Úvěrová smlouva po odstranění zástavy

Anonymní
27.6.20 12:21

Úvěrová smlouva po odstranění zástavy

Omlouvám se za anonymitu, ale nechci aby známí věděli co dělám. Chtěla bych si koupit nemovitost (byt, přes realitku- realitce jsem už zaplatila rezervační poplatek), problem je že je tam zástava. Mám prodávající složit 100 000,–, aby prodávající šla odstranit zástavu :nevim:. Mě to připadá velmi podezřelé, mám ji složit těch 100 000,–? Jak bych pak ty peníze dostala zpět (je to smluvné zajištěné ale to je mi houby platné, když prodávající nebude mít peníze), kdyby neodstranila zástavu? 8o Dejme tomu, že přistoupím. Kupuji nemovitost s hypotékou, mám počkat než odstraní zástavu a až pak podepsat úvěrovou smlouvu?
Co si myslíte? Je to příliš riskantní? :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15795
27.6.20 12:27

Běžně se prodávají nemovitosti se zástavou, to není problém. Jak přesně postupovat ti neporadím, neznám detaily. Předpokládám, že to řešíš pouze s realitkou. Pokud by jsi měla finančního poradce, vyřešil by to za tebe, takhle si najdi právníka a požádej ho o překontrolování kupní a rezervační smlouvy. Sice za to něco zaplatíš, ale budeš mít jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.20 13:44

@Janli Finančního poradce máme i právníka, právě právník nám řekl o tom riziku, pokud je prodávající solidní tak to jde, ale pokud ne tak jsme jako kupující znevýhodněni :(. Prodávající tvrdila, že to zařídí odstranění zástavy na své náklady a chce jen zálohu 100 000,– a najednou mi z RK píšou že prodávající potřebuje těch 100 000 na zaplacení zástavy??? Není to vůbec zmíněné ve smlouvě? Tohle chování nepřidalo moc na důvěře. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
15795
27.6.20 15:39

A to vám ani právník ani FP neporadili, aby jste se s věřitelem dohodli a smluvně ošetřili, že těch 100tisíc uložíte do právnické úschovy a budou přímo věřiteli vyplaceny po uvolnění zástavy z katastru nemovitostí? Takto se to dělá běžně. Pokud je na nemovitosti zástava třeba od banky, nikdy nejdou peníze prodávajícímu, ale přednostně se umořuje důvod zástavy. Zároveň se na katastr dává návrh na zástavu banky od které se bere úvěr, ta se postaví do řady za prvním věřitelem a po uvolnění zástavy se automaticky posune na první místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.20 16:29

@Janli Přesně takhle jsme to chtěli na začátku, ale prodávající prostě s tímhle nesouhlasila, takhle nám to řekl makleř. Proto to teď řeším, už jsme zaplatili rezervační poplatek realitní kanceláři. :( Problém je na straně prodávající, chce mít peníze na účtě aniž by začala něco dělat. :zed: My jsme připraveni, vše máme zařízené. Ale prostě nechceme pustit peníze jen tak, když je tam ještě ta zástava.

• Nahlásit
  • Citovat
15795
27.6.20 16:35

Tak to vcelku smrdí. Zašla bych na katastr, zaplatila stovku poplatek a nechala si ukázat zástavní smlouvu. Budete vědět na čem jste a majitelka o tom nemusí vědět. Ale dávat jí jen tak 100tisíc, tak to ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41254
27.6.20 16:40

A neda se to resit tak, ze vy vyrovnate zastavu a o tu castku zaplatite mene za nemovitost? Je to jenom laicky napad. A blby, musi to jit pres uschovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
27.6.20 16:58

@Janli Záznam z katastru už máme je tam pohledávka kolem 200 tisíc. Jsem ráda, že má někdo stejný názor, proč bych musíme platit 100 tisíc jen tak, když je tam pořád zástava?

@matkabagristy Prodávající na začátku sama řekla že zařídí odstranění zástavy na své náklady :cert:. Takže jsme byli ok to je super. Teď očividně změnila názor :pocitac:
Kdyby se prodávající sama nenabídla, tak by jsme to řešili úplně jinak. Teď by byla zase komplikace s bankou, protože banka už počítá s tím, že zástava bude odstraněna majitelem. Muselo by se to zase celé překopat :zed:.

Nemovitost je podle naších představ, ale s tímhle jednáním to asi nepůjde. :,(
Kašlu na anonymitu, stejně to asi nevyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
27.6.20 17:02

Původně ještě chtěla 200 000,– do ruky. :roll: Ale „ustoupila“ a chce „jenom“ 100 tisíc :zed:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15795
27.6.20 17:14

@SK15 zkoušeli jste se spojit s věřitelem? Je to banka nebo soukromá osoba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41254
27.6.20 17:57

@SK15 my jsme se ze zastavy vyplatili tak, ze jsme se s bankou domluvili na ukonceni hypoteky, ta nam vycislila, kolik mame doplati a my to nasledne zaplatili. Bylo jedno, z jakeho uctu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41254
27.6.20 17:59

@SK15 pri takovem jednani prodavajici trvejte na smlouve, kterou mate podepsanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
27.6.20 18:17

@Janli Je to nějaká společnost investorů, prý chce potvrzení o tom že prodávající opravdu prodáva.
@matkabagristy Zkusíme to teda jinak. Zkusím navrhnout variantu vyplacení, ještě nikdy jsem to nedělala :nevim:, takže si to musím u svého finančního poradce a právníka zjistit. 8o Tak to jsem zvědavá, jak na to prodávající. Pokud nepřistoupí je očividné, že je chyba na její straně. RK je v tomhle ohledu úplně na nic, vše musíme řešit sami. :? Taky chci peníze za minimum práce. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41254
27.6.20 18:23

@SK15 rk fakt nepomuze, pohlidejte si uschovu penez, nejlepe notarskou uschovu. Vsichni si kryjou zada. Abyste nedopadli tak, ze vyplatite zastavu a prodejce se zasekne s prodejem. To musi byt opravdu dobre osetreno.
Fakt bych trvala na tom, co mate ve smlouve, neni vas problem, jak to majitelka resi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15795
27.6.20 18:26
@matkabagristy píše:
@SK15 pri takovem jednani prodavajici trvejte na smlouve, kterou mate podepsanou.

Nejen na smlouvě, rozhodně všechny peníze do notářské úschovy a prodávající uvolnit až po zavkladování na katastru a odstranění zástavy. Tohle fakt smrdí podvodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama