Uvažuji využít OSPOD, jaké máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 20:40
Uvažuji využít OSPOD, jaké máte zkušenosti?

Dobrý den, od začátku těhu máme s otcem dcery problémy a nežijeme spolu. Občas jezdil s ní pomáhat ke mě domu, ale je velmi výbušný a hádavý, vzteklý, nekontroluje se a má problém s komunikací. Těžko se s ním spolupracuje. Bohužel při každém setkání. Dle odborníka je podezření na psych. týrání a manipulaci ze strany otce. Bohužel to odnáší hlavně naše 14m dcera. Nyní se snažím, aby si ji bral k sobě, protože sám s ní je v pohodě, ale i při předávání si neodpustí se po mě vozit, tudíž i po ní a stejně je z toho rozhozená. Často to dělá bez svědků, ale i před sousedy atd. i když ho na to upozorňuji. Nemohu mu v klidu nic sdělit či předat věci pro malou, je nervní a neovládá se. Rád dělá blbého, až mstivého atd. Malá je z toho vždy vyřízená, což se pak podepisuje na našem zdraví. Až na jeho problém s komunikací a výbušnosti, je jinak spolehlivý, zodpovědný a vím, že se snaží, ale jeho naschvály či povaha atd. je velmi vyčerpávající. Sám se od sebe neozve a nic neudělá. Ale když mu řeknu, tak se snaží, ale takovým způsobem, aby odradil a přehodil veškerou vinu a zodpovědnost na mě. Věřím, že ohledně dcery se na něj ale mohu spolehnout, má ji rád a umí se o ni postarat (v rámci možností), když je s ní sám. Jsme na ni samy, nemáme nikoho kdo by mohl zodpovědně dlouhodobě pomoci a sama bych to nezvládla. Už jsem to zkoušela, ale byla jsem pak vyčerpaná a nemocná, že jsem ho musela kontaktovat a to mezitím malá zapomněla, že je její otec, takže měla zmatek v hlavě a stejně se jeho návštěvy neobešli bez výbuchu. I když se snažím vyvarovat jeho „hře“, stejně to nejde a vždy si najde cestu skrze malou, třeba oblečení, věci, léky, pleny, defakto vše.. Nevím, co mám dělat, abychom jeho nálady, naschvály a mstivost neodnášeli, nezvládám být na vše sama a stále dokola to odnášíme po zdravotní stránce. Proto vážně uvažuji, že bych zažádala o střídavou péči a obrátila se na OSPOD, který by dohlédl, aby situace byla vyřešena pro dobro všech, určil SP, hlavně vyřešil situaci nejlépe pro dceru, příp. dohlédl aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům. Vím, že je dcera moc malá, ale bohužel mi bylo doporučeno to řešit a neodkládat, jinak bude obět a vše odnášet. Chci pro malou to nej a aby měla vzor. Pokud se ho zeptám na jeho názor, tak stejně řekne, že mu je to jedno nebo to nechá na mě, ev. hledá výmluvy, takže společná dohoda a komunikace není možná. Proto mě zajímají Vaše zkušenosti s OSPODEM, zda se někdo potýkal se podobným případem, zda ho doporučujete. Jak Vám pomohl a zda to k něčemu bylo, ev. zda existuje jiná lepší organizace. Předem děkuji za Vaše doporučení a zkušenosti.

Reakce:
Silviee
Povídálka 39 příspěvků 07.07.19 20:51
@Anonymní píše:
Dobrý den, od začátku těhu máme s otcem dcery problémy a nežijeme spolu. Občas jezdil s ní pomáhat ke mě domu, ale je velmi výbušný a hádavý, vztahovačný a nekontroluje se. Těžko se s ním spolupracuje a komunikuje. Bohužel při každém setkání. Dle odborníka je podezření na psych. týrání a manipulaci ze strany otce. Bohužel to odnáší hlavně naše 14m dcera. Nyní se snažím, aby si ji bral k sobě, protože sám s ní je v pohodě, ale i při předávání si neodpustí se po mě vozit, tudíž i po ní a stejně je z toho rozhozená. Často to dělá bez svědků, ale i před sousedy atd. i když ho na to upozorňuji. Nemohu mu v klidu nic sdělit či předat věci pro malou, je nervní a neovládá se, vše schválně sabotuje. Rád dělá blbého, až mstivého atd. Malá je z toho vždy vyřízená a já též, což se pak podepisuje na našem zdraví. Až na jeho problém s komunikací a výbušnosti, je jinak spolehlivý, zodpovědný a vím, že se snaží, ale jeho naschvály či povaha atd. je velmi vyčerpávající a deprimující. Sám se od sebe neozve a nic neudělá. Ale když mu řeknu, tak se snaží, ale takovým způsobem, aby odradil a přehodil veškerou vinu a zodpovědnost na mě. Věřím, že ohledně dcery se na něj ale mohu spolehnout, má ji rád a umí se o ni postarat (v rámci možností), když je s ní sám. Jsme na ni samy, nemáme nikoho kdo by mohl zodpovědně dlouhodobě pomoci a sama bych to nezvládla. Už jsem to zkoušela, ale byla jsem pak vyčerpaná a nemocná, že jsem ho musela kontaktovat a to mezitím malá zapomněla, že je její otec, takže měla zmatek v hlavě a stejně se jeho návštěvy neobešli bez výbuchu. I když se snažím vyvarovat jeho „hře“, stejně to nejde a vždy si najde cestu skrze malou, třeba oblečení, věci, léky, pleny, defakto vše.. Nevím, co mám dělat, abychom jeho nálady, naschvály a mstivost neodnášeli, nezvládám být na vše sama a stále dokola to odnášíme po zdravotní stránce. Proto vážně uvažuji, že bych zažádala o střídavou péči a obrátila se na OSPOD, který by dohlédl, aby situace byla vyřešena pro dobro všech, určil SP, hlavně vyřešil situaci co nejlépe pro dceru, příp. dohlédl aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům. Vím, že je dcera moc malá, ale bohužel mi bylo doporučeno to řešit a neodkládat, jinak jako obět bude vše odnášet. Chci pro malou to nej a také, aby měla oba vzory. Pokud s ním chci cokoliv řešit, je to velmi komplikované nebo stejně řekne, že mu je to jedno, ev. hledá výmluvy, pak výbuchy, takže společná dohoda a komunikace není možná. Proto mě zajímají Vaše zkušenosti s OSPODEM, zda se někdo potýkal s podobným problémem a zda Vám pomohl nebo naopak, ev. zda existuje jiná lepší organizace. Předem děkuji za Vaše doporučení a zkušenosti.

Příspěvek upraven 07.07.19 v 21:18

Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 4837 příspěvků 07.07.19 20:52

Tak jak ho popisujes mi nepripada idealni otec. Osobne bych do stridavky s takovym psychopatem nesla. Chudak dite.

Silviee
Povídálka 39 příspěvků 07.07.19 21:06

.

Silviee
Povídálka 39 příspěvků 07.07.19 21:15
@jannina1 píše:
Tak jak ho popisujes mi nepripada idealni otec. Osobne bych do stridavky s takovym psychopatem nesla. Chudak dite.

To chápu, ale bohužel nevím jak jinak to řešit, ale být na vše sama nezvládnu a vím, že když jsou s malou samy, dělá pro ni max, jen má potřebu se mstít a házet zodpovědnost na mě. Pokud bych si myslela, že by se k ní o samotě choval špatně, což jsem ho také varovala, tak bych o tom neuvažovala, ale vím, že u něho malá nestrádá, on má jinak kladný vztah k dětem, má ji rád a snaží se pro ni dělat to nej, i když asi jinak vykazuje psychopatické příznaky, v mé přítomnosti. Proto doufám, že pokud bude pod soudní či ospod kontrolou, že se bude lépe ovládat. Najde se tu někdo kdo mám osobní zkušenost s OSPODEM?

Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 4837 příspěvků 07.07.19 21:27

Nemas materskou? Muzes dostat ruzne prispevky na bydleni apod…Mala muze jit do jesli, ty do prace. Neverim, ze je tak dobry otec, kdyz ti ublizuje pred malou, na ktere se to podepisuje.

Jana206
Nadpozemská drbna 28279 příspěvků 07.07.19 21:27

@Silviee Aby mel dohled OSPOD, musela bys mu toto všechno dokázat a musel by to nařídit soud. Sami od sebe se o nej zajímat nebudou, jedině, ze by přišel sám, že nezvládá výchovu atd. Víš, on to musí taky nekdo zaplatit, sama píšeš, že v ohrožení zivota dcera není.

Jana206
Nadpozemská drbna 28279 příspěvků 07.07.19 21:30

Hlavně kdyby se neco prokazalo, bude hlavním cílem dostat ji předběžným opatřením ze spárů psychopata, ne mu delat terapie. Styk s dohledem nařizuje soud. I znalecké posudky většinou platí jedna strana nebo soud rozpocita podíl mezi obě strany.

Hoa Mai
Kelišová 6647 příspěvků 14 inzerátů 07.07.19 22:55

Spis nez OSPOD bych zkusila vyuzit sluzeb mediatora. @canaglia by treba poradil.

Silviee
Povídálka 39 příspěvků 07.07.19 22:57
@Jana206 píše:
Hlavně kdyby se neco prokazalo, bude hlavním cílem dostat ji předběžným opatřením ze spárů psychopata, ne mu delat terapie. Styk s dohledem nařizuje soud. I znalecké posudky většinou platí jedna strana nebo soud rozpocita podíl mezi obě strany.
Máte osobní zkušenost?
@jannina1 píše:
Nemas materskou? Muzes dostat ruzne prispevky na bydleni apod…Mala muze jit do jesli, ty do prace. Neverim, ze je tak dobry otec, kdyz ti ublizuje pred malou, na ktere se to podepisuje.

Díky za radu, zamyslím se i nad touto variantou. Tady nejde o finance, to mám zařízené, spíše nastolit úředně střídavku nebo jinak upravit styk s malou, beze mě, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům mezi námi a neměl příležitost se vozit po mě před malou. Má spíše problém se mnou, asi je to čerstvé, ale když se to bude řešit oficiální cestou, tak by mohl být klid. Když jsem mu o tom řekla, tak se docela krotí a snaží, rozhodnutí soudu a vnější dohled by určitě neignoroval a byl by opatrnější. Chápu, že to asi není běžné, ale nějaké řešení musí být. Nejsme první ani poslední, kdo něco podobného řeší. Věřím, že v jeho péči ji bude lépe než v jeslích, neboť u něj nijak nestrádá a udělal by pro ni první a poslední.

Silviee
Povídálka 39 příspěvků 07.07.19 23:20
@Hoa Mai píše:
Spis nez OSPOD bych zkusila vyuzit sluzeb mediatora. @canaglia by treba poradil.

Díky, ověřím i tuto možnost, ale obávám se, pokud to nebude mít stanovené oficiálně či soudně, tak dohoda přes mediátora fungovat nebude, neboť to ani nebude brát vážně a spíše to bude odkládání problému. Ale ještě zjistím co to přesně obnáší a zvážím to.

Hoa Mai
Kelišová 6647 příspěvků 14 inzerátů 07.07.19 23:24

@Silviee mediace se s moznosti reseni zalezitosti soudne nevylucuje. Mohl by vam poradit, jak presne postupovat a navic byste meli i pohled nezavisle osoby.

Silviee
Povídálka 39 příspěvků 08.07.19 00:21
@Hoa Mai píše:
@Silviee mediace se s moznosti reseni zalezitosti soudne nevylucuje. Mohl by vam poradit, jak presne postupovat a navic byste meli i pohled nezavisle osoby.

To zní rozumně, ještě jednou díky a klidný večer.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54380 příspěvků 08.07.19 07:23
@Silviee píše:
To chápu, ale bohužel nevím jak jinak to řešit, ale být na vše sama nezvládnu a vím, že když jsou s malou samy, dělá pro ni max, jen má potřebu se mstít a házet zodpovědnost na mě. Pokud bych si myslela, že by se k ní o samotě choval špatně, což jsem ho také varovala, tak bych o tom neuvažovala, ale vím, že u něho malá nestrádá, on má jinak kladný vztah k dětem, má ji rád a snaží se pro ni dělat to nej, i když asi jinak vykazuje psychopatické příznaky, v mé přítomnosti. Proto doufám, že pokud bude pod soudní či ospod kontrolou, že se bude lépe ovládat. Najde se tu někdo kdo mám osobní zkušenost s OSPODEM?

Ospod toto nevyřeší. Jen soud. Případně požádat soud o doporučení rodinné poradny.
Zkušenost s Ospod - je to zkrátka úřad, úřednice, státní… Pro mě to vypovídá o všem, má očekáváni od nich tomu přizpůsobuji. Je to hodně o lidech. Ale s ohledem na to, jak stát pečuje o své zaměstnance, finanční možnosti a celkovou efektivitu státní správy, se tam ty nekvalitní vyhořel osoby nějak kumuluji.
Spoléhá se raději na sebe. Pro radu bych tam rozhodne nešla. Sehnala maximum informací jinda a šla tam jen s jasnou vizi, co potřebuji, aby pro dítě udělali.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54380 příspěvků 08.07.19 07:26
@Hoa Mai píše:

Mediator zprostředkuje obchod, něco za něco. Majetek za dítě, týden prázdnin za více víkendu… Neříkám, že tady by nepomohl něco dojednat, ale celkově mi pro tento případ sedí více poradna. Ta je naučí spolu komunikovat, vycházet a domlouvat se. Mediator jim pomůže vyřešit jednorázové jeden nebo více konkrétních problémů, uzavřít konkrétní dohodu.

Váš příspěvek
Reklama