Úvěr/hypotéka bez zástavy majetku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 20:59
Úvěr/hypotéka bez zástavy majetku

Dobrý den, prosím řešil někdo podobnou situaci? Chceme rekonstruovat část domu, stodolu na bytovou jednotku, který je rodičů. Nemáme čím ručit. Zastavovit barák nepřipadá v úvahu. Potřebujeme alepson 1mil. Zatím řešíme úvěr bez zástavy od CMSS a nebo od České spořitelny. Ale úrok nám u obou bank vychází kolem 4,9% uff je to hrozne číslo. Ale tím, že nemáme nic k zástavě ani svých 20% jiná možnost asi není, že? Neřešil někdo podobný problém?
Omlouvám se za anonym

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LaraA
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 1 inzerát 25.03.19 21:08

na to, ze je to bez zastavy, mi ten urok vubec nepripada spatny. pred 10 lety byly uroky u hypo pres 5% 8)

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 51907 příspěvků 25.03.19 21:16

Hypotéka je definovaná zástavou, takže ta ne. /věr bez ručení nemovitostí s 5% mi přijde luxusní nabídka.

nozu
Extra třída :D 12323 příspěvků 25.03.19 21:23

za těchto podmínek máte velmi pěkný úrok. Aktuálně se i úroky u hypoték pohybují kolem 3 %. Bez zástavy a vlastních zdrojů nic moc jiného nevymyslíte.
Maximálně se ještě zkus podívat na podmínky zvýhodněných úvěrů pro mladé ze Státního fondu rozvoje bydlení. Ale tam podle mě budou také nějakou zástavu nebo ručitele chtít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 21:36

Moc děkuji… A myslíte je lepší meziuver od lišky nebo spotřebitelský úvěr od burinky? Láká nás ta burinka, už jen kvůli tomu, že se dá rekonstrukce vyfotit před a po a nemusejí se Dokládat faktury. Jinak ta nabídka je hodně podobná, jen se trošku obávám toho překlenovacího období u ty lišky

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 25.03.19 21:40

Lišku nebrat! Nedovolují refinancovat a házejí klientům klacky pod nohy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 21:42

@Janli díky :relaxed:️

Hanka1
Extra třída :D 14330 příspěvků 25.03.19 21:43

Co se ti na tom nezda - ja mela kdysi prvni urok u prvni hypoteky za sazbu 6,5%! :roll:
Penize nemate, zastavu dat nechcete - to vam maji banky pujcit na cestny slovo ci pro vase krasny voči?! 8o

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 25.03.19 22:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím řešil někdo podobnou situaci? Chceme rekonstruovat část domu, stodolu na bytovou jednotku, který je rodičů. Nemáme čím ručit. Zastavovit barák nepřipadá v úvahu. Potřebujeme alepson 1mil. Zatím řešíme úvěr bez zástavy od CMSS a nebo od České spořitelny. Ale úrok nám u obou bank vychází kolem 4,9% uff je to hrozne číslo. Ale tím, že nemáme nic k zástavě ani svých 20% jiná možnost asi není, že? Neřešil někdo podobný problém?
Omlouvám se za anonym
Úrok máš na ty podmínky krásný, ale ČMSS bych nebrala. Ona teda ani Spořka není úplně výhra, ale z těch dvou určitě lepší. Ono abych pravdu řekla, tak už i to, že nemáte žádné úspory a pouštíte se do rekonstrukce domu je dost rizikové. Chápu, že je to teda zřejmě barák, který znáte, ale i tak. Stát se může cokoliv :nevim:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 23:38

@Nimie a máš prosím nějaký tip na lepší banku, kterou popřípadě ještě zkusit?
V domě budeme 3 generace a dům bude jednou náš, tak proč kupovat někde jiný

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65635 příspěvků 26.03.19 07:29

@Nimie Ja bych sporitelnu nehanela, urok je to slusny a nedělají problemy.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 26.03.19 18:33
@Anonymní píše:
@Nimie a máš prosím nějaký tip na lepší banku, kterou popřípadě ještě zkusit?
V domě budeme 3 generace a dům bude jednou náš, tak proč kupovat někde jiný

Bez zástavy a vlastních zdrojů nemám, takže bych asi zkusila tu Spořitelnu pokud to opravdu chcete takhle.

Jinak nemyslela jsem to tak, že byste měli kupovat jiný dům když máte možnost rekonstrukce. To je samozřejmě nesmysl, navíc znáte historii domu, takže to je velké plus. Šlo mi spíš o ty vlastní zdroje díky kterým byste jednak měli lepší výběr bank a jednak byste neměli až takový průšvih když by se něco pokazilo. Prostě pouštět se do rekonstrukce bez vlastních zdrojů mi připadá rizikové, toť vše :)

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 26.03.19 18:35
@j.a.n.i1 píše:
@Nimie Ja bych sporitelnu nehanela, urok je to slusny a nedělají problemy.
Úrok je slušný, to bez debat, ale s tím druhým tak nějak nemůžu moc souhlasit, nicméně v každém případě mi to připadá lepší než ČMSS :palec:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65635 příspěvků 26.03.19 19:40

@Nimie Tak ja si nemuzu stezovat, uz jsem posouvala x terminu a vse v pohode vyresili. Jasne, neni to statisticky vzorek.

Nimie
Nadpozemská drbna 27835 příspěvků 26.03.19 19:51
@j.a.n.i1 píše:
@Nimie Tak ja si nemuzu stezovat, uz jsem posouvala x terminu a vse v pohode vyresili. Jasne, neni to statisticky vzorek.
:palec: víš jak, buď ráda :mrgreen: ale ono to tak je u spousty věcí. Ona možná celkově fakt není tak špatná, ale já s ní mám i jako s bankou problém (nejen co do vztahu k úvěrům) a kolem mě si většina stěžuje, tak jsem zaujatá :mrgreen:
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama