Už nemůžu dál - stojí za to žít?

Anonymní
26.11.19 14:33

Už nemůžu dál - stojí za to žít?

Hezké odpoledne, nevím vůbec, jestli je tento příspěvek vhodný, když ne, prosím smazat.

Už delší čas mě trápí různé dotěrné myšlenky, myšlenky na sebevraždu. Přemýšlím, že by bylo lepší tady nebýt. Přítel mě nechápe, nerozumí mi. Prý mi nic nechybí, mám všechno, dává mi veškerou lásku, nemusím pracovat… podle něj mám všechno. Ale já strašně trpím, bolí mě duše a nevím co s tím. Přítel mi říká, že se tomu nemám poddávat, že musím bojovat - ach jo, jak mě štve, vůbec tomu nerozumí. To je stejné jako kdyby člověku se zlomenou nohou řekl, aby se rozběhl. Někdy brečím. Na nic nemám náladu, jen ležím v posteli a koukám filmy nebo jsem na internetu. To je všechno co dělám. Už mě nebaví ani uklízet, prát, vařit, ale přemáhám se kvůli příteli. Nechodím vůbec nikam, jenom s přítelem přes víkendy. Přepadám depresivním stavům a v hlavě mám myšlenky jako třeba že jsem k ničemu, nikomu nebudu chybět.. kdoví kolik lidí by přišlo na můj pohřeb, ale určitě ne mnoho. Nikdy jsem nebyla oblíbená a nemám ani moc kamarádů. Jsem spíše takový vlk samotář. Přitom po společnosti toužím. Nevím jak naložit se svým životem, jestli to vůbec má cenu.

Nikoho nechci vyděsit, na život bych si stejně nesáhla, protože jsem zbabělá. Jenom na to pořád myslím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
120
26.11.19 14:37

Jděte pracovat, pak vám zmizí tyto negativní myšlenky, budete muset přemýšlet nad ničím jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 14:38

Stačí jedna malilinkatá myšlenka na to a už se pohybuješ ve špatných vodách. Zajdi si k nějakému odborníkovi, psycholog, stačí jedno sezení, třeba si trošku popovídat a svěřit se, nezávazně,… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
26.11.19 14:38

Právě nám na chatu dorazil kamion bukovýho dřeva. Přijeď si zamakat (to je to, co potřebuješ) :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
26.11.19 14:39

@Kelliee přesně tak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 14:40

A abych ti odpověděla na otázku - stojí za to žít, VÁŽNĚ STOJÍ! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20104
26.11.19 14:41

Zajdi k psychiatrovi a psychologovi, ale věř mi, že skutečná deprese vypadá úplně jinak. Tohle je jen takový blbý rozpoložení nad životem se kterým si nevíš rady. Ta práce by ti samozřejmě prospěla, ale sama se z tohle nedostaneš, takže se objednej k odborníkovi a začni se sebou něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9688
26.11.19 14:42

Určitě byto chtělo spíš psychologa, který by poradil :hug:
Nevím, jestli zrovna e-mimino bude to pravé.
Mě, jako úplného laika napadá, jestli by Ti nepomohlo jít do práce.
Aspoň třeba na půl úvazku.
Mezi lidi, když Ti společnost chybí.
Co nějaký koníček?
Baví Tě něco?
Chtělo by to zaměstnat hlavu, aby na tyhle myšlenky nebyl čas a hlavně důvod.
Držím palce, aby se situace zlepšila.
Zabojuj, popřemýšlej, s kým by sis o tom mohla promluvit.
Neboj se říct o pomoc ;) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
26.11.19 14:45

Možná je problém v tom, že máš všechno. A nemusíš pracovat.
Já pracuji, protože mě moje práce baví, nemusela bych, kdybych nechtěla. A člověk si připadá užitečně. Každý člověk potřebuje něco budovat a na něco se těšit. Já se těším na dovolenou v létě, chci se pak našetřit na dovolenou do Ameriky, manžel chce motorku, atd. atd.
Najdi si něco, co v životě chceš a jdi si za tím. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
26.11.19 14:46

@barboramerk @Kelliee Je mi z vas blivno, deprese je nemoc duse, ktera vas pozira zaziva a je zcela jedno, jestli pracujete nebo ne.

Autorko, potrebujes odbornou pomoc, necekej a vyhledej ji. Najdi psychologa ve svem blizkem okoli a zajdi tam. Rozhodne stoji za to zit. Sebevrazda je hloupost a ublizis lidem kteri te miluji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 14:47

@Lovelytrue Je toho spousta, ale nic z toho mi nedělá radost. Jedeme na silvestra na hory, ale je mi to vlastně jedno. Nevím proč to tak cítím.

• Citovat
  • Nahlásit
26.11.19 14:49

Zakladatelko doporučuji hlavu, mysl zaměstnat něčím jiným nějakou činností. I třeba ten úklid, zajít si ven na procházku cokoli. Jen ne ležet a přemýšlet a tím ještě víc upadat do deprese, chápu je to těžké. Navíc toto počasí k tomu jen dopomáhá. Bude líp ale musíš, musíš to překonat a něco dělat. Třeba si o tom popovídat s někým v rodině nebo si najít i odborníka. Zkus si naplánovat nějaké činnosti na ten den ať je to praní nebo cokoli a toho se držet a překonat se. A s přítelem zajít někam mezi lidi třeba kino, večeři. Já toto období podzimu nemám ráda každý rok je to ubíjející. Ale pak to jaro… Ach balzám na duši. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9688
26.11.19 14:50

Zakladatelce:
Kdyby se tak dobrá nálada dala podat formou vakcíny.
My tu nepoznáme, jestli máš jenom špatnou náladu, jak rádi říkáváme „depku“…
Nebo jestli je problém větší.
Zajdi k psychologovi, určitě Ti poradí líp, než my tady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 14:51

@Anonymous24 Ano, ty zimní měsíce jsou horší, ale v mém případě je to jedno jestli je jaro nebo zima, je to to samý. Máma nerozumí jak může mít vůbec někdo depresi. Všichni to hrozně zlehčují.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 14:52

@LydiaD Asi ano. Tady se spíše dovím, že jsem líná. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat