Už jsem zoufalá - neustálá bolest na krku

Anonymní
27.3.21 19:04

Už jsem zoufalá - neustálá bolest na krku

Zdravím, prosím, máte někdo podobnou zkušenost a co to bylo? Jsem už zoufalá, už několik měsíců mě bolí - táhne krk z boku. Asi jakoby ty svaly, někdy to jde až pod čelist, hučí mi na té straně v uchu, ucho zaléhá, je jakoby natlakované. Krku bolí až ke klíční kosti a trochu dozadu jakoby do zad. Je to taková tahavá bolest na té boční straně krku, jakoby tam bylo něco, co tam nepatří, zatuhlina, ale není. ORL ok - ucho je v pořádku, sono uzlin taky ok. Teď mi dělali ještě sono cév na krku a kromě toho, že když na té straně zvednu ruku nad hlavu tak u klíční kosti přestává proudit krev. Závěr ve zprávě: Provedeny manévry na TOS, kde zpomalení až zastavení žilního toku při elevaci paži nad horizonálu. Na sonu těch cév je to prý dost prosáklé, což můžu být přetížením svalů. Na rhb chodím 1× týdně, metoda suchou jehlou, i tejpy.. Nic nepomáhá. Krev mám v pořádku. Loni dělaná ještě MR mozku, taky ok. Bolest je každodenní, tahavá, bolí ten krk, ale jen z té jedné boční strany. Už si někdy říkám, že to přece nemůžou být jen svaly, jsem z toho zoufalá :zed: :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K82
1549
27.3.21 19:41

Zkus jine fyzio. Podle toho, co popisujes, mas stazene a prerizene svaly vnoblasti krcni oatere, muzes mit i blokadu celistniho kloubu. Zaroven pokud je oroblem v krcni pateri, je nutne osetrovat cela zada a take vysetrit stoj, chuzi, delku koncetin atp. Abys vedela, z ceho se ti to takto pretezuje.

Příspěvek upraven 27.03.21 v 19:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13623
27.3.21 19:41

Trapézové svaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 19:48

@K82 ano, o tom, že bolest může primárně vycházet z čelistního kloubu mluvila reh. lékařka také..

Vystřídala jsem 3 terapeuty, platím to, docházím do centra pohybové medicíny pavla koláře a vůbec žádná úleva. Pravá strana krku jak kdyby nebyla moje, jak kdyby tam něco překáželo.. blokáda tam není ale, kolem pravé lopatky je to prý zatuhlé, ale pořád to řešíme.. odblok hrudníku, cviky., ale nic :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
334
27.3.21 19:50

Nemáš třeba zablokovanou jazylku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 19:59

@Karamba2020 to nevím, ale fyzio prohmatávala celý krk..

• Citovat
  • Nahlásit
K82
1549
27.3.21 20:00
@Anonymní píše:
@K82 ano, o tom, že bolest může primárně vycházet z čelistního kloubu mluvila reh. lékařka také..Vystřídala jsem 3 terapeuty, platím to, docházím do centra pohybové medicíny pavla koláře a vůbec žádná úleva. Pravá strana krku jak kdyby nebyla moje, jak kdyby tam něco překáželo.. blokáda tam není ale, kolem pravé lopatky je to prý zatuhlé, ale pořád to řešíme.. odblok hrudníku, cviky., ale nic :zed:

Chapu. U Pav. Kol. Je podle mne nevyhoda, ze mas porad nekoho jineho. A taky nevim, kolik casu na tebe maji, jake techniky pouzivaji.. takhke na webu se to fakt diagnostikovat neda. A jeste bych vysetrila stitnou zlazu, reflux..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995
27.3.21 20:01

Hm, no řešíš to správně a je teda na dvě věci, že to nikam nevede.

Ještě mě napadá jet někam na léčebný rehabilitační pobyt do lázní aby se prostě pracovalo soustředěně a byla to hlavní náplń času tam stráveného - rehabky, cvičení, procedury, plavání a nuda a čerstvý vzduch, napmáhající k uvolnění blokád.

Poptej se rehabilitačního lékaře, možná už spadáš do indikační skupiny, nebo minimálně ten vládní příspěvek na covid by ještě mohl chvíli vydržet.

Šla bych buď do jánských lázní, nebo do klimkovic, možná jáchymov.

Příspěvek upraven 27.03.21 v 20:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1549
27.3.21 20:03

A taky jeste zavisi na poctu terapii, jak na ne reagujes (uleva/zhorseni..) a jaky jsi obecne typ-stres, klid. Ja treba rovnou klientum rikam, ze pokud maji dlouhodoby oroblem, na neho odsttaneni je potreba minimalne 5 terapii v rychlejsim sledu. A s terapeutem je to jako s lidmi obecne, musis ty sama hledat, co ti vyhovuje a co ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 20:13

@K82 já chodím pořád ke stejné fyzioterapeutce u Kolàře… a mám 60min terapii vždy. Štítnou mám v pohodě, krev i sono.. reflux nevím, cca 2 roky zpět mi dělali gastroskopii, to by tam bylo vidět asi..

@Ou Myslíš, že by mi někdo napsal lázně na bolest na krku?

Jako už mě napadlo, jestli přetížení svalů může způsobit takové potíže, někdy mám od toho i silné bolesti hlavy, pomůže až nimesil. Už mě napadlo, jestli tak není nějaká boule, nějaký průser, tak hmatám, zkoumám, až to ještě víc rozdráždím :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 20:14

@K82 odkud si? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 20:18

@K82 jinak obecně jsem spíš typ - stres, řešení, hodně nad vším přemýšlím.. díky tomu mám i vyšší tep, mám kolem 100… někdy 75, ale spíš kolem 90-95, v noci kolem 80.. prý mi jede hlava i v noci, i když spím dobře :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
K82
1549
27.3.21 20:24
@Anonymní píše:
@K82 odkud si? :lol:

Taky Pha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1549
27.3.21 20:25
@Anonymní píše:
@K82 jinak obecně jsem spíš typ - stres, řešení, hodně nad vším přemýšlím.. díky tomu mám i vyšší tep, mám kolem 100… někdy 75, ale spíš kolem 90-95, v noci kolem 80.. prý mi jede hlava i v noci, i když spím dobře :zed:

Jj, to muze mit souvislost-stazene hrdlo, nervozita, stres..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 20:26

@K82 a ty jsi rehabilitační lékařka? Fyzioterapeutka? Nechceš se na mě podívat - prosím? :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat