Uvažuji o ukončení kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lesa12
Povídálka 20 příspěvků 25.12.17 08:41
Uvažuji o ukončení kojení

Ahoj maminky,
kojim uz osm měsíců, dá se říct že z 90 %. Jen v poslední době už nemůžu. Celou noc u prsa a když se otocim, knoura, je protivný.
Dřív mě kojení bavilo, naplnovalo, jenže teď jsem unavená, nešťastná.
Myslíte, že to přejde? Nechci udělat unahlenou věc. :,( A ukončil někdo kojení po takové době? A jak jste to zvládli?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.12.17 08:52

@Lesa12 syn je teď taky cele noce u prsa. Ale pripisuji to spis prvnimu obdobi separacni uzkosti. Zacina se vydavat do sveta svym plazenim a lezenim a pak potrebuje tu jistotu, ze se nic nemeni a porad tu pro nej sem. Meli to tak vsechny nase deti.

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 25.12.17 08:53

Já ukončuju už od půl roku :-D Malýmu je teda sedm měsíců a pořád jsem nějak měkká to utnout úplně, ale kojím už jen večer a když se vzbudí v noci :think: mně osobně to unáhlený nepříjde, ale jde o to, jakej k tomu má kdo postoj no. Já nejsem zastánce dlouhodobýho kojení :mrgreen:

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 25.12.17 09:03

Kojím už skoro 2,5 roku. Už fakt jen občas. Taky bych to chtěla už ukončit, ale malá má tuhle blízkost maminky ráda a nechce se jí vzdát.
Výhoda je to při nemoci a myslím, že i díky kojení mají všechny nemoci krátký a lehký průběh.

KristynaTita
Kecalka 449 příspěvků 25.12.17 09:07

Oddelene spani nesnese? Prso pouze na napiti, pak odpojit, schovat, uspat jinym zpusobem? Nemuze byt u nej celou noc, to chapu, ze je na palici. Zkuste vydrzet a najit zpusob; stoji to za to… Muj syn ma skoro rok, kojime stale x krat denne, za noc tak 5×, je mlicnak. Meli jsme taky spoustu potizi, bojkotu, spurtu,.. narocne.

Lesa12
Povídálka 20 příspěvků 25.12.17 09:15

@KristynaTita dřív mi usnul u prsa, prendala jsem do postýlky a v noci se probudil na kojení 2-3,to pak hned usnul. Jestli to fakt není ta separacni úzkost, jak psala @katyna1984.
Holky a to trvá přibližně jak dlouho? :D

KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 25.12.17 10:02

Utnula jsem kojení u prvního syna v jeho 10 měsících a u druhého v 9 měsících a ano.. čiste ze sobeckého důvodu, ze jsem se konečně chtěla pohodlně vyspat :mavam:

andelka83
Generální žvanilka 20131 příspěvků 25.12.17 10:11

Já končila s kojením ve 13 a 15 měs, ale to už jsem nekojila v noci. Staršího od 10 měsíců, mladšího od 14. Teď až bude třetí se budu snažit nekojit v noci často, ale mimco na to má nárok, nekojit v noci vůbec jsem se rozhodla až kolem 1 roku. Ono to někdy není tak hrozné, měla jsem prcka v posteli. Pro noční odstavení musí být maminka rozhodnutá. Ale úplně bych v 8 měs nekončila, to je strašně brzo.

Hoa Mai
Kelišová 5778 příspěvků 22 inzerátů 25.12.17 11:42

@Lesa12 Pokud ti vadí jen to noční kojení, tak to omez. Měla jsem s druhým synem to samé, prakticky jsem nespala, protože jsem se bála pohnout, abych ho nevzbudila, vyžadoval ve spaní pořád dumlat a přesně jak píšeš, z radosti se stal opruz. Takže jsem si prostě řekla, že mu za noc dám jednou a basta. Pokud by u vás pomohlo odstěhovat do vlastní postýlky/pokoje, můžeš to zkusit, u nás by to neprošlo, malý je mazel. Takže jsem si ho nechala u nás v posteli, nakojila jednou a pak dost a nedala jsem. První noc brečel tak 15 minut, další noc chvíli pokňoural a pak se s tím smířil, napil se jednou za noc a spal jak dudek. Přes den jsem kojila dál, to mi nevadilo.

ReTraktor
Kecalka 120 příspěvků 25.12.17 12:52

Ja se ted snazim ukoncit kojeni na roce. uz jsme meli kojeni jen na usnuti a v noci. nejdriv jsem chtela odnourat vse najednou ale ani nahodou. takze ted uz 4 dny uspavame bez prsa. ale neumi si v postylce lehnout a zklidnit se, takze nosime… z cehoz radost nemam ale jinak to zatim neumime… no a nocni kojen tam cekam az odbourame pekne to usinani… kdyz jsem to zkousela tak byla hodinu vzhuru a nepomohlo utisovani, noseni, hrani, nic… a tohle v noci absolvovat vickrat si neumim predstavit… do toho ji ted rostou zuby :( takze je veselo…

KristynaTita
Kecalka 449 příspěvků 25.12.17 12:55

@Lesa12 separacni uzkost to muze byt. U nas zo bylo taky neusnosne, jakmilr jsem jo dala vedle sebe, klid..

axoz
Nováček 6 příspěvků 26.12.17 11:51
radsi prestat v čas

Nevím co na kojeni holky vidíte. Naší malé je 20m a je to neco hrozného. Nikdo včetně doktorky nemůže přesvědčit moji zenu aby uz přestala. Přitom mala uz to nepotřebuje ale žena nevydrží ji to prso nedat??? Nezlobte se na me ale za tech par dni place to stoji a pak je klid lip spi atd… Cekam ze u nas to půjde do extremu a neprestanem nikdy. Kdykoliv je trochu problem a plac tak se letí s prsem…

andelka83
Generální žvanilka 20131 příspěvků 26.12.17 18:20

@axoz no jednou to ukončí, neboj. 20 měsíční kojené dítě není žádná exotika. A nikdo nemůže matku donutit přestat když se na to ještě necítí. Pokud ji budete přesvědčovat a nutit, bude to špatně. Stejně jako je špatně ženě předhazovat že už nekoji i když by podle jiných mohla.

andelka83
Generální žvanilka 20131 příspěvků 26.12.17 18:24

@ReTraktor já jsem kojila v noci dýl než jsem chtěla proto, že nebyla vhodná doba. Ne zuby, ale nemoc. Tohle se má dělat když dítě nic netrápí a je jinak v pohodě. A hodina nic není. Až budeš připravena, přežiješ to. Ale do té doby to nezkoušej, dítě už ví, že vymeknes. Já jsem staršího poslala k babičce, obešla sousedy, ať se nediví..a dopadlo to líp než jsem čekala. Třetí noc se spalo od večera do rána. Ale dlouho jsem neměla odvahu.

iva.haferova
Kecalka 129 příspěvků 26.12.17 22:26

Dnes jsem se rozhodla s kojením taky skončit. Hlavně kvůli nočního kojení. Poslední týden vstávala i 5× za noc.
Dnes, bylo kolem 2 odpoledne a malá od nočního kojení byla pořád v klidu a nevyžadovala ho tak jako jindy. Tak jsem si řekla že když už tak dlouho vydržela, tak jdu do toho. Bylo jí už 11 měsíců.
Přez den v klidu, večer taky a teď čekám, co bude v noci. Snad to půjde. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >