Úvěr ze stavebního spoření, jsem na mateřské

119
1.7.13 14:17

Úvěr ze stavebního spoření jsem na mateřské

Potřebuji poradit,

mam stavební spoření asi už 7 let.. teď potřebujeme půjčit peníze, mam tam asi 200tisíc a potřebujeme tak 400 tisíc..

Jak je to když je to stavebko na mě? a ja jsem teď na mateřske a pracovní poměr nemam žádný(měla jsem smlouvu na dobu určitou).

Jde to stavebko mame u Lišky přepsat nějak na manžela? a on by si ten uvěr vzal?

nebo mam stavebko zrušit a těch 200tisíc si půjči manžel někde v bance?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
1.7.13 14:20

@Monii86 přepsat to nejde, ale mi třeba úvěr dali, i když jsem byla na md.. měla jsem naspořeno 100 tis, brala jsem 200 tis a problém to nebyl :think: asi bych se obrátila přímo na lišku - určitě máte v okolí nějakou pobočku, tam Ti řeknou přesný postup :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
1.7.13 14:43

Hele, jsem na rodičáku a zrovna jsem brala úvěr ze stavebka, Liška, 450000,– a to jsem neměla ani založenou smlouvu, kupovali jsme dům, majitel měl peníze za necelé tři týdny, zažádala jsem o úvěr bez doložení příjmu, za 24 hodin to předschválili a je. Já bych zašla za nějakým jejich poradcem a myslím, že problém nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
967
1.7.13 14:45

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
12.3.14 19:02

Holky můžu se zeptat když jste braly takové menší částky na jak dlouho to máte na splácení? díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
26.3.14 20:17

Agullko, důležité je, kolik si chceš od stavební spořitelny půjčit, na jaký úrok a na jakou splátku. Tedy tvůj dotaz je parametrický :-) Přeloženo do češtiny, pros právnou odpověď jsi zadala málo údajů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.14 00:37

Oživuji diskusi, jsem z toho všeho už jelen a tyhlke věci nejsou zrovna z těch, ve kterých se vyznám. Bohužel…

Prosím o zachování anonymu, je to pro mě citlivé téma(finance).

Mám stavební spoření u lišky, zřizovali mi ho i platí rodiče(500 za měsíc), trvá od roku 2000, cílová částka 100 000, ještě tam není.

Jak je to s úvěrem? Kolik mi mohou dát, je to nějak závislé na cílové částce a výši naspořených peněz? Potřebovali bychom 300-500tisíc (ideálně 500).

Popřípadě jak je to s penězi z úvěru? Musí se použít nutně na bydlení? Nebo na cokoli?
Pokud by se peníze museli použít na bydlení… šlo by to udělat tak, že dům(cca 2,5mil) by koupili naši (hypotéku by měli na 2mil) a my bychom jim dali těch 500tis? Bralo by se to stále jako financování bydlení? Bylo by to samozřejmě vše ošetřené smlouvou..

Pokud jste nepochopili, ptejte se, odpovím. :kytka:

samozřejmě zajdu na pobočku, ale nemám ji poblíž a musím počkat než seženu hlídání pro caparty…

• Citovat
  • Nahlásit
49024
20.9.14 07:14

Je toho moc. Takže úvěr dostanete tolik, kolik je naspořená částka krát dvě, tedy necelých 200 000, zbytek by se musel čerpat formou meziúvěru (drahého), liška poskytuje i hypoteční úvěry, ale raději bych se podívala jinde po lepších podmínkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
20.9.14 08:04

Ahoj, úvěr ze stav. spoření můžeš brát jen na bydlení. vzala by sis meziuvěr, který je dražší než úvěr. Na zbytek otázky neznám odpověď. Výhody st. spořenítedy úvěru je ten. že splácíš pořád stejné splátky, u hypo. můžeš dostat nižší ůroky, jenže pouze po omezenou dobu tj, po dobu fixace, která může být např.5 let, když fixace končí můžeš doplatit celou hypo, kdyby ses rozhodla v průběhu hypo pro mimořádné splátky pravděpodobně by si platila pokutu. U úvěru ze S. S. jsou povoleny mimoř. splátky. u hypo. po skončení fixace ti s velkou pravděp. navýší úrok. To se u úvěru ze stavebka nestane. Doporučuji zajít na stav. spoř. zeptat se na celkovou částku včetně poplatků a tak samo se zeplat na hypo a porovnej to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49024
20.9.14 08:13

@cikcak Pravděpodobnost zvýšení výše úroků u klasické hypotéky je stejně vysoká jako jeho snížení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
20.9.14 08:57
@blecha72 píše:
@cikcak Pravděpodobnost zvýšení výše úroků u klasické hypotéky je stejně vysoká jako jeho snížení.

co tak čtu, hodně lidí si stěžuje, že po uplynutí fixace jim byla splátka navýšena a to dost.ty znáš i opačné případy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49024
20.9.14 09:29
@cikcak píše:
co tak čtu, hodně lidí si stěžuje, že po uplynutí fixace jim byla splátka navýšena a to dost.ty znáš i opačné případy?

Ano, třeba nás. Jinak je dobré před uplynutím doby fixace zjistit, jaké úroky nabízejí jiné banky. S tím seznámit „svou“ banku a na výši úroků se domluvit. Před 6 lety se úroky u hypoték pohybovaly někde kolem 6 procent, dnes není problém pořídit hypotéku kolem 3%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.14 09:41

Hypootéka nepadá v úvahu, nemáme čím ručit. Domem budou ručit rodiče.

• Citovat
  • Nahlásit
49024
20.9.14 09:47
@Anonymní píše:
Hypootéka nepadá v úvahu, nemáme čím ručit. Domem budou ručit rodiče.

Liška poskytuje i úvěr bez zástavy- do 500 000. Musíte doložit účelné využití- bydlení (faktury za stavební materiál, kuchyňskou linku, dveře…), ale s meziúvěrem hodně přeplatíte. Úrokové sazby u meziúvěru jsou vyšší než u úvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.14 09:56

Jojo, na ten přeplatek jsem včera koukala - masakr :zed: Možná se nám vyplatí víc si půjčit u KB 300t na 6let(nabídli nám s docela dobrým úrokem a bez dokládání čehokoli) a od mojí babi 100t (Což bychom udělali přes smlouvu, aby měla jistotu)…

Uf, doufám, že to je naposledy, co řešíme koupi domu… ble, už se mi o penězích i zdá :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat