Úvěr který jsem si nezařídila

Anonymní
26.3.21 18:54

Úvěr který jsem si nezařídila

Zdravím dámy, přišel mi dopis z hypoteční banka na úvěr, který jsem si nezařídila a ani hypoteční banku nemám a nikdy jsem neměla. Mají všechny mé údaje vč. číslo občanky. Vůbec se mi to nelíbí a ještě píší, když to nepodepíšu souhlasím se vším. Jak si to někdo může dovolit? Nějaký podvod? Nesetkal se s tím někdo? Jak se bránit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7745
26.3.21 18:56

To bude podvod. Jsou tam nějaký kontakty (samozřejmě na ně nevolej, nejdřív si je ověř) nebo si najdi kontakt přímo do banky na netu a zavolej tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
26.3.21 19:14

Sla bych s tim okamzite na PCR, pokud maji tve správné udaje, tak ti nekdo musel nekde ukrast nebo vyfotit OP a to je o hubu. Takze jit a zacit resit a rozhodne na to nereagovat jinak. Maximalne bych zkusila zavolat ještě primo do banky a informovat je, co ti prislo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
26.3.21 19:18

Bych se vykašlal na emimino a šel bych rovnou podat trestní oznámení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25974
26.3.21 19:18

Když to nepodepíšeš, tam s tím souhlasíš? Nějaký divný, ne? Jsou tam nějaké oficiální kontakty na ně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
26.3.21 19:25

Pokud mají všechny tvoje údaje, tak okamžitě volej nebo zajdi na pobočku své banky a podej trestní oznámení.
Tohle opravdu není sranda, někdo si na tebe může vzít půjčky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
650
26.3.21 19:28

Zavolala bych si do té banky a pak šla na policii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
26.3.21 19:59
@Anonymní píše:
Zdravím dámy, přišel mi dopis z hypoteční banka na úvěr, který jsem si nezařídila a ani hypoteční banku nemám a nikdy jsem neměla. Mají všechny mé údaje vč. číslo občanky. Vůbec se mi to nelíbí a ještě píší, když to nepodepíšu souhlasím se vším. Jak si to někdo může dovolit? Nějaký podvod? Nesetkal se s tím někdo? Jak se bránit?

Dneska jsem na to koukala na seznamu v pořadu od klimi. Rozhodně hned kontaktovat onu banku a řešit.. Plus PČR. U hypo jde o velké prachy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
26.3.21 20:04

Banku bych vůbec nekontaktoval. Rovnou Policii. Nevidím žádný důvod dávat bance výhodu.
A hlavně nikdy nikomu nedávat ke skenování doklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 20:11

A to vážně jde, vzít si úvěr, když člověk doloží jen kopii OP? A jaké tam zadá číslo účtu? To k tomu založí falešný účet u banky? Bez toho, aby tu občanku doložil i reálně, nebo k ní dodal ještě další doklad?
Je možné, aby si někdo vzal podvodně úvěr, aniž by se o tom ten, na koho úvěr je nedozvěděl? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
5034
26.3.21 20:18
@Anonymní píše:
A to vážně jde, vzít si úvěr, když člověk doloží jen kopii OP? A jaké tam zadá číslo účtu? To k tomu založí falešný účet u banky? Bez toho, aby tu občanku doložil i reálně, nebo k ní dodal ještě další doklad?
Je možné, aby si někdo vzal podvodně úvěr, aniž by se o tom ten, na koho úvěr je nedozvěděl? 8o

Nejde, imho troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14725
26.3.21 20:30
@Anonymní píše:
Je možné, aby si někdo vzal podvodně úvěr, aniž by se o tom ten, na koho úvěr je nedozvěděl? 8o

Tak vzít si úvěr bez tvého vědomí jde úplně v klidu. Ale asi to jednodušeji projde u nebankovních společností. Na mě si jedna dáma vzala hned několik mikropujcek. Zjistila jsem to v okamžiku, kdy mi ty nebankovky začaly vyhrožovat exekucí… Tehdy ji dokonce policie našla a odsoudili ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3067
26.3.21 20:32
@Anonymní píše:

Na můj OP si kdysi dávno chtěla vzít půjčku známá, konkrétně od Providentu. Měla jej skrz vyřizování pracovní smlouvy a udělala si kopii.

Paní OZ si to nejdřív u mne ověřovala, štěstí, že mne znala. No samozřejmě já o tom neměla páru. Takže drahá známá dostala leda tak houno a ještě měla popotahování 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
26.3.21 20:34

Okamzite jit s dopisem na policii tohle neni sranda :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
26.3.21 20:36
@shadowbabe píše:
Na můj OP si kdysi dávno chtěla vzít půjčku známá, konkrétně od Providentu. Měla jej skrz vyřizování pracovní smlouvy a udělala si kopii.Paní OZ si to nejdřív u mne ověřovala, štěstí, že mne znala. No samozřejmě já o tom neměla páru. Takže drahá známá dostala leda tak houno a ještě měla popotahování 🤷🏻‍♀️

Ty necháváš skenovat svoje osobní doklady? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat