Už je to zase tady, aneb kdo nemusí Vánoce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1813
25.11.21 16:25

Už je to zase tady, aneb kdo nemusí Vanoce

Ahoj ženy, diskuzi zakládám pro pobavení, postěžování si, nic vážného.
Je tady někdo podobného ražení?
Nemusím Vánoce, už se to blíží, už je to zase tady…
Všude Santa, málokde Ježíšek, kolekce v obchodech mě straší už od září. Venku napadne zase ten bílej bordel…, ráno škrábat auto, ruce přimrzlé na volantu.
Děcka věčně durch mokré, zima a tma…
Samotné svátky vnímám jako nutné zlo a vysavač peněženky. Doma jehličí, bordel z papíru a krabic, hora nádobí a lednice k prasknutí. Nekonečné fronty v obchodech, nemožnost normálně zaparkovat, aby mi někdo neobouchal auto při rvaní mega televize do kufru, přece pod stromek…nová telka musí být. Žrádlo kam se podíváš a povinné návštěvy rodiny, nevhodné dárky a úsměvy ze slušnosti…
Těším se na mši do kostela, procházku večerním centrem města s mým mužem. Až dáme dárky sobě a dětem. Na pohádku v tv a na 2. 1. kdy předáme dětičky mamince. :lol:
Znám přísloví jaký si to uděláš… No snažím to udělat hezký, muži, dětem a i sobě, takže je to vše o kompromisech. Nemám z Vánoc žádné trauma z dětství nebo tak, mám na nich některé aspekty moc ráda, ale jiné věci kolem jsou mi nepříjemné :lol:
Těším se až si jednou splníme sen, až děti odrostou s strávíme Vánoce někde v hotelu, necháme se pohostit, dáme si dárek, projdeme se po náměstí, zajdem do kostela, večer sex, večeře atd… prostě bez těch povinných „hezkých vánočních“ věcí kolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35416
25.11.21 16:29

@Big boss Nemám ráda Velikonoce, vlastně jen tu jejich bicí část. TO bojkotuju.

Vánoce mám ráda. Severní polokoule potřebuje v nejtemějším čase nějaké svátky světel. Brz toho bych se rovnou oběsila. Mám ráda advent, přípravy, zdobení, slavnostní atmosféru, je to jediná věc, která mě nakopne vyprat zaclony :lol: Jsem ráda, že nastane slunovrat a dny se budou prodlužovat. Ráda vybírám dárky.

Nemám ráda vánoce v době covidové, to je na mašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
25.11.21 16:31

Upřímně taky moc Vánoce nemusím. Už několik posledních let nemám absolutně vánoční náladu a jsem ráda, když je můžu strávit v práci. Alespoň dostanu příplatky za svátky. :lol: Jinak s rodinou si dárky nedáváme, jen se sejdeme nějaký den, kdy to všem vyhovuje a dáme si společný oběd/večeři a pár druhů cukroví, co s mamkou napečeme.
Letos navíc strávíme prosinec vybalováním, stěhováním a zařizováním bytu, takže Vánoce úplně vypustíme. Chlap má stejně směny v práci a máme téměř 3 měsíční dcerku, která Vánoce ještě nechápe. Takže letos jen návštěvy u příbuzných a to sporadicky kvůli nemocem, co řádí. Jinak spíš budu vylepšovat, uklízet a dokupovat věci do našeho bytu.
Vánoce budeme řešit až příští rok a hlavně kvůli malý. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26252
25.11.21 16:32

No tak zima, tma a škrábání auta patri k ročnímu období, to nemá s Vánoci nic společného :D a zbytek si děláš sama :D nikdo tě nenutí mít doma živý strom co opadává, utratit milion za dárky, mít narvanou lednici, balit dárky do tun papíru apod :D v rodině si dárky dávat nemusíte, stačí se domluvit, že se bude kupovat třeba jen dětem. Prostě jaký si to uděláš… Nechápu, proč někdo dělá věci, co mu jsou nepříjemné, jen proto, že jsou Vánoce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
25.11.21 16:37
@Kriss Tina píše:
No tak zima, tma a škrábání auta patri k ročnímu období, to nemá s Vánoci nic společného :D a zbytek si děláš sama :D nikdo tě nenutí mít doma živý strom co opadává, utratit milion za dárky, mít narvanou lednici, balit dárky do tun papíru apod :D v rodině si dárky dávat nemusíte, stačí se domluvit, že se bude kupovat třeba jen dětem. Prostě jaký si to uděláš… Nechápu, proč někdo dělá věci, co mu jsou nepříjemné, jen proto, že jsou Vánoce :nevim:

Kompromis? Rodina? Muž, děti? Ovšem to nebyl účel diskuze. Účel byl spíš pro pobavení a postěžování si, je to napsáno na zacatku. Ale jinak super, díky za zhodnocení situace. Jasné že nic z toho dělat nemusím a celý příspěvek je psaný s určitou dávkou nadsázky. Každý děláme občas i to co nemusíme nebo nemáme rádi, abychom udělali radost jiným. Tak přeji hezké svátky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
25.11.21 16:37

Vánoce taky moc nemusím, vadí mi, že nic nefunguje normálně. Kdyby na Vánoce byl venku bílej bordel, tak by mi to přišlo fajn, to tu ale několik posledních let nebylo. Takže mě spíš sere, že je hnusně, tma a bláto. Obchody a dárky mi nevadí, jsme v tomhle ohledu minimalistický. Žraso přiveze Rohlík. Rozhodně se tim nijak nestresuju, úklid nepřehánim, to ale platí celej rok. Takže necítím ten silný tlak a odpor, cos popsala, ale i tak jsem obvykle ráda, když už je po.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
25.11.21 16:38

Taky nemusím Vánoce. Rok co rok se premaham kvůli dětem.
A nesnáším Velikonoce. Když vylezou pánové s cílem se ožrat a seřezat ženy, protože můžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36866
25.11.21 16:45

Vánoce děláme hlavně kvůli synovi. Jinak by se ty sváteční dny blížili více těm všedním. Mám na nich ráda asi taky to světlo, barvy a chuť obdarovat druhé, ač to děláme i v průběhu roku. Chybí nám ti, co už navždy odešli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
25.11.21 16:48

Nenávidim Vánoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
25.11.21 17:08

Myslim, ze hodne dela to, ze lidi zapomneli, o cem maji Vanoce byt. Ze jsou to svatky klidu, kdy by se clovek mel zastavit, travit cas s blizkymi, uzivat si to a odpocivat. Bohuzel nase spolecnost to ma nastavene tak, ze se vsichni predhani v nakupovani, uklizeni, peceni, vareni, vsichni hrozne spechaji, jsou nervni a tika jim oko, kdyz vidi vanocni reklamy a vyzdobu. A tohleto pochopitelne nikoho nebavi. Je to skoda. Pekne svatky vam vsem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10149
25.11.21 17:18

Já mám vánoce ráda, ráno když jdu do práce a svítí vánoční výzdoba na ulicích tak je to krásné. Miluju pečení vánočního cukroví. Co mě nebaví je nakupování dárků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
25.11.21 17:18

Tenhle pocit nesdílím vůbec. Těším se, přestože to letos není úplně komfortní a podle představ. Nebude výzdoba, nebude pečení. Nějak to prostě přizpůsobíme, aby vše i tak bylo hezké. A jsme doma všichni pohádkoví. Takže to je největší lákadlo.
Ale je fakt, že často teď v okolí slyším, že se netěší, protože je to vlivem celé téhle situace. Která ovlivňuje druhý rok. Přála bych jim, ať se jim zas vrátí hezké období a těšení se na Vánoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13551
25.11.21 17:25
@Neilika píše:
Myslim, ze hodne dela to, ze lidi zapomneli, o cem maji Vanoce byt. Ze jsou to svatky klidu, kdy by se clovek mel zastavit, travit cas s blizkymi, uzivat si to a odpocivat. Bohuzel nase spolecnost to ma nastavene tak, ze se vsichni predhani v nakupovani, uklizeni, peceni, vareni, vsichni hrozne spechaji, jsou nervni a tika jim oko, kdyz vidi vanocni reklamy a vyzdobu. A tohleto pochopitelne nikoho nebavi. Je to skoda. Pekne svatky vam vsem :kytka:

Jezis tohle omejla kazdej druhej, kazdy vanoce a ty sami lidi se pak nejvic honej. Hodnoceni druhych a tepani, ze svatky maji byt o tom a tamtom. Vetsine to stejne nevysvetlis a budou remcat a honit se. A navic co je spravne?
My si je delame dle sveho. Letos nebude zadny tradicni vanocni pokrm, ptz to proste chceme tak, abychom byli radi a v klidu. Dite bude mit hodne darku a je mi fuk, ze nekdo dava presne 3, ptz je to “spravny”.
Uz par let si jedem v módu, kdy jsme si sami nastavili co je nam prijemne a kdo je nam prijemny. Vyjimku delam pro dite, ja bych zdobit nemusela. Dite tu atmosferu miluje, tak ji udelam rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
25.11.21 17:48

Nemám je ráda od dětství. Teď se aspoň trochu snažím kvůli dětem. Nebýt jich, pravděpodobně bych Vánoce neslavila. Ale nejspíš už zachovám model nejdřív dárky, pak večeře, kdo, jak a kde chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
25.11.21 17:57

@Šarlota4 Nemam dojem, ze bych nekoho tepala. Oslav si svatky jak chces, rikam jen, jak to citim. Nastesti tohle resit nemusim, u nas se Vanoce slavi opravdu v klidu. Preju klid i tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat