Už mě nebaví život kvůli Koronaviru

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3791
5.8.20 18:00
@Mija Podzimní píše:
Mám to přesně naopak. Díky koronaviru se cítím skvěle. Města bez turistů, klid, ryzejší společenské klima. Lidé se naučili vděku.

Jsou rádi za dvanáctky za minimální mzdu. Konečně si vážíme pravých hodnot!

Konec je samozřejmě myšlen ironicky.

A neni to cele ironicky? Nase mesto je plne turistu, cele jizni Cechy narvane, ryzi klima a vdecni lide leda ve snu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22028
5.8.20 18:37

Ted v lete uz je to ok, protoze se konecne najel normalni rezim (dovolena, deti na taborech, u babicek apod.).
Vadilo mi dost pracovat s detmi doma za zadkem a jeste k tomu suplovat ucitelku a vyvarovnu. Z toho jsem byla hodne unavena a v nepohode a podruhe uz si to strihnout nechci.
Nastesti nemusime resit nejake existencni problemi. Minimalne zatim mame praci jistou. Jak to bude treba za pul roku neovlivnim, tak to neresim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5304
5.8.20 18:46

Nás život korona nezměnila, krom toho, že byla 2mesice zavřená školka, takže jsme se manželem museli nějak zorganizovat s ohledem na dítě a práci. Nějak jsme to zvládli, teď fungujeme úplně standartne, na dovolené jsme byli v ČR, moře holt bude příště, jezdíme na výlety na chatu, prostě normální leto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13324
5.8.20 19:12

Ne, u nas jedeme v normálním režimu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
5.8.20 20:51
@lleennttiillkkaa píše:
Jediný, co mě na koroně vadí, že jsme letos nemohli jet na naše milované místo na dovolenou. Jinak se tím nenechávám semlít. Jestli děti do školy půjdou, stejně neovlivním. Jen se modlím, aby fungovaly školky, protože to by byla prekérka. Jinak žijeme prakticky stejně jako před koronou. Jedno ohnisko máme cca 15km od baráku, to bych se z toho musela zbláznit.

Tak to je prima, že se nenecháváš semlít. Zakladatelka píše, že přišla o práci. Takže je asi v trochu jiné situaci.
Zakladatelko možná ale popřemýšlet o návštěvě psychologa (případně rovnou zkusit psychiatra - psycholog většinou není úplně zadarmo, psychiatr tě může doporučit k nějakému na pojišťovnu, pokud to shledá vhodné). Jinak užívej léta, na podzim může být hůře, je třeba nabrat sil. A třeba to fakt zmutovalo a začne se to lepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
5.8.20 21:00
@Kaileee píše:
Jak to myslis?

Mám pocit, že tahle uživatelka tu psala, že jí umřelo miminko někdy těsně před porodem, byl to docela hustej příběh o zanedbání péče ze strany zdravotníků, dost mě to zasáhlo.

Ale jakto, že dvě děti, to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
5.8.20 21:01

Jinak nás se koronavirus nedotknul, vše při starém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
5.8.20 23:39

Zkus se zamyslet, co by Tě bavilo, co jsi chtěla delat, když jsi neměla čas kvůli práci-neco co by Ti dělalo radost. Pošlu děti k babičce na pár dní a jeď někam s manzelem, zkus nějaké vzdělání/rekvalifikaci, která Ti může pomoc najít práci. Omez sledovatni TV a chod s detma i bez nich co nejvíc ven, dá se vymyslet spousta vyletu. Já jsem třeba naprosto spokojená, konečně jsem měla čas na rodinu, zahrádku, kolo. Na dovolenou k moři jsme v létě stejně nejezdili a ani to podle mě není žádná tragédie zůstat v ČR, vykoupat se někde v rece, jít do lesa na borůvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7706
6.8.20 06:16
@Platanka píše:
Mám pocit, že tahle uživatelka tu psala, že jí umřelo miminko někdy těsně před porodem, byl to docela hustej příběh o zanedbání péče ze strany zdravotníků, dost mě to zasáhlo.Ale jakto, že dvě děti, to nevím.

A to druhé bylo zamlkle v 8tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
6.8.20 07:01

Tak já jsem z Frýdku. Tady roušky vlastně ještě za celou dobu nezrušili. A mi to vůbec nepřijde divné, nasazuji ji do obchodu automaticky, i když jsem mimo kraj. Jinak to můj život neovlivňuje nijak. Chodím do práce, jezdíme na výlety, na bazén (tam zase už ne, bo máme omezený počet lidí), tak na přehradu, navštěvujeme se s přáteli. Za 14 dní jedeme do Chorvatska.
Děcka chodili v tom květnu/červnu do školy - taky pohoda. To omezení školy byl pro mě největší problém, začínala už ponorka + se nesmělo moc chodit ven. Muž chodil do práce i přes coronu, takže to přitáhnout mohl i tehdy kdykoliv.
Teď je to pro mě vlastně stejné jako před covidem, jen nosím v tašce roušku…
Ale přiznávám, že tento půlrok byl pro mě těžký ne kvůli covidu, ale kvůli rakovině, která mi vzala maminku a kvůli opatření v nemocnici jsem ji nemohla navštěvovat a pustili mě k ní jen na chvíli, abych se s ní vlastně rozloučila :,( a tchána, toho jsme měli doma. Teď už na covid kašlu - (přes roušku samozřejmě) :jazyk: :mrgreen:
Jediné co mě sere, jsou ty hrozící karantény při jakémkoliv zakašlání atd. To je moje noční můra být zavřená doma… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 12:35

Je mi líto, čím si zakladatelka prochází, určitě je třeba vyhledat odbornou pomoc jak kvůli zdraví, tak kvůli problémům které popisuje. Přiznám se, že osobně mi korona v osobním životě nakonec celkem prospěla, ale to se člověku kecá, když má zajištěný príjem… Pro mě to bylo zastavení, vydechnutí, i když jsme museli porušit, co se dalo, měla jsem čistou hlavu bez termínů, stresů, věnovala jsem se restům doma a rodině, od dubna chodila den co den do přírody, často s rodinou na kolo nebo na procházky, a hodně nás to sblížilo s tehdy ještě bývalým partnerem :)
Teď už je to horší, práce nejistá, projekty nejisté, neustálá obava, kdy stačí jeden a zavřou celej barák a ještě na nás ukážou na maloměstě prstem. Dohání mě i strach ze zimy, aby nedejbože někdo z mých rodičů horší verzi korony v oslabení fakt nechytil a neodskákal to…

• Citovat
  • Nahlásit
Mišu G
6.8.20 15:05
@Ijen píše:
A neni to cele ironicky? Nase mesto je plne turistu, cele jizni Cechy narvane, ryzi klima a vdecni lide leda ve snu.

No mně to taky tak přijde. Já si užila starou Prahu těsně po karanténě, kdy v Praze opravdu nikdo nebyl, snad poprvé po 35ti letech co žiju v Praze (poslední rok žiju jinde) jsem se procházela těmi ulicemi úplně sama. Sem tam nějaký ojedinělý chodec, jako já. Mělo to úžasnou atmosféru, nikdy na to nezapomenu. Teď jsem tam byla v úterý a zas hlava na hlavě jako dřív, jinak proměnu společnosti jsem žádnou nezaznamenala.

• Citovat
  • Nahlásit
1
7.8.20 11:30

...

To chce psychiatra. Jako upřímně nechápu lidi, kteří věří v nějakej Covid 19 - Sars. Covid sám o sobě je pouze označení určitých viru, tudíž i blbá angína je svým způsobem koronavir. Státy záměrně upravují statistiky úmrtí na covid, přesto dotyčný třeba umřel jen na něco jiného, ale tak proč mu nepripsat i covid, abychom mohli strašit slaboduché občany, že? :) Neznám nikoho kdo by někdy nějaký covid měl a to dělám pro stát. Je to jen mediální kampaň. Lidi nebuďte blbí. Stejně jako u nás, tak si to upravují i ve světě nebo si myslíte, že v Číně kde to údajně propuklo mají denní přírůstek 30 lidi, kdežto v ČR 200? Při takové rozloze jakou má Čína a my? Ale no tak…všechno jsou to lži. Nenechte si nakukat médii, Babišem a tím bláznem na min. zdravotnictví tyhle kecy. Jediné čeho se tímhle dosáhlo je izolace lidí, ztráta pracovních míst a zruinováním světové ekonomiky, ale o to tu přeci šlo, ne? Hlavně si nahrabat do kapes z údajného viru a zruinovat menší a střední podniky:) :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
7.8.20 11:57

@ARES30

To je hezký, tak jsme si zateoretizovali, teď to víme, ale co jako s tim… Mně už to prostě tu živnost položilo, spousta lidí řeší kvůli tomu existenční i psychické problémy, hlavní krize teprve dorazí a na podzim určitě zas zavedou nějaká báječná opatření, ať si tomu budu nevěřit sebevíc… ale co mám jako jednotlivec udělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
7.8.20 12:09

Mylsím že ti hlavně leze na mozek že jste bez práce. FInance to s člověkem zamává., Nemůžete si najít jinou práci třeba mimo obor klidně ale prostě něco dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama