Už bych si moc přála miminko

Anonymní
28.10.20 10:02

Už bych si moc přála miminko

Zdravím všechny. Ani nevím, jestli si jdu postesknout nebo co vlastně. Jen bych si už strašně moc přála miminko. Je mi 24 za půl roku 25, přítel je úplně stejně starý a jsme spolu skoro 5 let. Bydlíme spolu, máme se fajn. Je fakt, že dodělávám VŠ a v květnu jdu ke SZZ. Já ani nevím, proč to píšu, ale strašně to se mnou mává. Kolem nás jsou teď samá miminka a já už se na to prostě cítím. Akorát přítel ještě ne. Ještě chce prý pár let počkat. Já vím, že ještě vzhledem k věku to není zas tak hrozné. Ale vždycky když s ním o tom mluvím, tak je takový nesvůj a jakoby tady to miminko mělo být hned po našem rozhovoru :D jako děti prý chce jednou mít. Ale ted ještě se necítí. Tak se tak trochu bojím aby to za dva roky nebylo znova za pár let, apod.
Strašně bych si přála, aby jednou za mnou přišel a řekl mi to sám, že si už taky přeje dítě. Ale to nevím, co by se muselo stát tedy :D No strašně to semnou mává. Hrůza.
Jak jste to měly vy s vašima partnerama? Chtěli jste oba? Nebo to bylo podobné jako u nás? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5513
28.10.20 10:10

Tak jsou tady stovky temat s tim, jak to vypada a dopada, kdyz to chce jen jeden. Vrele doporucuji ke cteni, pak treba trochu „vychladnes“. A pritel je na tom jak? Uz chodi normalne do prace? Ma stale a dobre zamestnani na uziveni rodiny? Nebo se jej zeptat, co by jeste chtel treba za ty dva roky bez deti stihnout nebo udelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 10:10
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Ani nevím, jestli si jdu postesknout nebo co vlastně. Jen bych si už strašně moc přála miminko. Je mi 24 za půl roku 25, přítel je úplně stejně starý a jsme spolu skoro 5 let. Bydlíme spolu, máme se fajn. Je fakt, že dodělávám VŠ a v květnu jdu ke SZZ. Já ani nevím, proč to píšu, ale strašně to se mnou mává. Kolem nás jsou teď samá miminka a já už se na to prostě cítím. Akorát přítel ještě ne. Ještě chce prý pár let počkat. Já vím, že ještě vzhledem k věku to není zas tak hrozné. Ale vždycky když s ním o tom mluvím, tak je takový nesvůj a jakoby tady to miminko mělo být hned po našem rozhovoru :D jako děti prý chce jednou mít. Ale ted ještě se necítí. Tak se tak trochu bojím aby to za dva roky nebylo znova za pár let, apod.
Strašně bych si přála, aby jednou za mnou přišel a řekl mi to sám, že si už taky přeje dítě. Ale to nevím, co by se muselo stát tedy :D No strašně to semnou mává. Hrůza.
Jak jste to měly vy s vašima partnerama? Chtěli jste oba? Nebo to bylo podobné jako u nás? :roll:

Tohle je celkem častý problém partnerských vztahů. Také jsem to zažila, já byla ale starší než ty. Po delší době chození jsem partnerovi dala prostě nůž na krk. Dítě, nebo jdeme od sebe. Ono to s těma chlapama občas jinak nejde, ve většině případů jsou to salamisti, co nemají potřebu vztah posouvat.
Radu bohužel nemám, ne každý snese,,ultimátum,,.

• Citovat
  • Nahlásit
2721
28.10.20 10:18

Dodělej první školu a pak si o tom v klidu promluvte. Normálně se ho zeptej za jak dlouho to asi vidí a podle toho se zařiď. Sama musíš vědět, jestli chceš čekat a jak dlouho. Jestli on to vidí až za sedm let a ty už za dva, tak se budeš muset poohlédnout jinde. V tomto se kompromisy dělat nedají. :nevim: bohužel velké mínus spousty dnešních vztahů, známá čekala dvanáct let a nakonec se rozešli, protože už jí došla trpělivost a už má dvě děti s jiným :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
28.10.20 10:18

Některé ženy si přejí jen miminko. A chlap je pro ně vzduch nebo chodící peněženka.
Srovnejte si to dámy v hlavě. S takovou žádný normální chlap nebude. To by musel být permanentně ožralý nebo úplný blbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
28.10.20 10:27

Taky bych doporucovala dodelat skolu, v tvem veku je to asi za chvili. Nedavej zadna ultimata, prece chces mit rodinu s nekym, kdo chce, ne kdo musi…a ve vasem veku neni brzo..jako co je za par let? Az ti bude 30? 32? A pak to nepujde a najednou ti bude 35 a budes rada, jestli budes mit aspon jedno dite misto dvou, budes unavena a vse bude horsi… urcite si musis s partnerem promluvit o budoucnosti, 5 let je dlouha doba..uz jste treba resili svatbu? Chapu, ze se kluk jeste na dite neciti, to z nej nedela sobce, hlupaka, zloducha…ma na to pravo..asi ted skoncil skolu a muze zacit „zit“… pokud se na budoucnosti neshodnete, je to velka prekazka a mela bys to tesit prave ted, dokud jsi tak mlada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
28.10.20 10:39

Ja vzdycky rikala, ze chci dite do 30ti. Kdyz jsme se s manzelem poznali bylo mi 23, on je ode me o 14 let starsi..o tom, ze dite jednou chci věděl…a nijak jsme to nikam nehnali. Cacora se nam narodila 2 mesice pred myma 28.narozeninama… :D Takze do 30ti jsem to stihla, jak jsem si naplanovala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
28.10.20 10:44
@Anonymní píše:
Jak jste to měly vy s vašima partnerama? Chtěli jste oba? Nebo to bylo podobné jako u nás? :roll:

Nešla bych do toho…pak na vše budeš sama…a budeš si stěžovat že o malé nemá zájem a celkově o nic.Jste mladí čas máte. A co svatba? tu bych řešila dříve než dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 12:01

Holky, nemyslela jsem to tak, že bych chtěla něco udělat za jeho zády, to vůbec ne, ani by mě to v životě nenapadlo ;)

• Citovat
  • Nahlásit
660
28.10.20 12:06

Mi to přijde jako přirozená věc, po tolika letech vztahu.
Na druhou stranu je u chlapa normální, že chce počkat - např i kvůli penězům na bydlení atd. Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 14:01

Měla jsem to podobně, byli jsme spolu od mých 18, pak jsem dělala VŠ a celý navazující studium mi blikalo v hlavě jen dítě, dítě, dítě. Manžel naopak, že je čas, že sotva nastoupil do práce…
Zpětně jsem ráda, že jsem nejdřív dostudovala, chvíli odpracovala (kvůli mateřské), stihli jsme svatbu a svatební cestu a něco našetřili. Teď při rodičáku se to dost hodí.
Je těžký si to v hlavě přepnout, ale zkus si dát aspoň do dokončení školy čas, kdy to nebudeš řešit :)
A popovídejte si, jak to vidí on - proč děti nechce, co ho trápí..u mého muže to byl primárně strach, aby nás zabezpečil.

• Citovat
  • Nahlásit
2484
28.10.20 14:58

@jendazeskolky je to evoluční potřeba. sorry, ale ta je nad citem, je to pud a zakladni instinkt. rozmnožování a pro mnoho žen opravdu naplnění smyslu života. Ne pro všechny, ale pro mnoho ano, je to tak naprogramované po miliony let. Je to pud přežití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
30.10.20 12:58

Úplně chápu ze si přeješ miminko, na druhou stranu zase chápu ze pokud je partnerovi 25 tak se na to necítí. Ja jsem stejně stará jako vy, manžel o 3 roky starší, děti máme 2 a jsme skutečně v našem okolí rarita. Být tebou, určitě bych nejdřív po škole nějakou dobu pracovala, aspoň tak abys měla pak nárok na mateřskou, ne jen rodicak. Přítel má stálou práci, zajistí vás? Za rok / dva muže byt u něho vše jinak a bude taky chtít zakládat rodinu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1716
30.10.20 13:54

Mám výhodu (pro tohle, v jiných ohledech to může být nevýhoda), že mám patrnera o 6 let staršího, takže jsme se krásně jednoho dne sešli v bodě, že jsme chtěli oba. Ale určitě jsem prvne chtěla mít takové ty klasické náležitosti jako svatba, vlastní bydlení, stabilní zaměstnání abych se měla kam vrátit… Rozhodovali jsme se dost podle toho. A teprve až jsem toho dosáhla, začalo to se mnou mávat :lol: a pak když to pár měsíců nešlo, tak ta touha byla fakt intenzivní, takže chápu. Jen si myslím že dnešní chlapi kolem pětadvaceti na děti fakt většinou pomyšlení nemají… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
31.10.20 13:43

Ja chtela dite do 30, je mi 29 a mala ma ted 5 mesicu :) s manzelem jsme spolu 11 let, na mimco jsem se citila driv nez on, kdyz jsem dodelala skolu a vzali jsme se, tak mi to tam pomalu zacalo blikat :D… ale pockala jsem, az budeme chtit oba, manzel chtel rok dva pockat, tak jsme se tak domluvili, ja mam pred materskou odpracovanych par let, mame neco nasetrene, coz se nam ted uz parkrat hodilo… taky jsme se prestehovali do vetsiho atd… vubec toho nelituju, ze jsem pockala, naopak jsem rada, manzel je skvely tata a na malou se moc tesil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama