Už 7 měsíců se snažím, aby dcera pila

Anonymní
9.5.21 22:38

Už 7 měsíců se snažím, aby dcera pila

Ahoj holky,

jdu si k vám pro radu, moje 14 měsíční dcera vůbec nepije, už 7 měsíců denodenně aktivně nabízím, měla jsem už tolik různých lahviček, brčko, nechce nic. :( Zkoušela jsem čaj, vodu, jupíka..taky nechce. Jednou měla 3 zázračné dny, kdy mi (akočliv jsem za ní musela s pitím běhat, sama nepřišla nikdy) vypila asi 300 ml z flašky od Kubík Water ale od té doby opět ani tuk. Neustále za ni běhám, nabízím, sama se napít nepřijde nikdy, klidně je i 6 hodin bez pití..než to nevydržím a nakojím ji.

Co se kojení týče, kojím ráno po probuzení, před den pouze po obědě a potom večer a v noci tak 1-2. Kojila jsem cca 6 krát denně a pak jsem to právě kvůli pití takhle omezila, že se konečně rozpije a stejně nic. Dokonce nezačala pít ani ve chvíli, kdy bylo vedro, to mi přišlo, že pití odmítá ještě víc. Když je na celý den na hlídání u babícky, tak taky nepije, možná sem tam občas si cucne ze skleničky.

Už opravdu nevím co s ní, jestli mi za den vypije 100 ml tak je to fakt hodně, leju ji vodu snad všude, do oběda, jogurtu, div ne snídaně…už jsem vážně zoufalá, prosím poraďte :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9013
9.5.21 22:42

Polívku do ní taky nedostanes? Kolik má pocuranych plen za den? Ještě mě napadá jedině lzickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
9.5.21 22:42

Ja jsem kojila přesně rok. Je mu rok a pul a pije malo, narazove, v noci má um. Nehrotim, žízní dobrovolně neumře. :nevim: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
9.5.21 22:45

Já někde četla, že pokud je dítě kojeno, tak ani jiné tekutiny nepotřebuje, tak asi nemá potřebu pít :think: Kdyby měla žízeň, tak si o to nějak řekne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
9.5.21 22:50

Je kojena, není důvod, proč by měla pít.. Takhle ji to evidentně stačí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
9.5.21 23:10

Dcera má 2,5 roku. Stále si přijde párkrát za den cucnout z prsa a večer před usnutím taky kojím. Doma téměř nepije. Když jsme ale venku a lítá po hřišti tak se přijde napít i sama. Já bych to nehrotila, žízní neumře. Myslím že ji stačí to kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9966
9.5.21 23:17

Dítě ví, kolik má vypít. Když bude mít žízeň, tak se napije. Nepotřebuje nikoho, aby za ním denně desetkrát běhal a nutil mu pití z desítek různých lahviček, brček a hrnečků. Přežije i bez toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
9.5.21 23:30

Z tvého popisu mi přijde, že jí to pití pořád nutíš. Možná proto ho odmítá. Beru to podle svojí dcery - když jí něco urputně cpu, tuplem to nechce.

Navíc jestli jí přidáváš extra vodu do všech jídel a k tomu má kojení, tekutin bude mít dost a nevidím důvod, proč by měla mít žízeň. Jestli má počůrané pleny a slintá (to mi pediatrička poradila sledovat), dehydratovaná není.

Hlavně to nehroť, děti se pak často zašprajcnou a už s nimi nehneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53491
10.5.21 00:17

Některé děti mají tu potřebu pít výrazně vyšší než jiné. Tvé dítko je ještě maličké a nemá z toho moc rozumu, každpdně máš dvě výhody - kojíš a tím se dají tekutiny hodně dohnat. A máš výbornou kontrolu díky plenkám - počet pročůraných, barva… Já s tímhle hrozně bojuju se školním dítětem, které z toho bohužel má zdravotní problémy dost blbé a pitný režim doporučují všichni doktoři na prvním místě. Naopak batole toho vypije víc jak ten školák, samo od sebe, nabízet ani nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
10.5.21 05:10

Vzhledem k tomu, že ji ještě kojíš, bych to přes koleno nelamala a nenutila ji, malýho jsem kojila 2.5 roku, neměl potřebu pít cokoliv jiného, neměl moc žízeň, rozpil se až ve chvíli, kdy jsem kojení ukončila. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3826
10.5.21 05:28

Kolik toho načurá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
10.5.21 06:53

Já jsem synovi tedy pití nikdy nepočítala. Kojil se na požádání, lahev s čajem měl vždycky k dispozici. Předpokládala jsem, že žízní u zdroje asi neumře :lol: Popravdě, do toho roka byl spíše na mlíku, moc nejedl ani nepil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
10.5.21 07:40
@AnastazieB píše:
Dítě ví, kolik má vypít. Když bude mít žízeň, tak se napije. Nepotřebuje nikoho, aby za ním denně desetkrát běhal a nutil mu pití z desítek různých lahviček, brček a hrnečků. Přežije i bez toho.

Některé děti, bohužel, tu potřebu nemají. Dcera - skoro 10 let - je schopná celý den nepít. Prostě nemá žízeň. Jakože opravdu od rána do večera nevypiju vůbec nic, když jí to nepřipomenu. A když nepije, tak trpí na zácpu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53491
10.5.21 08:33
@Jahru píše:
Některé děti, bohužel, tu potřebu nemají. Dcera - skoro 10 let - je schopná celý den nepít. Prostě nemá žízeň. Jakože opravdu od rána do večera nevypiju vůbec nic, když jí to nepřipomenu. A když nepije, tak trpí na zácpu.

U nás to samý. Bohužel je to taky celkem spolehlivý spouštěč migrén :? Ale když nad dítětem nestojím s bičem, zjistím ve čtyři odpoledne, že nepilo nic, fakt nic. Ale u kojeného batolete bych to až tak nehrotila, nabízela bych, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 09:24

@Elishka1 denně má tak 3-4 plenky…ale rozhodne ne úplně plne, proste normálně mokré

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat