Už dál nemůžu, mateřství je peklo

Anonymní
3.5.20 12:48

Už dál nemůžu, mateřství je peklo

Ahojky, potrebuji se vypovidat, ani nemam komu, připadám si totalne neschopna a k nicemu :,( mam teprve dvoumesicni miminko, celkem nam to spolu slo, ale co se odehrava posledni tydny je peklo. Pres noc mi malej spal treba 3 i 4 hodky, vzbudil se na jidlo a zase usnul. I ja byla odpocata i vyspala. Ale to co predvadi ted je neunosny. Usne az kolem pulnoci, z cehoz ho hodinu predtim houpu, uspavam, proste driv jako treba v sedm-osm vecer neusne. Stejne ritualy delame od narozeni ale nechapu, co se zmenilo. Usne v pulnoci, probudi se za 2 hodky na jidlo, pak trva treba 2 hodiny nez usne, proste v kuse rve, kdyz se zdá, ze usina, lehnu i ja a v momente usinam ale on se probudí a rve rve a rve na celej panelak, ja jsem nevyspala, nervozni, znicena, spim maximalne 3 hodiny a ne v kuse ale rozkouskovane. Dnes uz jsem vypenila, uz je to tyden a vice v kuse co se to takto zhorsilo a ja padam na hubu, jako na truc odpoledne neusnu, nejde mi to, pritel je fajn stara se ale ja uz prestavam fungovat. U kojeni usina, v naruci taky, ale jakmile ho nakrmim vypadá to ze usne, vydrzi 10 min a zas hulaka. V posteli s námi nespi, uz tak se mackame. Pak dopoledne a odpoledne cele prospi, pac mu ten spanek asi taky chybi nebo nevim. Nepomaha nam nic, dnes jsem uz nechtene ale zarvala, at mi da pokoj, dnes jsem cely den jak vymenena, brecim temer celej den, malej me nezajima, do toho jsem unavena, pretazena, rikam, si ze jsem dite nemela radsi a i pocit kdyz to nedavam. Pritel se jeste i na me nastval, ze na nej kricim, jenze ja nechtela, proste mi bouchly emoce :( on se vsemu strasne divi, rika mi depresacka, jenze jemu se to keca když spi v kuse, pak si malyho vezme at se dospim, jenze na povel mi to nejde. Svoje dite mam rada samozřejmě ale dnes je mi tak nejak ukradeny, rikam si co se to se mnou deje, proc mam takovyhle myslenky :,( nemam silu, energii, nic me nebavi, jen se desim jaka zas bude noc, pres den malej furt spi, ze ho ani nejde skoro vzbudit, i kdyz jsem to zkousela, proste ty noci/rana jsou hrozny.. Zabavime se, unavime, minule naspal jen 3 hodiny v noci a vse prorval, ja si tu připadám uz vážně jak delresacka ktera nezvlada teorve 2 měsíce stary mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

492
3.5.20 12:53

Některé děti jsou bohužel opravdu hrozně, když to tak reknu :( mám takovou dceru. První syn byl a je úplný zlato, hodný, večer usne v pohodě a spí celou noc, chytrý, pomáhá..prostě to zlaté dítě..pak se narodila dcera a to bylo a je pořád peklo, jako mimino to bylo se spaním jak popisujes, já nevyspala, hotová, brečela sem.. upřímně jsem si na ni zvykala skoro rok a půl :( bohužel i teď, kdy ji je skoro 3,5 nespí, jestli se s ní vyspím jednu noc za dva týdny v kuse tak.je to hodně. Navíc je náladová, až zla, hodně opožděna oproti synovi..ono se to opravdu časem podda, ale holt u některých dětí se to opravdu musí vydržet a doufat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24136
3.5.20 12:55

Musíš si lehnout přes den, ať se děje co se děje. Vše ostatní počká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16507
3.5.20 12:56

Hlavně klid, přestaň vyvádět a dychej. Malýmu se to asi otočilo, tak toho naspi víc přes den, to je normální, je jeste maličký. Ty jdi cestou nejmenšího odporu nebo se sesypeš :hug: malýho si vem do postele, tatínek si lehne na gauč, kup si hořčík a železo a opravdu jak to půjde, tak si lehni s ním. Nepíšeš jestli kojis, jestli má dudlík, ty se hlavně uklidni, pak ti půjde usnout. Neděje se nic mimořádného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
3.5.20 12:57

Jo, materstvi je peklo, vitej. :mrgreen:

A ted vazne - bude lip. Za par mesicu zapomenes na tohle a budes s laskou vzpominat na chvile, kdy se dite nesnazilo kazdou vterinu zabit.

Vyspat se je zaklad. Zalezi, jak velky mate byt a jak ochotny je pritel. Ze by Ti treba aspon jednu noc v tydnu nosil dite jen na kojeni a jinak bylo vse v jeho rezii? Nervi na dite, jdi si klidne zanadavat do vedlejsiho pokoje. Pokud uz nesneses rev, klidne dite na par minut nekam zavri a jdi se vydychat.

Neco na nadymani davas? Nektere deti taky spatne snasi vigantol… A nektere proste rvou :hug:. Prvorozena rvala non-stop jak tur, druhorozeny rval prumerne a nespal v noci az do 2 let (ne, ze by se casto budil, ale fakt nespal), az treti dite bylo „normalni“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11790
3.5.20 12:57

Ráda bych ti napsala že se to zlepší a u většiny určitě jo, ale já to mám s malou takhle víceméně od jejich 3měsíců, teď je ji skoro rok a půl a je to hrozný. Na dnešek mám naspáno cca 2hodiny. Ale malá už celkem dlouho dopoledne nespí a odpo max 45minut. Ja uz se teda ani nemám kdy dospat. Jedu na nějaký automat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
3.5.20 12:59

Časem se naučíš spát přes den a když vytrváš v rituálech, tak se dítěti ten režim nakonec srovná. Chce to vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3583
3.5.20 12:59

Já bych asi i zkusila přikrmit UM, přes stříkačku přes malíček. At si nezkazíte kojení. Ale zkusila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24136
3.5.20 13:02
@Veru1987 píše:
Já bych asi i zkusila přikrmit UM, přes stříkačku přes malíček. At si nezkazíte kojení. Ale zkusila bych to.

Proč by to měla dělat? On má evidentně jen otočený den a noc. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
3.5.20 13:04

Jojo, mateřství často peklo opravdu je. Mně aktuálně osmiměsíční zatím od narození nespala v noci dýl jak 2 hodiny. A mám k ní ještě další dvě děti, na hroucení opravdu není čas. Vypadá to, že si kluk otočil režim, spí přes den, tak je logicky, ze v noci tolik spát nechce. Musíš mu to otočit zase zpět. Přes den ho po kojení nedávej hned spát, hrej si s nim, povidej, svetlo, hluk… v noci naopak, nakrmit a nevsimat si, tma, ticho. Za pár dní, nejdyl týdnů mu to dojde. A i když třeba nebude spát ukazkove, tak aspoň bude spát víc v noci než ve dne. Mně dcera doteď prospi skoro celé dopoledne, protože v noci spát jaksi nehodlá. Ale odpoledne už skoro nespi a večer usíná relativně pěkně. Některé děti holt nespí. Hroutit se po 2 měsících opravdu ničemu a nikomu nepomůže. Začni obracet ten režim a vždy, opravdu důsledně vždy, když usne, lehni si taky. Uklízet může manžel, ten třeba měsíc to snad zvládne. Hodně štěstí a pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3583
3.5.20 13:05
@pikola píše:
Proč by to měla dělat? On má evidentně jen otočený den a noc. :nevim:

Ahaa, nedočetla jsem to celé. Jen jsem četla že řve a řve. Už to čtu že pak spí dopoledne a odpoledne. Tak já bych prostě nenechala přes den spát. Hodinu a vzbudit. A zase a zase. Dva tři dny to asi bude peklíčko. Ale třeba mu to zase otočit zpátky. Když prospí den, logické že nebude spát přes noc. Ubírat spánek přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
3.5.20 13:14

Ze nezaris jako slunicko, kdyz se nevyspis, neznamena, ze jsi spatna matka, znamena to, ze nejsi robot.

Nejsi ani prvni, ani posledni, kdo ma mimi s obracenym rezimem. Rad na netu je spousta, casto ale pomuze jen prezit to, naucit se vypnout, kdyz usne pres den. Zmeni se to, neboj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.20 13:21

Pres den by to mohl resit tatinek - budit a zabavit, aby chlapecek moc nespal.
Dalsi vec je, nakolik je nutne/uzitecne/ucelne nechavat miminko v noci kricet v postylce, coz pak prave vede ke zhrouceni cele domacnosti. Ja, jakmile bylo jasne, ze v postylce spat nebude, ze bude minimalne pobrekavat, kdyz uz ne rovnou brecet, jsem nechala spat dite u sebe. I na kojeni je to mnohem praktictejsi, a hlavne se vsichni normalne vyspi, coz je pro me zdaleka nejdulezitejsi. Ale kazdy podle sebe, jak mu to prijde nejlepsi.
Preju ti, at se to brzy srovna. A nepodcenuj to. Odpirani spanku patri mezi praktiky muceni, urcite ne bezduvodne.
Musis se za kazdou cenu rozumne vyspat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16115
3.5.20 13:21

Je to dočasné, tohle období se prostě musí přežít. Mě hodně pomohlo malého vzít k nam do postele, nakojil se a spal dál, byl hodně kontaktni, takže musel ve spaní nekoho držet. O víkendu s nim třeba vstal chlap, a nechal me aspoň hodinku dospat. Přes den sem taky neusla, nejsem na to zvykla a neusnu na povel, spis sem doháněla resty nebo se venovala staršímu. Po třetím měsíci se to spani celkem upravilo a maly aspoň nejecel a nekoukal pulku noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 13:36

Asi mě někdo ukamenuje ale měla jsem to samé s dcerou. Mlíko jsem měla ale „jalové“ nedávalo ji takové živiny a byla hladová a pribirala na spodní hranici. Najela jsem na UM a byl naprostý klid.

Za zkoušku nic nedáš :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama