máma vydělávat. Jen doufám, že to druhé bude víc po manželovi, ten se mezi lidmi cítí jako ryba ve vodě, protože to bude muset do školky ve třech (třetí dítě zatím opravdu v plánu není).

catherine100
Vesmírná mluvilka 30464 příspěvků 16.03.18 09:56

Já chci dávat dítko do soukromé, zatím dva dny v týdnu a uvidí se…už toho mám po sedmi letech doma plný zuby, ale do práce nepůjdu, budu delat z domova, dokud dítko školku nezvládne na 100%…

murkyf
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 16.03.18 10:01

Vyčítala bych si to v případě, kdy by dítě vyloženě nebylo společenské a bylo patrné, že se mu mezi dětma líbit nebude.. což není tvůj případ :palec:

eva valoi
Extra třída :D 10727 příspěvků 3 inzeráty 16.03.18 10:49

Já půjdu k zápisu a rozhodnu se pak podle situace. Každopádně bych nenastoupila současně do práce, takže by byl prostor na adaptaci, a nebo i na to, že by syn zůstal se mnou ještě doma, pokud by měl problém. Pokud budu čekat do jeho čtyř let, odpadne ten prostor na zvykání, ale zase bude malej už starší.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Přišel o ženu i Českou Miss! Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama