Uz mi z tý karanteny hrabne!

Napsat příspěvek
2226
27.3.20 13:57

Jo, su nas*aná, oba s manželem HO, práce jak na kostele, doma bordel, tříletý dítě samo sobě napospas, televize jede půl dne, já mám nervy nadranc, chci se už konečně jít najíst do restaurace, na všechny ty zrušený koncerty a vůbec, dělat si co chci. Už mám karantény a celýho viru naprosto plný zuby :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23159
27.3.20 14:00
@terien píše:
Celyho jednoho jste potkali? :lol: to bych se rouškou fakt nemordovala. Šátek na krk a až ho budu míjet, přetáhnu si ho přes nos, jinak nazdar.

Též to tak vidím. Jsem zvědavá jestli zítra najdeme nějaké místo bez lidí. Šátky a nákrčníky s sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13932
27.3.20 14:18

Byt v Praze a už i děti nechávám na mobilu. :roll:
Prostě všechno má své meze. Dneska jsme konečně mohli ven, což po třech týdnech bylo wow, takže jsme šli na pole :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
27.3.20 15:10

JA to take nezvladam. Psychicky jsem v prde.li z toho, ze jsem 6 tydnu po rozchodu, chtela jsem se z toho dostat tim, ze budu chodit mezi lidi, pokecat atd… a misto toho zavrena v byte, se svema detma, ukolu ze skoly plno, jen vareni, uklid a obcas pulhodinova prochazka…
jezis ja se tak tesim, az tohle bude za nama a budeme zase normalne zit, zajdu si na kavu do kavarny, do kina, na bazen zaplavat… ach joooooooo :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1141
27.3.20 15:56

My máme naštěstí zahradu, tak můžeme vyběhnout ven, na sluníčko, do pergoly si opéct buřta. No, myslím že se ještě máme luxusně. A dětem jsme pořídili trampolínu, tak skáčem celá rodina.
Lituji ale ty, co mají malý byt s několika členy domácnosti a bez balkónu. Bude líp, ale musíme vydržet baby!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8502
27.3.20 16:07

Jezdím do práce každý den, v celém baráku jsme tři ale na patře jsem sám. Všichni dělají z domova ale mně to takhle vyhovuje. Těším se domů a když jsem doma tak neotravuju rodinu a taky nechávám práci v práci a nikam jí netahám.

U nás, v buranově, se nic moc neděje. Doma dělám v dílně a na pozemku, potřebuju taky něco vybetonovat a s klukem jezdíme na klubovou střelnici střílet tak dvakrát týdně. Pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19919
27.3.20 16:19

U nás na jednu stranu dobrý - zvolnili jsme, nemusim dělat svačiny, honit se denně s vyzvedávánim ze školy… Upřímně se snažim doma dělat hlavně to, co mě baví, a nenutit se do věcí, který mě štvou, pokud to není nezbytně nutný. Pracuju momentálně 1-2 dny z domova, zbytek nepracuju vůbec. Dítě úkoly jakž takž zvládá (když ji to baví, jde to krásně, co ji nebaví, nejde pro změnu vůbec). Na druhou stranu panelák bez balkónu je trošku na palici, zvlášť když je venku krásně. Mít zahradu nebo aspoň balkón, bylo by určitě o 100% líp. Doma momentálně mnohem větší binec, větší nákupy, víc vaření, víc nádobí… A občas záchvat paniky „co bude“ (práce, peníze, dovolená - ta hlavně) a že chci normální život (s dítětem na hřiště, s kamarádkou a jejíma dětma, do cukrárny na kafe, vidět se v klidu s rodičema…), hned teď. Sem tam se mi večer blbě usíná (moc myšlenek, málo vybití přes den). No, mohlo by být hůř, snažim se nepropadat skepsi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19919
27.3.20 16:28

Vždycky jsem záviděla lidem zahrady a balkóny, ale teď je závidim naprosto brutálně, mě to asi normálně sežere zevnitř!! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
27.3.20 16:39

Já jsem asi divná, ale žiju normálně jako předtím :nevim: Ale já ani předtím nikam nechodila, takže pro mě žádná změna. Ale nemám děti to je fakt. Bydlím v bytě bez balkonu, na který bych stejně nechodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
27.3.20 17:09

Soulas. Jsme oba doma. Mame home office, takze delame 8 hodin denne, cely minuly tyden jsem byla komplet v praci. Do toho 2 deti. Vagony ukolu, ktere chce pani ucitelka skenovat. Praci dodelavam po vecerech. Doma chliv, jak jsme tu vsichni a navic porad delam neco k jidlu, protoze ta decka neji, ale zerou. Jako regulerne padam na hubu. Nevim, kde je to zvolneni. Z duse nenavidim clanky na netu, ktere na me utoci ze vsech stran, jak mam byt nadsena a volny cas venovat rodine, umyt si okna a pripravit satnik na jaro. Volny cas? Kde je, kde je…?
Zapnu FB a tam jen same uvedomele zeny. Probiha tam snad soutez o nejkrasneji usitou rousku, o nejvic kusu usitych rousek zdarma a pak uvedomele matky, ktere od rana do vecera s detmi radostne vyrabi…protoze volny cas.
A ja jsem trapna, protoze dam detem tablet, abych zvladla praci, kterou musim odevzdat misto toho, abych vyrobila 20ti patrovy domek pro Barbie z preklizky.
Uplne se tesim, az se vse vrati do normalnich koleji a pujdu si do prace vyslovene odpocinout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13759
27.3.20 17:49

Všechny ty uvědomělý lidi bych nejradši poslala do místa, kde se tělo setkává se židlí! Ošetřování si vzít nemůžu, a i kdybych mohla, tak bych to dlouhodobě finančně nezvládala. Takže musím do práce, starší syn jezdí domů jen na víkendy, jinak je u babičky. Mladší denně pendluje mezi mnou a otcem, který má plný barák důchodců. Otec si na něj vzal očr. S mamkou se vídám dvakrát do týdne, kdy mi doveze nákup, je prodavačka. Ta se s námi jinak stýkat odmítá, bojí se korony. Takže jo, hrabe mi a modlím se, aby to už skončilo!
Edit: bydlíme v bytě 2+1. Ven nechtějí děti, protože jim vadí rouška.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71927
27.3.20 17:56

@Luca82 Jo, to je přesně ten rozdíl mezi těmi, kdo jsou na HO a těmi, kdo buď mají OCR nebo překážky v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
27.3.20 18:18

@terien Tak jsem vyrazila s holkou po tydnu ven. No nestacila jsem se divit. Potkala jsem milion lidi, rousku nemel nikdo (!!!) a mezi lidmi hromada starsich lidi na lavickach, na prochazce. Grilujici lidi na zahradach, decka litajici po ulicich. Mazec. Dlouho zas nikam nepachnu a mam vycitky, ze jsem vubec sla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4751
27.3.20 18:20

@Luca82 Ty články mě taky vždycky pobaví. Jsme oba s mužem na HO. Oba pracujeme těch 8 hodin, k tomu dvě děti (4 a 6) doma a dva psy. Děti jsou naštěstí po mně, dokážou se zabavit celkem samy a to že se podívají přes den na film, mě nijak netíží. Prvňačka k tomu dělá úkoly do školy, posadíme si ji vedle sebe (pokud nemáme nějaký meeting) a dohlížíme na ni. Karanténa nám nijak extra na mozek neleze, máme terasu, tak když je hezky, sedíme na ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4751
27.3.20 18:23

@klenott V centru Brna skoro nikdo není, včera jsem vylezla na ulici pro zákusky, a byla jsem překvapená, jak prázdné to centrum je. A těch pár lidí, co jsem potkala, tak měli roušku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama