Už jste slyšeli o Ježíškových vnoučatech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sucuba
Kecalka 219 příspěvků 18.10.18 08:18
Už jste slyšeli o ježíškových vnoučatech??

Ahojte,
Už jste některá slyšela o Ježíškových vnoučatech?
Hodně se za poslední dobu rozšířily charitativní akce pro děti, ale na seniory se zapomíná. Ještě teď, brzo před Vánoci. Někteří jsou sami, a opuštění, rodina na ně už dávno zapomněla (někteří neměli návštěvu třeba 15, 20 let). V tomto programu jde o to-zaregistrovat se ke konkrétnímu člověku, který si mnohdy přeje (pro nás zcela samozřejmé) jednoduché dárky na Vánoce -třeba papuče, ručníky, šampon. (jsou tam ale i jiné, jako je let balónem, setkání s papežem, na to se rozjel i slevomat, kde mohli lide přispívat libovolnou i malou částkou)
Tento projekt má pomoci seniorům, aby se o Vánocích necítili sami (mnohdy je to hodně emotivní).
Všechny informace naleznete zde : https://www.jeziskovavnoucata.cz
Web se rozjíždí za 25 dní, prosím nechte si to projít hlavou, sto korun určitě za to stojí (samozřejmě nikoho nenutím).
Dárky můžete předat osobně, o to víc pak ten pocit štěstí stojí za to :hug:
Taky to je fajn, pokud máte děti, ukázat jim, že se lidem má pomáhat.
Děkuji za pozornost :oops:
A byť i 1 člověka tento text přesvědčí, o tom udělat dobrý skutek, budu neskutečně ráda. Když tak se potom ozvěte se zpětnou vazbou :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29997 příspěvků 18.10.18 08:24

U NAS VE MĚSTĚ TO JEDE SNAD UŽ TŘETÍM ROKEM.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1198 příspěvků 18.10.18 08:34

Ja se loni zapojila, ale kvuli pulrocnimu mimcu total nestihala. Davala jsem mensi darky - papuce, omalovanky s kvetinace v okoli Ceske Lipy. Zpracovany maji ten projekt na vysoke urovni. Letos ale chci vice casu venovat seniorum v mem okoli. Se starsimi lidmi si rozumim a rada povidam, takze je to pro me obvykle prijemne straveny cas:)

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68456 příspěvků 18.10.18 08:42

Neslyšela jsem o tom. Ale je to velmi zajímavý projekt. Musí ti lidé být strašně smutní, sami a oamělí. Když vidím svou mámu ( žije s námi, starám se o ní, není opuštěná), jak lační po návštěvě mých dvou bratrů, kteří si udělají čas na 2hodiny jednou v lepším případě 2× do měsíce, jak je smutná,když se na to vybodnou, napíšou nemám čas a nepřijedou, úplně se mi svírá srdce nad těmi opravdu opuštěnými. Stále nechápu, jak se stane, že prostě někdo dovolí, aby byl jeho rodič takhle opuštěný. Je to smutné. Určitě se zapojím, je to moc krásná myšlenka.

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 18.10.18 08:48

Slyšela a už sem i prispivala.

zrcadlo
Kelišová 6962 příspěvků 18.10.18 08:48

Zapojila jsem se už 2×, v okolí nic moc nebylo, tak jsem poslala jednou dárek jmenovkyni mojí babičky (netypické jméno, tak jich moc není) do pohraničí, a podruhé jsem si zase vybrala lokalitu, kde jsme byli poblíž na dovolené a přišlo nám to tam hodně vylidněné a nepotkávali jsme tam moc mladých lidí. V obou případech byla velká radost, určitě se letos zapojíme znovu. Tak trochu apeluji, abyste třeba pomohli/y i tam, kde se o to lidi nervou (např. je tam vložených hodně klientů jednoho ústavu a není delší dobu nic rozebrané). To posílání poštou je sice opruz, ale já to byla posílat s dětmi, na balíku velký nápis Ježíškova vnoučata a obrázky od dětí, udělalo nám to opravdu radost.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 18.10.18 09:02

slyšela a loni ho tu na emiminu i (soukromě) propagovala :)
Letos sem měla v plánu to udělat stejně ;)

Já loni vezla dárečky do místního pečovateláku mentálně postiženému klientovi ;) :srdce: A plus sme se přes FB domlouvaly s celou velkou skupinou lidí a kupovali elektrický vozíček pro jednoho pána :srdce: a za zbytek peněz obdarovali ještě další dva stařečky ;)

Úžasný projekt :andel:

Levixka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 18.10.18 09:15

Děkuji za inspiraci, každý rok plním přání pro dítě v dětském domově, tak zařadim i toto :srdce:

Ba412
Kecalka 415 příspěvků 18.10.18 09:29
@terinka4444 píše:
Neslyšela jsem o tom. Ale je to velmi zajímavý projekt. Musí ti lidé být strašně smutní, sami a oamělí. Když vidím svou mámu ( žije s námi, starám se o ní, není opuštěná), jak lační po návštěvě mých dvou bratrů, kteří si udělají čas na 2hodiny jednou v lepším případě 2× do měsíce, jak je smutná,když se na to vybodnou, napíšou nemám čas a nepřijedou, úplně se mi svírá srdce nad těmi opravdu opuštěnými. Stále nechápu, jak se stane, že prostě někdo dovolí, aby byl jeho rodič takhle opuštěný. Je to smutné. Určitě se zapojím, je to moc krásná myšlenka.

Kdybys mela takovou mamu jako ja, nedivila by ses…
Nebudu se tady rozepisovat, co vse mi provadela, nakonec jsem se o ni starala az do smrti, ale po jeji smrti se mi psychicky ulevilo.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10908 příspěvků 18.10.18 09:31

Zapojila jsem si loni poprvé a bylo to prima, pani byla úplně šťastná za pár šál. Letos jsme se stěhovali, tak budu hledat novou lokalitu :)

krtek93
Neúnavná pisatelka 17819 příspěvků 18.10.18 09:43

Loni mi přišlo, že měl tenhle projekt velkou publicitu. Taky jsem se zapojila a posílala dárek pro celý kolektiv. Bohužel netušim, jestli došel. Uvidím, jak budu letos stíhat, ale pokud se zapojim, tak bych si radši vybrala individuální přání.

Ester13
Kelišová 5826 příspěvků 18.10.18 09:48

Toto má smysl narozdil od plnění přání dětem z dětských domovů. Ti se majetkově totiž mají lépe než většina dětí přispěvatelů. Letos si zase nějakého seniora vyberu.

malá_holka
Kelišová 5808 příspěvků 18.10.18 09:49

znám a nezapojila jsem se. chodím na návštěvy za jednou stařenkou, tak udělám ježíškovo vnouče jí. ale možná se zapojím i ofiko :think:

@Ba412 píše:
Kdybys mela takovou mamu jako ja, nedivila by ses…
Nebudu se tady rozepisovat, co vse mi provadela, nakonec jsem se o ni starala az do smrti, ale po jeji smrti se mi psychicky ulevilo.

to víš, že je za tím osamocením skryto hodně příběhů, taky nemusím otce a nějak s ním prožívat svátky už vůbec ne :mrgreen: on je studenej psí čumák a vždycky byl. ale ti starouši, ať udělali cokoliv, tak já o tom nevím.proto je můžem vnímat jen jako starý osamělý lidi.

Eule
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 18.10.18 09:59

znám a jsem Ježíškovo vnouče :-) super počin! :-)

lachtanice86
Kelišová 6643 příspěvků 18.10.18 10:21

Znám ale neucastnim se. A ani to nemám v plánu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >