UV/LED gel

K23
2
12.10.20 17:59

UV/LED gel

Ahoj, ráda bych začala používat UV gel či UV lak na nehty a ocením nějaké rady, co do začátku pořídit a od jakých značek? (lampa, pilníky, péče o nehty, top coat, štětce atd.)
A taky jestli mohu používat barevný gel místo gel laku, jako laik nevidím rozdíl. Přeci jen ta barevná škála gelů je o dost větší než gel laků. Nejvíc mě asi zaujaly gely od nehtomanie a od ruscony, máte někdo zkušenost?
Díky za rady :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3671
12.10.20 18:14

Důvod k anonymu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7180
12.10.20 18:19
@Zumpa píše:
Důvod k anonymu?

Je to citlivé téma :mavam: Těch anonymů je zde čím dál víc, nevím jak všechny projdou. Každý pšouk se schová pod anonym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5253
12.10.20 18:27

@Plmo jelikož to nikdo nekontroluje a @admin je to úplně jedno. Vůbec neřeší, že se tím nedodržují nějaká pravidla, která tu jsou. Bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13722
12.10.20 19:06

Dobrý den,

pokud jsme upozornění, tak dodržování pravidel řešíme. Nováčci často používají anonym bez důvodu, předpokládám, že z toho důvodu, že nevědí, že jejich nick sám o sobě je již dostatečně anonymní. Anonymita navíc slouží jen pro opravdu citlivé a osobní informace.

Krásný den

Diana :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
12.10.20 21:27
@K23 píše:
Ahoj, ráda bych začala používat UV gel či UV lak na nehty a ocením nějaké rady, co do začátku pořídit a od jakých značek? (lampa, pilníky, péče o nehty, top coat, štětce atd.)
A taky jestli mohu používat barevný gel místo gel laku, jako laik nevidím rozdíl. Přeci jen ta barevná škála gelů je o dost větší než gel laků. Nejvíc mě asi zaujaly gely od nehtomanie a od ruscony, máte někdo zkušenost?
Díky za rady :D

Gel lak je tenší, k nehtům šetrnější a obecně pak ty nehty vypadají přirozeněji. Ale samozřejmě není tam absolutně možná nějaká nástavba, prodloužení, oprava nehtu, takže prostě tak jak je máš.

UV gel klasický je x vrstev gelu, díky kterému si můžeš udělat i ty dlouhé nehty, opravit zlomený nehet apod. Nevýhodou je poměrně nevzhledná tloušťka podle které je téměř hned vidět že jsou nehty umělé a to co ti to udělá s tvýma nehtama. Takže většina holčin prostě buď nosí gelovky, neustále, pak je to víceméně jedno a nebo gellak místo toho.

Štětce, pilníky apod. pokud jsi s tím nikdy nedělala a fakt nevíš co by (což bych asi i tipovala soudě dle dotazu), doporučovala bych ti si nastudovat aspoň základní principy péče o ruce. Protože např. jaký pilník apod. záleží na mnoha faktorech. Pokud to neodhadneš nebo uděláš špatně, zničíš si nehty. To samé platí pro brusky, péči o nehtovou kůžičku apod. Pokud to myslíš jen pro sebe, inspiruj se u kvalitních manikérek které znáš + dneska už existuje spousta manuálů, učebnic nebo i video lekcí kde tě tím docela podrobně provedou.

Ať zvolíš gel lak nebo klasický gel, v každém případě musí být předtím ruce už připravené. Takže tím začni. A co si pak na ty ruce dáš závisí na tvých preferencích, cenových možnostech a taky na tom co zrovna bude k dispozici volně na trhu. Mnohé materiály např. nejdou sehnat bez ŽL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K23
2
13.10.20 07:53

@Nimie Moc děkuji za radu.

Samozřejmě vím, že klasické gelové nehty mají několik vrstev. Sama jsem nosila jak gelovky, tak akrylové a vadily mi oboje :(. Nesnesla jsem pocit té vrstvy a hlavně po týdnu začaly být vidět odrosty.

U manikérky jsem vyzkoušela všemi vychvalovaný shellack a vydržel mi ani ne 2 dny a už se loupal, ale nedávno jsem se nechala zlákat a vyzkoušela gel lak a velmi mile mě překvapil. Vydržel 10 dní a pocit jako s klasickým lakem na nehty.

Spíš mi šlo o to, že nehtařka na gelovky (na ten průhledný základ) někdy používala gel laky a někdy gel z kalíšku a já v tom rozdíl neviděla (mimo nanášení štětcem). Obojí bylo krásně tenké a pigmentované. Lze ho tedy nanést na přírodní nehet po úpravě, nanesení primeru a podlaku?

Myslela jsem, jestli je nějaká značka lepší či horší, dávám přednost kvalitě, ale recenzí a diskuzí na toto téma moc není, tak hledám radu tady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
13.10.20 08:04

Na nohy si davam ROCKLAC vytvrzeny v Led lampe. Vydrzi mi az 6tydnu… Doporucuju! Byl to tip z emimina :).
Na rukach mi nic nevydrzi dele nez par dni, takze jsem to vzdala a chodim po testovaci partydenni pauze opet na gelovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
13.10.20 20:05
@K23 píše:
@Nimie Moc děkuji za radu.Samozřejmě vím, že klasické gelové nehty mají několik vrstev. Sama jsem nosila jak gelovky, tak akrylové a vadily mi oboje :(. Nesnesla jsem pocit té vrstvy a hlavně po týdnu začaly být vidět odrosty.

Počkej, motáš strašně moc věcí dohromady. Několik vrstev mají všechny gely a laky. Gelovky a akrylové nehty jsou dvě odlišné kategorie a ani jedna z nich není gel lak.

@K23 píše:
U manikérky jsem vyzkoušela všemi vychvalovaný shellack a vydržel mi ani ne 2 dny a už se loupal, ale nedávno jsem se nechala zlákat a vyzkoušela gel lak a velmi mile mě překvapil. Vydržel 10 dní a pocit jako s klasickým lakem na nehty.

Shellac JE gel lak. Pokud vydržel krátce, mohla jsi mít nehty ve špatném stavu, nevhodně připravené nebo mohlo dojít k technické chybě v postupu (špatná lampa, krátká doba zapékání, starý lak, změna receptury, tisíc a jedna příčin).

@K23 píše:
Spíš mi šlo o to, že nehtařka na gelovky (na ten průhledný základ) někdy používala gel laky a někdy gel z kalíšku a já v tom rozdíl neviděla (mimo nanášení štětcem). Obojí bylo krásně tenké a pigmentované. Lze ho tedy nanést na přírodní nehet po úpravě, nanesení primeru a podlaku?

Opět, průhledný základ mají i gelové nehty i gel lak, používá se k ochraně nehtu. Nově ho třeba nepoužívá Striplac (specifická forma gel laku, resp. umožňuje použít i nepoužít, nicméně běžně se dává). Primer se pod gel lak nedává. A gel určitě není stejně tlustý jako gel lak, gel je vždy tlustší a nepřirozenější, vychází to z jeho struktury. Máš v tom hrozitánský guláš :)

@K23 píše:
Myslela jsem, jestli je nějaká značka lepší či horší, dávám přednost kvalitě, ale recenzí a diskuzí na toto téma moc není, tak hledám radu tady :)

No ale to si musíš nejdřív vyjasnit co a jak chceš :D já třeba mám ráda Shellac a pak prostřídávám řady od Alessandra. Obojí gel laky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama