Už máte děti školou povinné nemocné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 13:36
Už máte děti školou povinné nemocné?

Už máte děti školou povinné…né školkové…nemocné?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Zelnicka
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 23.09.18 13:44

u nás už si skoro 14 dní předáváme virózu - rýma, kašel, škrábání v krku - do školy zatím chodí. Dvě děti školou povinné, jedno se mnou doma.

Aspera
Generální žvanilka 21084 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 13:58

My taky. Zítra to vypadá na cestu k doktorce a doufám, že přejde ucho a nebude to i ORL.

Run
Generální žvanilka 20601 příspěvků 23.09.18 14:08

Prvňáčka má trochu kašel a rýmu co nastoupila. Bez teplot, takže normálně chodí, i na sportovní kroužky. Podle toho co říká, ve škole na střídacku pořád někdo chybí a už tam mají vši, takže hádám, že brzo doma s něčím budeme :lol:

Apaji
Kelišová 5390 příspěvků 23.09.18 14:09

Ne, a přitom moje dcera (má 13,5 roku) jí ze zeleniny jen ředkvičky a z ovoce jen banány, sem tam jablko (tak jedno za týden) a vodní meloun, když je sezóna. Jinak nic. Ani jahody, broskve, meruňky, třešně - nic.

Přesto byla naposledy nemocná v 7,5 letech.

Jsme otužilá rodina, nepřetápíme, větráme, nenavlíkáme se. A my s manželem do sebe valíme vit. C v gramových dávkách (mívám tak jednu, dvě rýmy ročně, které trvají tak 24 hodin). Ale já mám velmi silnou imunitu, nikdy nic nechytím, ani když na mě v chřipkové sezóně klienti chrchlali.

Dcera vit. C nechce - nenutím. Prostě je otužilá a pravděpodobně se silnou imunitou po mně. I v zimě spíme u otevřené ventilačky, v ložnici se nikdy netopí.

Ze 7. topení v bytě (máme velký byt v RD) jsou v zimě zapnutá 3 topení (koupelna, kuchyně - spojená s obrovským obývákem, takže nám stačí jedno topení ze 3 a v obýváku máme topení vypnutá a u dcery v pokoji, která si topení ale odpoledne vypíná. A to má chladný pokoj nad schodištěm).

Já stále chodím v letních šatech a sandálkách, zatímco lidé v mikinách a bundách s kapucí. Přikládám to tedy té otužilosti.

Manžela jsem musela „převychovat“ na chladnější mód a vyplatilo se. Každý rok měl bronchitidu a ATB, nyní už několik let nic.

Sůvička80
Kecalka 200 příspěvků 23.09.18 14:12

Dcera druhacka má rýmu, dle učitelky tak hroznou, že doporučila ji nechat doma :roll: ( čtvrtek, pátek ). Prostě měla rýmu, nic hrozneho,už chodila do školy s horší rýmou a kašlem. Jsem zvědavá, jestli ji budu muset nechávat s každou rýmickou doma, tak asi bude muset mít individual. A synovi, až půjde do školy, tak mu asi rovnou zařídím domácí vyučování, protože ten má rýmu od září do května, toho asi ve škole nebudou chtít vidět vůbec :mrgreen: .

vokishka
Extra třída :D 12868 příspěvků 23.09.18 14:17
@Sůvička80 píše:
Dcera druhacka má rýmu, dle učitelky tak hroznou, že doporučila ji nechat doma :roll: ( čtvrtek, pátek ). Prostě měla rýmu, nic hrozneho,už chodila do školy s horší rýmou a kašlem. Jsem zvědavá, jestli ji budu muset nechávat s každou rýmickou doma, tak asi bude muset mít individual. A synovi, až půjde do školy, tak mu asi rovnou zařídím domácí vyučování, protože ten má rýmu od září do května, toho asi ve škole nebudou chtít vidět vůbec :mrgreen: .

Je ryma a ryma. Pokud cely den jen smrka,tak je to fakt super. Vsechny rusi,nic z toho nema ani ona a navic nakazi sechny kolem.

Sůvička80
Kecalka 200 příspěvků 23.09.18 14:25
@vokishka píše:
Je ryma a ryma. Pokud cely den jen smrka,tak je to fakt super. Vsechny rusi,nic z toho nema ani ona a navic nakazi sechny kolem.

No právě že měla takovou tu rymu, kdy si smrkne tak 2×-3× do hodiny, ne pořád a z nosu ji nudle netekly, prostě taková ta zadní rýma. Prostě taková ta „normální“ rýma, při které normálně chodí ven ( koloběžka ), běhá a tak. Žádná zelená hnusná rýma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 15:20

Ne, ale zrovna jsem naštvaná, třeťačka má tady kamaráda a ten je věčně nachrchlaný, teď jsem mu podávala kapesník, ani nemá svůj a má rýmu. Mě nebaví ty děti furt buzerovat, zrovna tomuhle chlapečkovi jsem nedávno říkala, ať dojde až bude zdravý, to byl zase u nás s kašlem. pak zdravý byl, teď mu zas tečou nudle. Řekněte, co jsou to za mámy, co pošlou na návštěvu děcko s rýmou? Já bych tak svoje dítě na návštěvu neposlala.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 23.09.18 15:23
@Anonymní píše:
Už máte děti školou povinné…né školkové…nemocné?

Jo, holka stihla od začátku školního roku už dvě virózy. Ale vždy za dva dny dobrý a šla do školy. Dávám jí čaje na nachlazení nebo kašel od Lerosu s citronem a domácím medem, colostrum, grepové kapky a probiotika. A samozřejmě dost vitaminů.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 23.09.18 15:26
@Anonymní píše:
Ne, ale zrovna jsem naštvaná, třeťačka má tady kamaráda a ten je věčně nachrchlaný, teď jsem mu podávala kapesník, ani nemá svůj a má rýmu. Mě nebaví ty děti furt buzerovat, zrovna tomuhle chlapečkovi jsem nedávno říkala, ať dojde až bude zdravý, to byl zase u nás s kašlem. pak zdravý byl, teď mu zas tečou nudle. Řekněte, co jsou to za mámy, co pošlou na návštěvu děcko s rýmou? Já bych tak svoje dítě na návštěvu neposlala.

My tohle řešíme neustále. Děti od příbuzných, bydlí naproti, už několikrát sem byly poslány na hraní klidně s rýmou, kašlem, aftama v puse atd. :roll:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 23.09.18 15:29
@Apaji píše:
Ne, a přitom moje dcera (má 13,5 roku) jí ze zeleniny jen ředkvičky a z ovoce jen banány, sem tam jablko (tak jedno za týden) a vodní meloun, když je sezóna. Jinak nic. Ani jahody, broskve, meruňky, třešně - nic.

Přesto byla naposledy nemocná v 7,5 letech.

Jsme otužilá rodina, nepřetápíme, větráme, nenavlíkáme se. A my s manželem do sebe valíme vit. C v gramových dávkách (mívám tak jednu, dvě rýmy ročně, které trvají tak 24 hodin). Ale já mám velmi silnou imunitu, nikdy nic nechytím, ani když na mě v chřipkové sezóně klienti chrchlali.

Dcera vit. C nechce - nenutím. Prostě je otužilá a pravděpodobně se silnou imunitou po mně. I v zimě spíme u otevřené ventilačky, v ložnici se nikdy netopí.

Ze 7. topení v bytě (máme velký byt v RD) jsou v zimě zapnutá 3 topení (koupelna, kuchyně - spojená s obrovským obývákem, takže nám stačí jedno topení ze 3 a v obýváku máme topení vypnutá a u dcery v pokoji, která si topení ale odpoledne vypíná. A to má chladný pokoj nad schodištěm).

Já stále chodím v letních šatech a sandálkách, zatímco lidé v mikinách a bundách s kapucí. Přikládám to tedy té otužilosti.

Manžela jsem musela „převychovat“ na chladnější mód a vyplatilo se. Každý rok měl bronchitidu a ATB, nyní už několik let nic.

Kolik tak máte stupňů v bytě v zimě?
Já nevím..otužilost je určitě k duhu, o tom žádná. Ale já jsem třeba hroznej zmrzloun, rodina chodí v tričku a já si beru svetr a teplý fusekle a oproti nim skoro vůbec nemarodím :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 15:29

@Evulina Já jsem z toho strašně vzteklá, protože, když jeden z nás lehne, tak si to předáváme všichni. Neříkám, že nemůže něco chytnout ve škole, v družině, na kroužku, ale proč tomu chodit naproti

Kelsey
Hvězda diskuse 44883 příspěvků 23.09.18 15:34

Skolkar/skolacky meli trosku rymu, ale to jsme nasadili minuly vikend tymianovy caj a Psi sadlo mast (ta obsahuje tymian a potirala jsem jim hrudnik a zada). V pondeli byli ok.
Nic dramatickeho se nekonalo. Nikdo nemarodil.

iiiv
Extra třída :D 10974 příspěvků 23.09.18 15:38
@Evulina píše:
Kolik tak máte stupňů v bytě v zimě?
Já nevím..otužilost je určitě k duhu, o tom žádná. Ale já jsem třeba hroznej zmrzloun, rodina chodí v tričku a já si beru svetr a teplý fusekle a oproti nim skoro vůbec nemarodím :think:

mě mrznou i uši v létě :mrgreen: a taky nejsem nějak nemocná, většinou angína 1× za dva roky

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >