Už jsme unavená z chování dcery (2a půl) a reakcí okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 16:08
už jsme unavená z chování dcery (2a půl) a reakcí okolí

Dobrý den,

mám nějaký splín dnes, dcera je ve věku, kdy s ní mlátí orvní puberta a celkově je hodně hyperaktivní, odmala..spánek - tragedie, chodit začala už v 8. měsíci a vlastně od té doby je v pohybu. je hodně akční, dělá samé blbosti, třeba na skluzavce nesedí, ale sbíhá ji dolů po nohou! a můžu ji věčně říkat, že si může ublížit, že má sedět, vidí větší děti dělat nějaké akrobatické věci a hned se o to snaží taky, nemá vůbec pud sebezáchovy, je hodně kontaktní, přijdem na hřiště a hned se rozeběhne k dítěti a chce ho obejmout a hráít si s ním, nevim jak tak malýmu dítěti vysvětlit, že většina dětí to nechce, říkám ji, že to nemá dělat, když se to někomu nelíbí, ty většé ji odstrčí a ty menší nebo stejně staré se hned rozbrečí, ona jak vidí dítě brečet, chce ho pohladit nebo tak a to dítě začně ještě víc a už na nás koukají jako kdyby mu dcera ubližovala, ne všichni, ale dost často jo..
Další vec je, že prostě bere dětem hračky - protože chce, aby ji honily, rád se s děma honí a když nereagují na její posunky, jd a veme jim hračku a začne utíkat, dítě to většinou nepochopí a už řve a volá mamííí..tak jdu a hračku ji vezmu, že ji musí vrátit, že se to nedělá, pak řve i ona, protože má pocit, že kazím hru a snaží se to udělat znovu, neposlechne, když ji řeknu, že nemá, nebo poslechne, ale za chvíli to udělá jinému dítěti, většinou reaguji domluvou, když opravdu zlobí na zadek )ale nerada to takto řeším, spíš ji řeknu, že když nebude poslouchat a bude zlobit půjdeme domů a když to udělá, odvedu ji).

Taky dost odkoukává veci od dětí, vše co vidí hned dělá - minule chlapeček plival po ostatních, takový větší, hned šla a dělala to taky, vše je pro ni zábava, trvalo to než jsme ji to odnaučila, že se to nedělá, ted zas nějaký chlapeček na písku vrčel jak pes, hned to dělala taky a vrčeli tam na sebe a smáli se, jneže dcera to hned dělá všem a většině dětí se to nelíbí a při tomhle všem působí jak hrozěn envychované dítě..

přitom je zlatá, řekla bych že jako většina těch temperamentnějších dětí - vztekne se aže to umí, hodí sebou o zem a ječí, ale to už ustupuje, dá se jí hodně vysvětlit, nebo prostě odejdeme a uklidní se..

ale problém je, že neposedí, prostě ne, pořád lítá, pořád, neumí si chvilku hrát v kuse s něčím, když jdeme k doktorovi a trvá to, máme tady jednoho pro dospělé, kam chodím i ní, když to není něco vyloženě pro pediatra, bydlímě v zahraničí na vesnici - no a tak 10 - 15 min dá, má tam malý koutek s pár knihami a kostkami, ale těch 15 min je opravdu max a když čekáme déle a že většinou to trvá děle, nudí se a čekárna je malá a ona neví co by a zlobí pořád chce utíkat ven, nebo něco kramaří, otravuje ostatní lidi, vbíhá k sestřičce na receoci, kam nesmí a když ji to zakážu vztekne se..je to sní v tomto těžké, ale vím, že když by šlo o jinou situaci dá se ji to vysvětlit, ale ona není prostě schopná posedět a v téčekárně nevydrží prostě, i když vezmu nějakou naši hračku, protože u žádně dýl nevydrží a navíc hodně vzruchu tam, vše ji zajímá, všd musí osahat, podívat se, nejlépe rozmontovat..

to samé máme v buse, na nákupu - když je větší fronta.

snažím se být důsledná, ale prostě nevím, asi dělám někde chybu, že je taková, protože okolí se na nás tváří hrozně, už jsme si i neco vyslechla a mrzí mě to, protože ona to nemyslí zle, je hrozně sociální a kontaktní, jde k cizímu a chce si s ním povídat nebo mu ukazuje neco v knížce a prostě pořád dotírá a lidi o to třeba nemají zájema ona není schopná pochopit, že nekdo nechce, viz v té čekárně, pořád chodila k jedné paní a ukazovala ji neco v knížce a sedala si k ní, pak zistial, že má paní tašku nálupní a tam byl obrázek psa, tak pořád chodila k té tašce a ukazovala na psa a dělala haf a paní tu tašku brala od ní, asi nechtěla aby jitam lezla, ale to nelezla, jen ji zajímal ten obrázek a pan ísxe pak na mě obořila, že je nevychovaný spratek, já se snažila aby ji neotravovala, ale pořád to zkoušela a přeci nedám dítěti na zadek, že si chce „povídat“ já vím, že je to otrava a nkdo o to nestojí, přece to není cvičená opička, vím, že by ěm měla poslechnout, když řeknu ne, nechod k té paní )na klíně mi fkt sedet nevydrží), nebo bych měla, já už totiž nevím..

ona je hodně šikovná - když vidí, že někdo pláče, jde a pohladí ho, když nekdo zakopne, hne dběži a pomáhá mu, každýmu povídá, hladí, děti hned objímá a pak ale začnšě zlobit, protože je prostě hrozěn živá a když k tomu přidá ty své eskapády co dělá viz skluzavka, nebo pořád lítá a pak se vztekne (což dlají malé děti, působí asi hrozně envychovaně, mně je jí občas líto..posledně jsme byly u vody a ona pořád nosila náš nafukovací člun jednomu chlapečkovi, co se schovával u matky, prostě si nechtěl moc hrát, chvíl isi hrály s vecmi na písek, pak se popraly o naši babovičku, takové to lehký boj, kdy oba sáhli po stejné, on pak na sebe lil vodu a měl ve vlasech nějaký list a ona mu na vlasy sáhla a chtěla ten lístek, on zařval ne a odstrčil ji, ona se tomu začla smát, protože vše bere jako hru a znova mu tam sáhla a chlapeček začal plakat a mamííí a bylo po hraní, zase jsme vypadaly, že mu ubližujeme, ta matka se tak tvářila..tak dcera šla, když viděla, že brečí a nesla náš člun a naznačovala azt si jde k ní sednou, že pojedou spolu - máme ten na provázek, ji tahám vždy a oannechtěl a ona pořád dorážela at jde, tak ta matka najednou, že ne, že nechce, pořád brečel - takový uplakánek a ona to prostě nebyla schopna pochopit, tak jsem tam šla, že povozim jen ji, že chlapeček nechce, to se tochu vztekla, ale nic hroznýho a šla, pak sme dojezdily a on si tam zas hrál a dcera k nemu běžela a vzala si jednu jeho bábovičku, nehrál si s ní a v tom ta matka vyskočila a že NE, at to nebere, já jsem to nepochopila, asi nechtěla, aby zase brečel, ale dcera to ignorovala (což by neměla, vím) a vzala si ji a ona ji to vzala z ruky, já nabídla, at si hrají i s našema, že si to můžou půjčovat, v tom ale zas dcera brečela a tak je to pořád, nevím, není den aby byl klid..

no avčera jsme byla se známou, co šla s náma na písek, bezdětná a řekla mi, že je dcera nevychovaná a že mám být důslednější - situace - u hřiště je plot na fotbal. hřiště - nesmí se tam, včera hráli a 2 větší kluci tam behali, vždy na kraj a zpátky, dcera to viděla a běhala tam taky, tak jsme pro ni šla, ale utekla mi dál do hřiště, přerušila se hra skoro :) dcera se smála, já ji řekla, že když řelnu zastav, zastaví, dcera už tam pak nešla, druhá vec - hrála si s holčičkou na písku, holčička ji vzala z ruky kyblík, dcera to přešla, pak si ho vzala zpátky, taky ji ho vzala z ruky a holčička se rozbrečela, dcera utekla i s kyblíkem, přitom neudělala nic jiného než ta holčička před ní a třetí vec - 2 chlapečci si kopali s míčem, o neco starší, dcera k nim přiběhla a že chtěla taky, tak jim zasahovala do hry, chtěla si hrát, oni nechtěli, chteli si opat, odtáhla jsme ji a byla scéna a na to mi ta známá řekl to co řekla, je mi to líto, je to opravdu tak nevychované? mně nepřijde, že by byla, prostě je dotěrnější tím, jak je akční a sociální, zasáhnu když vidím, že kluci si chtějí hrát nez ní, a no byla scéna, ale jen chvilku, pak se uklidnila a hrála si jinde..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

astoret
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.08.18 16:18

kamarádka má dceru pdobnou, ona teda kdyžse vztekne, je to teda neco, fakt hysterák ,kope, mlátí kolem sebe, to je blbé, ale jinak stejně akční a společenská, za to ji netrestej, je malá aby tyhle situace chápala, prostě bud trpelivá a vysvětluj, ona to časem pochopí, co může a co ne, to okolí je divný, možná na to kladeš moc váhu, co si myslí a třeba vás tak ani nevnímají, jen ti to přijde, vím, že je někdy těžké ustát neco na veřejnosti a s takto živým dítkem, když to máš pořád, zvlášt..to víš, ty děti co sedí matkám pomalu pdo sukní, hrají si samy hodinu na zadku s bábovičko ua hned vřeští, když k nim přiběhne, pro ně uplně tornádo - takové dítě, tak ty matky se tváří, protože ony mají tu nej vychivu, to dítě jen dřepí a nic nedělá, ale z m zkušenosti, tyhle děti jsou ubulené a nespolečenské, všeho se bojí..

za mě, ty děti by si měly nekdy ty situace vyřešit samy, pokud to druhé neubližuje, takové to, skočím tam hned, když cizí sáhne mému bobánkovi na hračku, to je hrozný

drsňačka
Kecalka 204 příspěvků 11.08.18 16:30

Milá zakladatelko, napsala jsem Ti dlouhý elaborát a on se mi smazal! Takže znova, ale asi kratšeji! Máš zkrátka takové dítě! Jako by jsi psala o mé dceři-chodila od 9měsíců, řvala, byla hlasitá, nespala do 5 let… ( dnes 19let).. Moje rady: přijmi své dítě takové jaké je-je živá a energická, je to osobnost, ale je Tvoje! Dostalo se Ti dovýchovy takové dítě a nevíme proč, ale je to na Tobě!
NELITUJ SE, NESROVNÁVEJ S OSTATNÍMA, NEMĚJ NA NÍ SVÉ POŽADAVKY, BUĎ DŮSLEDNÁ, ALE LASKAVÁ A NENECH SI DO VÝCHOVY KECAT A PROMIŇ, ALE OD BEZDĚTNÉ KAMARÁDKY UŽ VŮBEC NE!! NEmá absolutně šajnu, o co jde! Obrń se trpělivostí, přizpůsob jí své tempo-obě sobě vzájemně a čekej co život přineese… Radím Ti to, co jsem já sama dokázala až po letech a to mi dalo sílu přežít!! Na další dítě jsme si troufli až po 9 letech!! Jako matka instinktivně vytuším-cítíš, co je potřeba, a to je to, na co dej… Jiní lidé mají jiné dti, tak ať si je vychovávají podle sebe-Tvů instinkt Tě nezklame. Jinak TI radím, hodně odpočívej, ať máš na ni energii a ještě jedna věc: dvouleťajda je ještě úplně děťátko, teprve se objevuje, vzdor, neposlouchání apod. je normální-je fakt ještě malinká. Prostě ji veď, jemně ale důsledně. P. S. Baba s taškou psa je nenormální, každý snad chápe malé zvídavé dítě-to neřeš!! Myslím na Tebe-není to lehké!! :hug: :hug:

catchthem
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 11.08.18 16:35

Mám taky takového syna i stejně starého ale mě to nepřijde jako nevychovane, a to neříkám, protože mám taky takové dítě. Prostě je zvídava, chytrá a aktivní. Nikoho nebije, ráda si hraje a komunikuje. Taky mám jednu známou a ta má holčičku která se všeho bojí, pláče… Jednou jsem byla se synem u sousedky a přišel tam další její kamarád se synem, starším o rok a ten se tak styděl. No a ten náš hned za ním a „chlapečku, chlapečku můžu si půjčit kolo?“ a chlapeček utíkal… A ten náš za ním protože čekal na odpověď a nechápal, že se ten druhý stydí… A pak to vypadá že otravuje, ale on se prostě jen nestydí. Neboj, tvoje holčička se mi jeví jako bystrá a milá osubka, zajímavá :-)

terinka4444
Hvězda diskuse 67891 příspěvků 11.08.18 16:46
@catchthem píše:
Mám taky takového syna i stejně starého ale mě to nepřijde jako nevychovane, a to neříkám, protože mám taky takové dítě. Prostě je zvídava, chytrá a aktivní. Nikoho nebije, ráda si hraje a komunikuje. Taky mám jednu známou a ta má holčičku která se všeho bojí, pláče… Jednou jsem byla se synem u sousedky a přišel tam další její kamarád se synem, starším o rok a ten se tak styděl. No a ten náš hned za ním a „chlapečku, chlapečku můžu si půjčit kolo?“ a chlapeček utíkal… A ten náš za ním protože čekal na odpověď a nechápal, že se ten druhý stydí…A pak to vypadá že otravuje, ale on se prostě jen nestydí. Neboj, tvoje holčička se mi jeví jako bystrá a milá osubka, zajímavá :-)
  • No, ono ne každé dítě je zvědavé na kontaktní dítě, co se dle slov jeho maminky jen nestydí. Zrovna ne každé dítě je zvědavé na to, že si zakladatelčina dcera chce hrát na honěnou a když děti nereagují, tak jim sebere hračky a utíká s nimi pryč. Takže dokud to ty děti nechápou, že se druhý neotravuje a neběhá se za ním, tak by to měly korigovat matky kontaktních dětí.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.08.18 16:46

Já ti to napíšu takto.. Na jednu stranu, s tebou soucítím, máš takové živé dítě, na druhou stranu, protože mám dvě děti a jedno, prostě víc na lidi a durhý je víc uzavřený, tak uplně chápu druhou stranu..
Musíš pochopit, že ne každý je na tvé dítě zvědavý.. Jako morouse, co hned se tváří a nebo tak, to si myslím, je hned přehnané, ale pokud někoho otravuje- beru to z druhé strany.. opakovaně, tak ten druhý prostě má právo se ozvat..
Ono to neni o cvičené opici, jak si psala, to je jenom omluva, ale prostě nemůžš někde přijít a brát to tak, že prostě ona je svá, a prostě všichni to vydržte.. Každý člověk i dítě má svoji povahu..
Já třeba se snažím nebýt nějaká na cizí děti otrávenou, i když nemám náladu, ale třeba ta pani s tou taškou uplně chápu.. jednou, přijít, podruhé a stačí.. Pokud vidím, že pani nemá náladu- bolí ji něco, má depresi, těžko říct.. Každopádně, já jsem nikdy takto na nikoho nevyjela..
Zvídavá, aktivní ano, ale ne otravná, pokud to druhá strana opakovaně!! nechce.. To je můj názor..

Příspěvek upraven 11.08.18 v 16:49

mrav
Neúnavná pisatelka 18376 příspěvků 11.08.18 16:47

Můj názor je taky ten, že by si děti některé věci už měly umět vyřešit samy. Je něco jiného, když se starším dětem plete do cesty a oni hrají fotbal - tady bych si příště vzal s sebou fotbalový míč a třeba si s ní kopal - a něco jiného, když dětem bere formičky. To si opravdu musí vyřídit mezi sebou, ale můžu tě uklidnit - znám to. Je to období ve vývoji" To je moje". S tím pejskem na tašce - jednak mě ta situace rozesmála,a pak má dcera by asi reagovala podobně. Máme u babičky a dědy pejska a psy má Anička ráda. Tady je to asi o její komunikaci s tebou. Když dítě v autobuse štěká, je to „normální“. Nemělo by ale sahat na cizí věci, tady bych jako otec rázně zasáhl. Možná to té paní vadilo. Ještě když se vrátím k těm formičkám - ani ve školce za ní nebudou učitelky všechno řešit. :mavam:

Sany80s
Kelišová 6571 příspěvků 11.08.18 16:50

No chápej, ty víš, že to nemyslí špatně. Jenže to je úplně jedno, pokud je to až tak zlé, že často narážíš, tak je potřeba těm situacím předcházet. To znamená stát dceři víc za zády a to tak blízko, že zabráníš čemukoli, co může nastat, okamžitě.
Bohužel, máš živější dítě, tak musíš nasadit jiné metody.
A nebo se můžeš dál je v zajetých kolejích, utěšovat se s jinými matkami „výjimečných“ dětí, že dcera je osobnost a doufat, že ti ta osobnost nepřeroste přes hlavu. Máš šanci tak 50:50.

Helileli
Závislačka 2970 příspěvků 11.08.18 16:58

Trestat ji za snahu o hraní si s ostatními nemusíš, ale měla bys víc předvídat. Víš jaká je. Takto z popisu to vypadá, že jsi od ní vždy bůhvíjak daleko a ještě dlouho otalis, jestli vůbec zasáhnout. Viz to, že vběhne na hřiště, kde se hraje fotbal. Taky mám syna kontaktního, taky si chtěl hrát s velkými kluky na basketovem hřišti, ale fakt jim tam nevbehnul, protože v tomto věku jsem mu byla věčně za zadkem a podchytavala tyhle akce v zárodku. Stejně tak družení se, když o to děti nestaly, opakování zlozvyků (viděl děti házet písek), zásah byl okamžitý, zkusil to podruhé, v minutě jsme byli pryc z hřiště, dítě řvalo jak tygr. Sice je pěkný, že je družný a akční, ale to mu nedává právo škodit. Věř mi, že se naučil rozeznat hranice, aniž by ho to nějak poznamenalo.
Ubrala bych plyn opičí lásky, líto ti ji být nemusí, a byla bych opravdu důsledná.
Ať chceš nebo ne, musí se naučit fungovat tak, aby to bylo akceptovatelné pro většinu.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.08.18 17:06

ALe ono možná nejde ani o dítě, ale hlavně o to, jak má hranici nastavenou máma..
Já to vidím u kamarádek, že některé, nemají problém zasáhnout u dětí a říct NE i na veřejnosti, i s rizikem scén, prostě ne a hotovo a pak mám kamarádky, co třeba takto nechávají děti, s tím že je omlouvají, že jim nebudou bránit, a nechají kde co, protože a to mi i dvě potvrdily, nepotřebují nějaké scény na hřišti, venku v obchodě, tak raději povolí..
každopádně si nemyslím, že bys měla nevychované dítě, jenom mi trošku z popisu přijde- bez urážky, že taději taky všechno dovolíš, jen, aby byl klid.. Kdyby si řekla NE, co by bylo, asi řev a vztek, že :mrgreen:A pak to tak nějak omouváš, že je zvídavá atd.. To být může, ale jednou, přijde k pani, podruhé odvedu, ale dál už nenechám otravovat..pokud vidím, že druhá strana o to zájem nemá

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 11.08.18 17:09

Zakladatelko, chapu Te, mam dve deti a kazde je jine.. Nicmene, Tvuj pristup nepokladam uplne za spravny.. Tvrdis ze nevis co delat, svou dceru neustale omlouvas, ale ten hlavni problem je v Tobe. Ma dcera je jedno z tech deti, ktere si vystaci spis samo - a ne, za zadnou opicku, ktera je neapolecenska ji opravdu nemam. Naopak, s detmi které zna se uplne promeni.. Syn je podobny tvemu diteti, je hodne kontaktni, rad „oslovuje“ (je mu 15 mesicu), jine deti a lidi.. Ale ne.. Nikdy by me nenapadlo odsuzovat jine matky za to, ze by se jim nelibilo, kdyby sel a bral jejich detem hracky.. Rikam „kdyby“, protoze bych to nedovolila a v zadnem pripade bych tam nesedela s pocitem „on je jen kontaktni a vsichni ostatni jsou divni, kdyz to nechapou“. To ze nechas sve dite v cekarne u doktora sahat nekomu na tašku a jeste se divis, ze se mu to nelibi, to je opravdu hrozny. Jak muzes rict, ze se chtela „jen“ koukat na obrazek. Mne takhle sahat cizi dite na tasku a mama tam sedet jak repa, taky by se mi to nelibilo.. Ze ho nechas vbehnout na hriste a ono „jen“ zastavi hru..? 2 starsi chlapci si kopou a je divny, ze si nechteji kopat s 2,5 letym ditetem..? Nemuzes cekat, ze všichni budou z Tvého ditete paf a vsichni budou nadseny tim, jak je uzasne kontaktni.. Je to Tve dite, pro Tebe je to prirozene to nejkrásnější a nejlepsi na svete, proto jsi jeho mama.. Ale musis chapat, ze nekdo ho může videt stejne jako Ty, nekdo ho muze videt na hristi jako tyrana jeho deti a nekdo ho muze cbimat jako spratka, kteremu všechno dovolis.. Musis vic predvidat a vcas branit urcitym situacim..

ZuzanaT
Stálice 73 příspěvků 11.08.18 17:19

A co ji vic rozmluvit, aby byla schopna komunikovat. Posunkum nikdo nerozumi. Naučit ji vety, jak se s dětmi a lidmi domluvit… Muzu si půjčit? Budeme povídat. Budeme běhat. Atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 17:34
@AVL18 píše:
Zakladatelko, chapu Te, mam dve deti a kazde je jine.. Nicmene, Tvuj pristup nepokladam uplne za spravny.. Tvrdis ze nevis co delat, svou dceru neustale omlouvas, ale ten hlavni problem je v Tobe. Ma dcera je jedno z tech deti, ktere si vystaci spis samo - a ne, za zadnou opicku, ktera je neapolecenska ji opravdu nemam. Naopak, s detmi které zna se uplne promeni.. Syn je podobny tvemu diteti, je hodne kontaktni, rad „oslovuje“ (je mu 15 mesicu), jine deti a lidi.. Ale ne.. Nikdy by me nenapadlo odsuzovat jine matky za to, ze by se jim nelibilo, kdyby sel a bral jejich detem hracky.. Rikam „kdyby“, protoze bych to nedovolila a v zadnem pripade bych tam nesedela s pocitem „on je jen kontaktni a vsichni ostatni jsou divni, kdyz to nechapou“. To ze nechas sve dite v cekarne u doktora sahat nekomu na tašku a jeste se divis, ze se mu to nelibi, to je opravdu hrozny. Jak muzes rict, ze se chtela „jen“ koukat na obrazek. Mne takhle sahat cizi dite na tasku a mama tam sedet jak repa, taky by se mi to nelibilo.. Ze ho nechas vbehnout na hriste a ono „jen“ zastavi hru..? 2 starsi chlapci si kopou a je divny, ze si nechteji kopat s 2,5 letym ditetem..? Nemuzes cekat, ze všichni budou z Tvého ditete paf a vsichni budou nadseny tim, jak je uzasne kontaktni.. Je to Tve dite, pro Tebe je to prirozene to nejkrásnější a nejlepsi na svete, proto jsi jeho mama.. Ale musis chapat, ze nekdo ho může videt stejne jako Ty, nekdo ho muze videt na hristi jako tyrana jeho deti a nekdo ho muze cbimat jako spratka, kteremu všechno dovolis.. Musis vic predvidat a vcas branit urcitym situacim..

Ale ja zasahuju a jsem ji za zadkem porad. Ona lita jak ero, tu je na skluzavce tu se rozebehne a nez dibehnu neco udela, ta dira vplotu, nestihla jsem ji, byka mala a ja nez prolezla, byla nahristi a bezela dal. V cekarne jsem byla u ni, vecne ji odtahivala id te tasky, scen se nebojim, byla, rvala, ale odtahivala jsem ji porad. Neimlouvam ji, vimze by to delat nemela, ale nevim co s tim. Hlavne ta oani byla v pohi, kdyz tam byla chviljz, jeste ji psa ukazala, asi myslela, ze koukne a da pokoj, ona sahala jen prstikem a ukazovala pejsek haf, jenze jak pani byla v poho zezacatku po chvili ji to vadilo, tim ze jsem ji odtahovala se snazila vic, ja ji neomlouvam, jen pisu, ze ji nechci trestat dat na zadek, ze je kontaktni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 17:37
@ZuzanaT píše:
A co ji vic rozmluvit, aby byla schopna komunikovat. Posunkum nikdo nerozumi. Naučit ji vety, jak se s dětmi a lidmi domluvit… Muzu si půjčit? Budeme povídat. Budeme běhat. Atd.

Alr to nejde tak snadno, kdyz skoro neuvi, jak mam urychlit aby zacala mluvit, cvicim, ukazuju, ctu..

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 11.08.18 17:48
@Anonymní píše:
Ale ja zasahuju a jsem ji za zadkem porad. Ona lita jak ero, tu je na skluzavce tu se rozebehne a nez dibehnu neco udela, ta dira vplotu, nestihla jsem ji, byka mala a ja nez prolezla, byla nahristi a bezela dal. V cekarne jsem byla u ni, vecne ji odtahivala id te tasky, scen se nebojim, byla, rvala, ale odtahivala jsem ji porad. Neimlouvam ji, vimze by to delat nemela, ale nevim co s tim. Hlavne ta oani byla v pohi, kdyz tam byla chviljz, jeste ji psa ukazala, asi myslela, ze koukne a da pokoj, ona sahala jen prstikem a ukazovala pejsek haf, jenze jak pani byla v poho zezacatku po chvili ji to vadilo, tim ze jsem ji odtahovala se snazila vic, ja ji neomlouvam, jen pisu, ze ji nechci trestat dat na zadek, ze je kontaktni.

Precti si to jeste jednou.. Zase je to prispevek plny omluv.. Prosim te, jak muzes nezvladnout dobehnout od skluzavky, ze stihne neco provest.. Jak se poridi dostat dirou v plote..? Ty jsi tu diru nevidela, ze jai nebyla pobliz..? Pani to nevadilo, ze se podivala, ale vadilo ji to delsi dobu, na tom ale neni nic nepochopitelneho.. Podivej Ty nejsi spatna marma a Tve dite neni spratek.. Nikdo neříká, ze ji mas mlátit, jen vic predvidej a vcas reaguj.. To ze je zvidava je fajn, opravdu :hug: jen to nemusi kazdemu byt prijemne a tak je potreba to brat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >