Už nechci být živý dudlík

493
14.2.16 06:35

Uz nechci byt zivy dudlik

Maminky,

Tak nejak jsem se stala zivym dudlikem me male 8,5 kdyz se budila co hodinu jeste to slo, ale co pul hodiny nebo co 15 minut to uz je moc :(

Chtela bych ji to nejak nenasilne naucit.. Zkousela jsem to cca pred mesicem kdyz jsme si lehly nedala jsem orso tak lezla pryc, ja jsem ji otacela a porad dokola pul hodiny a byla dokonale probrana, ze pak nemohla zabrat ani u toho prsa :/

Postylku jsme zrusili, nespala tam a prekazela nam.. :oops:

Poradite neco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28884
14.2.16 06:40

Dát tu postýlku na své místo, začít přes den učit spát v postýlce a co vím, maminy, co chtěly toto odbourat, tak odjely na víkend někam pryč, nebo spaly v jiné místnosti a tatínek se v staral.
Začala bych ale nejdřív tím samostatným usínáním… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3710
14.2.16 06:43

Muj syn mel v tomto obdobi taktez podobny problem, nebudil se teda co 15 min, ale co hodinu nekdy pul. Byla jsem rano rozlamana, ale po mesici a pul to samo odeznelo. Bylo to pro me jednodussi to vydrzet, jak proti tomu bojovat, protoze on jinak rve jak na lesy. Je to jeden stupen ve vyvoji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
14.2.16 07:40

My to meli u obou a vyresilo to spani s tatínkem který ho v noci vždy ukonejsil a za par dni krasne spinkali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648
14.2.16 08:07

Já to začala řešit pár nocí dozadu… Drsnější metodou - prostě jsem malému to prso nedala - místo toho jsem mu nabídla vodu, dudlík, hladila jsem ho, šeptala do ucha oblíbené básničky atd. Ze začátku třeba půl hodiny hulákal, ale zrovna včera v noci se vzbudil jen jednou :nevim: Takže si teď budu muset zase zvykat já, že už se nebudím co hodinu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29497
14.2.16 08:13

Vrátit postýlku, když to nepomůže, spát v jiné místnosti. Dál se zařídit podle toho, jestli chceš s kojením přestat úplně nebo kojit např. jen ráno a večer. Všechno jde a skoro každé dítě to v určitém období zkouší. Nejsem zastáncem trvalého spaní dítěte s rodičem v posteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.16 08:21

@veruka85 Jo tak mi připomínáte mojí sestru ale s tím rozdílem že ta se to nenásilně snaží řešit u dcery od jejích 9měsíců a stále to nemají vyřešené a holce už je 18měsíců. Všichni jí říkají, že s ní dcerka pěkně cvičí (je pravda že kdyby moc chtěla tak si malá vyřve i skok z okna). Nenásilně a bez breku to většinou nejde. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2198
14.2.16 08:33

Nu, pokud spíte spolu, tak to půjde těžko. Jak tu bylo zmiňováno, dávat buď o postýlky a spát jinde, nebo nechat spát s miminem tatínka. Ale to třeba já vím, že bych asi nedala, kdybych byla ve vedlejší místnosti a slyšela, jak mu tam řve (ale třeba by až tak neřval, kdoví). Já mám teda staršího, 14 měsíčního, v noci se mi taky budí tak 2-4 x, takže mlj plán je v březnu odjet na víkend jen se starším a odstavit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
14.2.16 08:45

Tak my se také snažíme a zatím bez úspěchu. Tatínek je většinu času i přes noc pracovně pryč, takže se nepostará a já nemám nervy na její brek :zed: To mě dohání k šílenství :? Tak nový plán (už asi stý) je, že v březnu jí prostě prso nedám…buď si ho přelepim nebo namočim do octa, vezmu špunty do uší, abych měla filtr jejího fňukání a o velikonoční volno pojedeme k babičce, kde jí nechám. Toď otázka, zda zase já zvládnu být bez ní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
14.2.16 09:42
@Anonymní píše:
@veruka85 Jo tak mi připomínáte mojí sestru ale s tím rozdílem že ta se to nenásilně snaží řešit u dcery od jejích 9měsíců a stále to nemají vyřešené a holce už je 18měsíců. Všichni jí říkají, že s ní dcerka pěkně cvičí (je pravda že kdyby moc chtěla tak si malá vyřve i skok z okna). Nenásilně a bez breku to většinou nejde. :nevim:

Kdyz se spravne postupuje, tak to jde j bez " nasili".

• Nahlásit
  • Citovat
brko
14.2.16 09:51
@veruka85 píše:
Maminky,

Tak nejak jsem se stala zivym dudlikem me male 8,5 kdyz se budila co hodinu jeste to slo, ale co pul hodiny nebo co 15 minut to uz je moc :(

Chtela bych ji to nejak nenasilne naucit.. Zkousela jsem to cca pred mesicem kdyz jsme si lehly nedala jsem orso tak lezla pryc, ja jsem ji otacela a porad dokola pul hodiny a byla dokonale probrana, ze pak nemohla zabrat ani u toho prsa :/

Postylku jsme zrusili, nespala tam a prekazela nam.. :oops:

Poradite neco?

Jo, poradim ti, aby to vydrzela minimalne do te doby, nez se ji prezene separacni uzkost, ktera je pro tento vek typicka. Spanek deti se meni, kdyz budes trpeliva, je mozne, ze za mesic uz nebude nejakych rad potreba. Vlastni zkusenost. ;)
Kdyby sis prece jen trvala na svem, tak ji od sebe hlavne neseparuj. Nabidni ji vice kontaktu pres den, nos v satku…vice rad na mamila.sk
Jinak si rikam, ze ji treba rostou zuby.to byvaji deti take casteji prisate.

• Nahlásit
  • Citovat
1606
14.2.16 11:49
@Anonymní píše:
@veruka85 Jo tak mi připomínáte mojí sestru ale s tím rozdílem že ta se to nenásilně snaží řešit u dcery od jejích 9měsíců a stále to nemají vyřešené a holce už je 18měsíců. Všichni jí říkají, že s ní dcerka pěkně cvičí (je pravda že kdyby moc chtěla tak si malá vyřve i skok z okna). Nenásilně a bez breku to většinou nejde. :nevim:

A co konkretne nema sestra vyresene? Nechce se ridit vasi teorii „studeneho odchovu“ a recmi, ze s ni dcera cvici a stale si jede podle toho, jak to citi a neakceptuje pritroubly nazor, ze to nenasilne a bez breku nejde? Tak to chce poklonu, odolavat, kdyz do ni cela rodina huci a strasi ji tim, jak ji bude holka skakat po hlave. Tve sestre fandim, aby jste ji nezlomili.
@veruka85 Souhlasim s nazorem brko, pokud to chces udelat nenasilne a bez place, investuj trochu casu a procti si postrehy na mamila.sk. Jinak souhlasim, ze je to prechodne obdobi, my takovych taky par zazili, chce to cas a trpelivost. Neni to hned, jako kdyz pristoupis k razantnim krokum, ale myslim ze to ma svuj smysl. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
14.2.16 12:18

@tronelka :potlesk: super příspěvek, děkuji za něj :hug: některé příspěvky tedy stojí za to :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
14.2.16 12:27

Buď se nech cucat, nebo poslouchej řev, obě přežijete jedno i druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29497
14.2.16 12:39
@tronelka píše:
A co konkretne nema sestra vyresene? Nechce se ridit vasi teorii „studeneho odchovu“ a recmi, ze s ni dcera cvici a stale si jede podle toho, jak to citi a neakceptuje pritroubly nazor, ze to nenasilne a bez breku nejde? Tak to chce poklonu, odolavat, kdyz do ni cela rodina huci a strasi ji tim, jak ji bude holka skakat po hlave. Tve sestre fandim, aby jste ji nezlomili.
@veruka85 Souhlasim s nazorem brko, pokud to chces udelat nenasilne a bez place, investuj trochu casu a procti si postrehy na mamila.sk. Jinak souhlasim, ze je to prechodne obdobi, my takovych taky par zazili, chce to cas a trpelivost. Neni to hned, jako kdyz pristoupis k razantnim krokum, ale myslim ze to ma svuj smysl. :kytka:

Souhlasím :palec: Taky mě nejvíc točí, jak se nejlíp „vychovávají“ a „srovnávají“ cizí děti. Většinou ale ty matky, které mají nejvíc keců na děti sester, švagrových, kamarádek, by si měly zamést před vlastním prahem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama