Reklama

Už je to 12. den, co nekaká, bojím se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucije28
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 07.04.11 08:58
Už je to 12. den, co nekaká, bojím se

Ahoj holky, mám prosbu, nes to je 12. den, co malá nekaká :cert: , mám strach, co bude dál, když se nevykaká :nevim: .. Je plně kojená, četla jsem, že nějakou dobu to je normál, ale já mám strach :zed: :zed: … V úterý jsem byla u mudr., prošáhla bříško, to ok, nepláče, prdí, je veselá, ale né, aby se vykakala…
Zkouším denně rektální rourku, dávám sab simplex, na bříško, zkoušela jsem i od hippu 2 dny švestkovou šťávu, vodu do ní nenacpu, odmítá, prská ji…
Hezky papá, neblinká… :palec: Dokonce jsme jí dali pár kapek olivového oleje, aby se pokakala, zatím stále nic :poblion: :poblion:
Ještě dnes zkusím koupit laktobacílky, a když do pondělí nic, tak asi zase půjdu k doktorovi, fakt nevím :nevim: co dělat…
Stalo se to některé z vás ??? :think: Máte ještě nějakou radu ??????
Děkuji moc !!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sophinka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.11 09:02

jestli kojíš tak se neděs je to normální,prostě zpracuje vše co vypije…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 07.04.11 09:03

A tlačí,má tvrdé bříško, blinká, nebo jiné problémy? Naše mladá plně kojená nekadila 14!dní…No taky jsem z toho byla na nervy,ale nic jí nebylo, jen prostě nebyl odpad :nevim:

M+M+S
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 07.04.11 09:07

Mě v porodnici řekli,že když nebude kakat týden tak se nic neděje. Ale je fakt,že po 12 dnech bych měla strach 8-o . My kakaly od narození každý den,tak moc neporadím :nevim: Ale zas pokud je spokojená a není neklidná,nepláče bolestí a Mudr ti řekla,že je vše ok,tak se asi nic neděje. My braly laktobacilky baby od 1.měsíce,tak pěkně kakáme až doteď. :mrgreen:

adrianaaa
Kecalka 486 příspěvků 07.04.11 09:14

jestli nepomáhá ani r.rourka tak asi fakt ještě nepotřebuje já znám i miminko taky plně kojené co v 5.m nekakalo 23 dní! maminka už byla nešťěstná tak dala příkrm,myslim,že nějakou hrušku nebo něco takového projímavého a malá se vykakala pak už zas nedávala nic a bylo to v poho,ale asi bych to nedoporučovala,mož­ná spíš zkus heřmánkový čaj ten projímá a nám pomohl malá měla zácpu po UM od té doby už čajík nedávám a kaká každý den,ale bacha jestli jste alergici tak ho rači nedávej :nevim:

etosha
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 07.04.11 09:18

Lucije28 možná tě trochu uklidním - moje mladší mi jednou nekakala celé 3 týdny 8-o. Též jsem měla nervy. Udělala mi to dvakrát, je pravda, že poprvé to bylo „jenom“ 14 dní. Doktorka říkala, že prostě všechno strávila :lol:. Pokud je malá v pohodě, tak jí nejspíš nic nebude :wink:.

ALISHI
Kecalka 350 příspěvků 07.04.11 09:23

Když byl malý plně kojený, stávalo se mi docela běžně, že nekakal klidně i týden, občas se stalo, že nekakal i 14dní. Pravda je, že jsem z toho taky byla dost rozhozená a nervózní, ale neměl žádné problémy, prdíky byly, papal s chutí, usmíval se…prostě no problem :palec: , tak jsme to neřešili. Nevím, jestli je dobré zkoušet to rekt. rourkou a cpát do ní zbytečně Sab Simplex apod., zdá se mi to zbytečné :think: ! My rourku používali opravdu jen když bolelo bříško jako čert a Sab jsme dávali, když se nemohl vyprdíkovat sám. Ta rourka může způsobit problémy, že se ti bez ní pak nevykaká..no nevím :nevim: , myslím, že se nemáš čeho bát a nechala bych tomu volný průběh! Neboj ani se nedaděješ a v plínečce najdeš překvapení :dance: !!! Držím palečky ať je to co nejdřív ať už se přestaneš strachovat :hug: ! Pa

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 07.04.11 09:27

Přesně tak, Anežka jako plně kojená kakala jednou za týden - 14 dní, několikrát i por 3 týdnech, to už jsem byla vyplašená, ale dr říkala, že je to normální a jak píšou holky, pokud nemá jiné problémy, nebolí jí bříško a pije, není důvod se znepokojovat. Až po těch třech týdnech. Nedávala jsem ani rourku, ani kapky ani nic, prostě jsem věřila dr a nikdy problém nebyl. (až ted, ale to už je jiní kapitola :cert: ).
Ovšem po těc 14 dnech a více to pak stálo za to - nejčastěji se vykakala v autosedačce a to pak byla zas… od krku na záda, kolik toho bylo :mrgreen:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 07.04.11 09:29

Žádné problémy nemá, kromě toho kakání… :pocitac: :pocitac:
Já vím, že MM je plně stravitelné, ale stejně mi nejde do hlavy, že už je to tak dlouho :nevim: … Bojím se, aby bylo vše ok…
Ještě mi radili koupit fenyklový čaj, tak nevím, jestli ten fenyklový nebo heřmánkový :think:
Laktobacílky jsme dávali 1. 2 měsíce, pak jsem přestala, neviděla jsem důvod, proč dál pokračovat, když bylo vše ok :palec:
Alergik není (zatím to tak nevypadá a nic tomu nenasvědčuje :pankac: )

luccretia
Kecalka 128 příspěvků 07.04.11 09:30

Ahojky,nám se to stávalo taky..A jak píše Etosha-nekadila i 3 týdny :roll: Taky jsem z toho byla na nervy,ale zbytečně!
Pokud ji opravdu nic jiného není,nepláče bolestí,nemá tvrdé bříško,tak buď v klidu a „užívej si to“…Až jí začneš dávat příkrmy,tak si na to ještě ráda vzpomeneš :wink:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.04.11 09:32

Ahoj!

Nestresuj, uklidni se… U plně kojených dětí to není nic neobvyklého. :wink:

Občas ji při přebalování vem hezky do klubíčka nad umyvadlo, vyprdí se a třeba se i během pár dní vykaká.

Zbytečně bych ji necpala ty kapky, pokud ji jinak nebolí bříško.

lucije28
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 07.04.11 09:34

Dokonce jsem už přemýšlela, že bych nějaký příkrm zkusila, ale bojím se :nevim: .. Mudr. mi to nedoporučila … :roll: .. Zítra jí budou právě 4 měsíce, takže příkrmy už dělají, ale když je plně kojená, tak zatím asi NE :nevim: :nevim:
Když kamarádkám říkám, že už je to tolik dní, zhrozí se :zed: :zed: , že to neznají …
Někde jsem i četla, že když nekaká pravidelně, tak střeva zlenivý a může si zadělat na chronickou zácpu :pocitac: :nevim:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.04.11 09:38

Rozhodně bych tak brzo příkrmy nedávala.

Fakt vydrž, nikomu nic o kakání neříkej, ať tě nestresujou i oni.

Hoď se do klidu a uvidíš, že se brzo vykaká. :wink:

Terem
Kelišová 5652 příspěvků 07.04.11 09:39

Je to normální, první dcera mi kakala jednou za týden, občas i jednou za 3 týdny. Hlavně ji netrap kapkami a příkrmy, na to je ještě brzy a spíš z toho by mohla mít problémy.

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 07.04.11 09:42

Já mám podobný zkušenosti jako holky, naše malá nekadila někdy i 18 dní, jednou kolem 20-ti. Není to nic špatného, když se jinak cítí dobře, neřešila bych to. Buď ráda, že mlíčko krásně stráví a vezme si z něho všechno. Neplaš zbytečně, miminko to z tebe cítí. Můžeš bříško masírovat, nahřívat a pak masírovat zleva do prava, po směru vyprazdňování tlustého střeva. To pomáhá i dospělým. Ale jestli nemá další příznaky, že by jí něco bylo, tak je to v pořádku, neboj. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >