Uz dlouho chci dite, moc casu uz nemam.. on stale nechce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

faith
Povídálka 17 příspěvků 21.03.09 00:50
uz dlouho chci dite,moc casu uz nemam.. on stale nechce

Ahoj holky mam takovy problem…uz dlouho se nemuzu rozhodnout co delat..taky musim dodat ze rozhodnost je ma slabsi stranka…jsem vdana 2 roky,dohromady 6let spolu,manzel je o 5let mladsi a je albanske narodnosti je to moc hodny clovek a mam ho rada,myslim,ze bych s nim dokazala zit naveky ma to ale jeden hacek uz dlouho chci dite,moc casu uz nemam..roky leti a on stale nechce,uz jsem z toho zoufala…nevim co mam delat…pred rokem jsem potkala u kamaradky rodinneho pritele…padly jsme si do oka..parkrat jsme se se sesly a rozumely jsme si.on je starsi nez muj manzel a po diteti moc touzi ovsem s tim spravnym partnerem…uz dlouho jsem ho nevidela…ale premyslim o nem…kamaradka mi vzdy rika jak se na me porad pta…nevim,myslimze je to tezke,kdyz s nekym zijete tolik let,ale na druhe strane,nikam to nevede…nekdy si rikam,ze nam to asi neni souzene a mela bych konecne udelat ten krok a jit si za tim co chci ja…co myslite???

Reakce:

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 21.03.09 06:52

Ahoj, zas se budu opakovat, je to všechno o komunikaci. Být na tvém místě, do kamaráda bych nešla. Nepíšeš, kolik ti je let. Manželovi vysvětli, že dítě by váš vztah oživilo, že si nedokážeš představit jiného otce pro prcka a že mu dáváš třeba půl roku na rozmyšlenou. Pak si promluvte znova, zatím o dítěti mluv jen v superlativech, (prořvané noci můžeš vynechat) a uvidíš, že začne po mrněti co by mu říkalo tati taky toužit.

Ikulka
Závislačka 4099 příspěvků 21.03.09 11:26

Já bych na tvém místě asi zkusila dát šanci manželovi, ať se nad tím opravdu zamyslí, vysvětlila mu, že čas letí a žena může mít děti jen po omezenou dobu. Co když to třeba pak nepůjde, můžete na dítě čekat i několik let. A pokud nebudete chtít jedináčka tak je asi nejvyšší čas to začít řešit, zvlášť pokud máš opravdu silný mateřský pud a po dítěti moc toužíš.
A na druhou stranu bych ani nestavěla stranou toho zmiňovaného přítele. Dala bych mu šanci, abyste se více poznali a třeba se i zamiluješ, kdo ví. Život není černobílý a nikdy nevíš jakým směrem se bude ubírat. Chce to každopádně trošku si v hlavě srovnat možnosti, aby ses pak v padesáti neohlídla a nelitovala, že jsi promarnila život s někým, který nerespektuje tvoje přání a nesdílí tvé životní postoje.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34066 příspěvků 21.03.09 12:19

jeste nez si prectu dalsi komentare
ja bych rekla manzelivi neco jako „biologicke hodiny biji na poplach, potrebuji dite ted, pokud ho nemuzu mit s tebou, tak se asi budu muset zaridit jinak, protoze dite je pro me priorita“

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 21.03.09 13:44

Nepíšeš kolik Ti je, ale měla by sis vše ujasnit, protože řešení může vést k rozpadu tvého manželství -a pokud se rozhodneš, že bez dítěte nemá život smysl, měla bys podle mě dát manželovi šanci, ale také mu říct, že dítě chceš, a tak jestli on nechce, tak nemá ten vztah dál smysl.

radúna
Extra třída :D 11954 příspěvků 21.03.09 18:00

Ahojky, ruku na sdrce: Jde ti opravdu o to mít dítě? Nebo o změnu partnera? Je důležité, aby sis uvědomila právě tohle. Z Tvého dotazu mám takový pocit, že jsi chtěla dítě, ale právě jsi začala váhat, jestli ho počneš se svým současným partnerem nebo s tím kamarádem. Nejdřív si ujasni, jak to vlastně doopravdy je. A pak se rozhoduj. Držím palce, aby jsi všem třem příliš nezkomplikova­la život.

faith
Povídálka 17 příspěvků 21.03.09 18:28

Ahoj holky moc diky za rady…chci se vyjadrit k nekterym…ja uz jsem s nim o tom mluvila kolikrat,mluvi­la,brecela,kri­cela,dala ultimatum a nic…vymluvy pokazde jine,trapne..jako jsem jeste mlady,tyse ke me nechovas pekne..haha,jakoze asi jsem pani perfect,nikdo neni dokonaly,ja pro nej delam vse,ale taky mam nekdy spatnou naladu nebo me neco nebo on nastve,ze jo…nebo rekne vezmes dite a uteces??prosim??Ale podle nej je se mnou neco v neporadku…mys­lim,ze uz jsem udelala maximum..kazdemu jednou dojde trpelivost..takze tak…uz jsem se i ptala jestli vubec nekdy chce s nekym dite mit a taky jesli ho jako nechce mit se mnou,takze at mi to rekne,ze to pochopim a rozejdeme se a on ze neee …proste uz mu neverim,nevim co se mu honi v hlave…a ani to nechci vedet..ale take uz nechci jako posledni 3 roky to blokovat ve sve mysli a sedet a nic nedelat…je cas for action!! aspon myslim

radúna
Extra třída :D 11954 příspěvků 21.03.09 19:25

V prvním příspěvku píšeš, že bys s ním dokázala žít navěky a teď píšeš, že mu už nevěříš. Tak fakt nevím, co vlastně chceš. Ne, nic ve zlém, opravdu! Jenom z Tvého dotazu opravdu nějak nejde poznat, o co že Ti vlastně jde.....? Jestli o dítě nebo o chlapa. Jsou tu dvě možnosti:

1. CHCI DÍTĚ - a v tom případě se jeví tedy varianta kamarád. Nejspíš.
2. CHCI SVÉHO MANŽELA - a tady bych ale z Tvého druhého příspěvku ale trošku váhala, jestli ho chceš opravdu.

Tak nevím, jestli jsem Ti poradila. Jak už jsem psala před chvílí, ujasni si, co vlastně chceš. Manžela, který evidentně dítě nechce, nebo dítě s tím druhým?

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.03.09 19:44

Ahoj faith,

já mám pocit, že máš zkrátka doma toho chlapa, kterýho to chytne až v padesáti.

Pokud je to tak, jak píšeš v druhém příspěvku, tak si myslím, že nemá smysl ho dál přemlouvat. V klidu a bez brečení mu řekni, že vaše životní priority jsou očividně jinde a že ty chceš dítě teď. A pak bych navrhla odluku.
Myslím, že by měl vědět, že to myslíš opravdu vážně.

Píšu tak radikální řešení, protože pokud děti mít nebudete, budeš mu to mít vždy zazlé a s tím se v partnerském vztahu žít nedá.

Vyraž na kafe kamarádem, třeba i na výlet (ale ne sex), at víš, jestli sis ho v duchu neidealizuješ.

A pak uvidíš. Držím palce.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 21.03.09 21:48

Rozmysli si, co vlastně chceš. Dítě nebo vyměnit partnera a najít k tomu důvod… Za mě je to dost nejasný a v tomhle stavu bych si dítě zatím rozmyslela, až budeš jistější, bude to vůči němu odpovědnější.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.09 01:55

Ahoj Faith, docela tě chápu… na jednu stranu, není dobré naléhat na partnera, který se na dítě ještě necítí, na druhou stranu, máš přece taky svůj život, svoje touhy, pocity.

Je úplně přirozené, že chceš mít dítě. A taky je v pořádku chtít, aby partner Tvá přání respektoval, nemusí samozřejmě chtít dítě hned a podřídit se, pokud má představu jinou. Jen by tě neměl udržovat v nejistotě a nechávat tě čekat roky, že najednou se něco změní, když ví, že po dítěti toužíš.

Líbí se mi první návrh, od eviska22. Rozmysli si, jak dlouho jsi ochotná čekat. Promluvte si, řekni mu, v klidu, jakou máš představu Ty a ať ti poví svoji představu o dalším životě, o dítěti. Řekni mu, kdy nejpozději bys chtěla, abyste se začali o miminko snažit a dej mu čas, ať o tom přemýšlí… podle toho, jak dlouho jsi ochotná čekat - třeba 3 měsíce, půl roku. A pak si promluvte znovu, uvidíš, zda najdete společné řešení. Mezitím popřemýšlej, jak se zachováš v případě, že se ti jeho představa zamlouvat nebude.

Nevím, zda je to rozumné, ale osobně bych oťukávala dál i toho kamaráda, nějak nezávazně, ať o něm něco víc zjistíš a uděláš si o něm představu :-)
 Firri

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.09 02:00

Ahoj Faith, docela tě chápu… na jednu stranu, není dobré naléhat na partnera, který se na dítě ještě necítí, na druhou stranu, máš přece taky svůj život, svoje touhy, pocity.

Je úplně přirozené, že chceš mít dítě. A taky je v pořádku chtít, aby partner Tvá přání respektoval, nemusí samozřejmě chtít dítě hned a podřídit se, pokud má představu jinou. Jen by tě neměl udržovat v nejistotě a nechávat tě čekat roky, že najednou se něco změní, když ví, že po dítěti toužíš.

Líbí se mi první návrh, od eviska22. Rozmysli si, jak dlouho jsi ochotná čekat. Promluvte si, řekni mu, v klidu, jakou máš představu Ty a ať ti poví svoji představu o dalším životě, o dítěti. Řekni mu, kdy nejpozději bys chtěla, abyste se začali o miminko snažit a dej mu čas, ať o tom přemýšlí… podle toho, jak dlouho jsi ochotná čekat - třeba 3 měsíce, půl roku. A pak si promluvte znovu, uvidíš, zda najdete společné řešení. Mezitím popřemýšlej, jak se zachováš v případě, že se ti jeho představa zamlouvat nebude.

Nevím, zda je to rozumné, ale osobně bych oťukávala dál i toho kamaráda, nějak nezávazně, ať o něm něco víc zjistíš a uděláš si o něm představu :-)
 Firri

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 22.03.09 02:19

Podle mě je zřejmé, že jsi dávno rozhodnutá, jen chceš popostrčit…
Na manžela jsi naštvaná a máš jeho chování plné zuby, teď jen pořebuješ, aby ti to potvrdil někdo jiný, že na to naštvání a následný odchod máš právo.
Pro mě děti nadevše. Jestli jsi odchodu schopna, jdi :nevim: .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >