Už mě to fakt nebaví

Napsat příspěvek
Velikost písma:
15495
18.1.21 17:53
@karkarka píše:
@unuděná když citujes tak aspoň přesně,(jestli se doma ty flakas, tvoje věc) já pracuji na home office a jsem ráda že můžu být víc času s detma. Ano, jiným z toho hrabe (tak se podpořte) a mě to nevadí. To jestli mám nebo nemám peníze ani že nás covid nijak nepostihl nikde nezmiňuju. Přijde mi, že máš problém s chápáním psaného textu.

Ja prave pracuju, na plny uvazek, a tak mi tvuj vykrik, jak ti covidova situace vyhovuje, ze mas cele odpoledne pro deti, prijde nesmysl, leda bys mela zkraceny nebo to honila po nocich na ukor spanku. Ono totiz HO ve vetsine firem neznamena, ze to muzes v poledne zapichnout a jit si delat to, co chces :P ale s psanym textem mas problem spis ty. My ti nikdo nebereme, ze jsi spokojena, jsi sikovna, ze si to umis takhle zaridit, ale tvuj ton a podtext „kdo to tak nema, jeho problem, ze si to neumi taky tak udelat“ nas tu dost drazdi vsechny, jestli sis nevsimla. Ale tak pokud jsi rada tercem rozcileni (coz uz jsem si vsimla v jinych diskuzich), tak fajn no. Ja mam radsi lidi, co vidi dal, nez na spicku sveho nosu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14630
18.1.21 21:08
@hanka.br. píše:
Myslím si, že je důležité si uvědomit, proč tady ta opatření jsou, a spíš než podporovat se v depce, se pokusit z ní dostat ven. Že musíme být doma, učit děti doma, nemůžeme do obchodů nebo za zábavou je sice nepříjemné, ale není to dramatické.

Já už se ptala i v jiné diskuzi, ale nedostalo se mi odpovědi. Proč teda ta opatření jsou, když přesto čísla tak stoupají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23626
18.1.21 21:20
@Tamtama píše:
Já už se ptala i v jiné diskuzi, ale nedostalo se mi odpovědi. Proč teda ta opatření jsou, když přesto čísla tak stoupají?

No já myslím, že kdyby ta opatření nebyla vůbec, normálně se chodilo do školy a kovid se nechal volně šířit, že by tady třeba některé diskutující už nemusely vůbec být a v klidu si povídat na emiminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
18.1.21 21:30

Po dnešku už mám z naší vlády doopravdy dost. Jak jim ještě někdo může věřit. I se mi chtělo brečet, když se mě naše dítě zeptalo, kdy už půjde do školy. A já musela odpovědět, že až se stane zázrak a klesne počet lidí hospitalizovaných v nemocnicích.
Kovid nepopírám, i jsme ho u blízkého (rizikového) rodinného příslušníka zažili, ale takhle to nejde. Kéž by se konečně doopravdy začalo pořádně očkovat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:33
@Tamtama píše:

Kdyby opatření nebyla žádná, budou čísla a hlavně vytíženost nemocnic stoupat takovým fofrem, že budeš beztak sedět doma a jen se modlit, aby třeba tvoje dítě nemělo blbej slepák nebo zlomenou nohu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 21:36
@summersun píše:
Po dnešku už mám z naší vlády doopravdy dost. Jak jim ještě někdo může věřit. I se mi chtělo brečet, když se mě naše dítě zeptalo, kdy už půjde do školy. A já musela odpovědět, že až se stane zázrak a klesne počet lidí hospitalizovaných v nemocnicích.
Kovid nepopírám, i jsme ho u blízkého (rizikového) rodinného příslušníka zažili, ale takhle to nejde. Kéž by se konečně doopravdy začalo pořádně očkovat. 8o

Hm, a mně se trochu ulevilo, že z nich konečně vypadlo po delší době něco docela rozumnýho 8) Že jim konečně přestaly stačit jen klesající čísla nemocných a čekají i na aspoň částečný uvolnění nemocnic, než se vrhnout do dalších hokusů pokusů s rozvolňováním. Jen doufám, že to dodržej a nebudou za dva dny tvrdit něco úplně jinýho, jak je tu zvykem.

• Citovat
  • Nahlásit
565
18.1.21 21:43
@Anonymní píše:
Hm, a mně se trochu ulevilo, že z nich konečně vypadlo po delší době něco docela rozumnýho 8) Že jim konečně přestaly stačit jen klesající čísla nemocných a čekají i na aspoň částečný uvolnění nemocnic, než se vrhnout do dalších hokusů pokusů s rozvolňováním. Jen doufám, že to dodržej a nebudou za dva dny tvrdit něco úplně jinýho, jak je tu zvykem.

Ano, jenže kolik procent teď tvoří tzv. „sociální hospitalizace“? Na JIP/ARO je „pouze“ něco přes tisíc pacientů. Vždyť i toto číslo je zkreslené?
To bylo řečí, že právě pro tyto sociální hospitalizace by se mohlo využít lázní nebo prázdné hotely. Nic a nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
18.1.21 21:48
@Anonymní píše:
Taky je lituju, to ne že ne. Stejně jako všechny, kdo mají díky té situaci finanční a existenční problémy. Ale ta situace tady nějaká je a nezmění se k lepšímu tím, že budeme dělat, že se nic neděje a chovat se „normálně“. Minimálně ty nemocnice prostě sakra cítí, že děje.Jinak mi přijde momentálně důležitější prezenční výuka pro poslední ročníky ZŠ, maturanty, prváky na VŠ a pro takové ty praktické obory než třetí až pátá a šestá až osmá třída ZŠ. Ale vždycky se tu vykřikuje, jak to půjde velmi postupně a pozvolna a bude se vyčkávat, co to udělá, a nakonec se to sfoukne celé za 10 dní max (jako před Vánoci), k tomu se samozřejmě přidá nějaké to, bohužel neúměrné, rozvolnění v obchodech a službách (protože když můžou školy, my chceme takyyy) a pak se všichni strašně diví, že „to leze zase nahoru“. Tohle mi vadí, ta chaotičnost a uspěchanost. Za sebe - ok, až budeme nějakou dobu ve 4. stupni (čímž opravdu nemyslím tři dny čteně víkendu), pusťte to tam, kde to opravdu hoří (deváťáci, maturanti třeba), přidejte k tomu třeba základní a opravdu potřebné služby typu fyzioterapeuti, psychoterapeuti, možná kadeřnice (kde je to vždy jeden na jednoho, žádný velký shlukování) a zase minimálně 14 dní NIC dalšího, ať se stihne projevit, co to udělá.

To je moc rozumný, to neprojde.
Ale jinak souhlas se vším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 22:05
@alli_li píše:
Je zvláštní tahle doba :think: místo toho, aby lidi tuhle situaci brali tak, že konečně mají dost času pro sebe a svojí rodinu, tak je to štve.

Já si třeba první jarní vlnu užívala - byla jsem s dětmi doma od března a bylo to super - dopoledne učení, odpoledne jsme vyrazili na procházky nebo hrály hry. A ani chlao nechtěl moc chodit do práce a bral co nejvíc HO, aby byl s námi.

Chce to jen přehodnotit priority…

No přehodnocovat mohou ti, co jsou na HO.
Já jsem zdravotní sestra a už toho všeobecného marasmu mám dva metry nad hlavu.
Děti doma, SŠ, vš a MŠ. Malé chodí do školky, velký jsou otrávení, na online výuce, musíme furt vařit, v práci hrůza, doma druhá.
Proč třeba nejedou školní jídelny? Proč zavreny restaurace nevaří obědy, dotované státem pro studenty místo menzy?
A to děkuji pánubohu, že jde do první třídy až za rok.

Nejhorší je, že konec je v nedohlednu. :? :?

• Citovat
  • Nahlásit
14630
18.1.21 22:09
@hanka.br.
@Anonymní píše:
Kdyby opatření nebyla žádná, budou čísla a hlavně vytíženost nemocnic stoupat takovým fofrem, že budeš beztak sedět doma a jen se modlit, aby třeba tvoje dítě nemělo blbej slepák nebo zlomenou nohu.

A nebo by bylo všechno stejné jako teď, to přece nikdo nemůže říct, co by kdyby.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23626
18.1.21 22:10
@Anonymní píše:
No přehodnocovat mohou ti, co jsou na HO.
Já jsem zdravotní sestra a už toho všeobecného marasmu mám dva metry nad hlavu.
Děti doma, SŠ, vš a MŠ. Malé chodí do školky, velký jsou otrávení, na online výuce, musíme furt vařit, v práci hrůza, doma druhá.
Proč třeba nejedou školní jídelny? Proč zavreny restaurace nevaří obědy, dotované státem pro studenty místo menzy?
A to děkuji pánubohu, že jde do první třídy až za rok.Nejhorší je, že konec je v nedohlednu. :? :?

To fakt středoškolák nedejbože vysokoškolák nedokáže uvařit jednoduchý oběd? Tak to je taky těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23626
18.1.21 22:11
@Tamtama píše:
@hanka.br.A nebo by bylo všechno stejné jako teď, to přece nikdo nemůže říct, co by kdyby.. :nevim:

Bylo by lepší to riskovat? To bych tě chtěla vidět, jak bys takový průser ve své rodině s klidem přijala jako nobóžetojetoho, někdo blízký nedostal lékařskou péči a odnesl to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10304
18.1.21 22:19
@Anonymní píše:
Proč třeba nejedou školní jídelny?

u nás jedou :nevim: jak u kluka na základce, tak u holky na střední. akorát že kluk na obědy chodit nechce a holka má střední na druhém konci republiky :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14630
18.1.21 22:21
@hanka.br. píše:
Bylo by lepší to riskovat? To bych tě chtěla vidět, jak bys takový průser ve své rodině s klidem přijala jako nobóžetojetoho, někdo blízký nedostal lékařskou péči a odnesl to.

Já se od jara marně snažím dovolat na psychiatrii, kam bych potřebovala s adhadetem.. A jestli ještě pár týdnů budu k docházeni do práce ještě řešit výuku a všechno ostatní, budu tam potřebovat i já sama.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10304
18.1.21 22:21
@Tamtama píše:
A nebo by bylo všechno stejné jako teď, to přece nikdo nemůže říct, co by kdyby.. :nevim:

no já nevím. když po uvolnění letí čísla nahoru a po dupnutí na brzdu se dolů vrací jen neochotně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat