Uz nemuzu, dvoulete dite zlobi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.11.21 16:19

uz nemuzu, dvoulete dite zlobi

No, kde zacit. Mam doma dvouletou holcicku a uz jsem posledni dobou zrala na psychiatrii. Je zdrava a za to jsem neskutecne vdecna, ale posledni dobou se ji uplne otocila povaha a ja silim. Odmala to bylo uplne klidne dite, vydrzela si hrat sama, milovala knizky, skladacky, porad si neco prohlizela.. V klidu jsem si zvladla uvarit, uklidit.
Ale posledni cca 2 mesice ji nepoznavam. Nezajima ji vubec nic. Jedine co dela, tak leze na konferencni stul, rozhazuje veci, vysmiva se mi, dela naschvaly, knoura nebo breci. Hracky ani knizky uz ji nebavi. Dneska na ni cely den jen kricim, napominam ji. Uz nemam silu, jsem uplne vystavena. Pak me to samozrejme hrozne mrzi, kdyz na ni kricim… Je to jen obdobi? Nebo za to muzou lezouci stolicky? Prece neni mozny, aby se ji takhle najednou uplne otocila povaha nebo jo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1100
10.11.21 16:23

Jasne, zkousi sve hranice a ty ji evidentne nestacis… najdi si hlidani, zregeneruj aspon chvilku a pak hura na nastavovani limitu a hranic… bez revu:-) at se dari!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
10.11.21 16:29

Je to možné. Za rané dětství těch různých období bude ještě víc. 😁 Pevné nervy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
10.11.21 16:29

Období. Zas bude dobře, neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26955
10.11.21 16:30

Ne, dítě si jen uvedomulo, že je samostatně jednotka, má vlastní zájmy, cíle a názory. A chce jich dosáhnout. Takže gratuluji, máš zcela normální zdravé dítě.
Vítej ve světě výchovy. Ona mateřská přijde super jen ten ženám, které vlastně nikdy vychovávat nemusely. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36843
10.11.21 16:37
@Anonymní píše:
No, kde zacit. Mam doma dvouletou holcicku a uz jsem posledni dobou zrala na psychiatrii. Je zdrava a za to jsem neskutecne vdecna, ale posledni dobou se ji uplne otocila povaha a ja silim. Odmala to bylo uplne klidne dite, vydrzela si hrat sama, milovala knizky, skladacky, porad si neco prohlizela.. V klidu jsem si zvladla uvarit, uklidit.
Ale posledni cca 2 mesice ji nepoznavam. Nezajima ji vubec nic. Jedine co dela, tak leze na konferencni stul, rozhazuje veci, vysmiva se mi, dela naschvaly, knoura nebo breci. Hracky ani knizky uz ji nebavi. Dneska na ni cely den jen kricim, napominam ji. Uz nemam silu, jsem uplne vystavena. Pak me to samozrejme hrozne mrzi, kdyz na ni kricim… Je to jen obdobi? Nebo za to muzou lezouci stolicky? Prece neni mozny, aby se ji takhle najednou uplne otocila povaha nebo jo?

Ano, je to jen období. Pak přijde první puberta, škola, puberta, přijímačky, maturita… Rodičovství je výzva. Není pro bábovky. Važ si toho, že „zlobí“. Je zdravá. Objevuje svět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15896
10.11.21 16:37
@Svistice píše:
Ne, dítě si jen uvedomulo, že je samostatně jednotka, má vlastní zájmy, cíle a názory. A chce jich dosáhnout. Takže gratuluji, máš zcela normální zdravé dítě.
Vítej ve světě výchovy. Ona mateřská přijde super jen ten ženám, které vlastně nikdy vychovávat nemusely. :mrgreen:

Presne tak.
Nech ji delat co nejvic veci po svem, at se klidne sama obleka, sama myje atd. Potrebuje objevovat.
A drz pevne hranice v tech par vecech, ktere si po svem delat nemuze.
A hodne chodte ven.

Tohle obdobi je blbe v tom, ze deti chteji vsechno delat a zkouset samy, ale jeste na to nemaji dost zkusenosti a znalosti, takze to jsou casto bezmozkove nerizene strely a je potreba je jistit a v leccems jim zabranovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 16:46

@Lucie_Sx ale jak ji mam vyvsetlit, ze po konferencnim stole fakt lezt nema? vleze mi na nej 100× za den a jeste se na nem zacne tocit dokola a smeje se mi, ze ji sundavam a kricim. Ja mam o vychove nacteno nekolik knizek, kurz nevychovy, ale jak prakticky vyresit takovehle situace jsem se nedozvedela nikde. Kricet a bit ji nechci. Ani nejak vyhrozovat..

• Citovat
  • Nahlásit
8024
10.11.21 16:53

Běžný den. Já mám k dvouletacce ještě roční, takže rvu nonstop. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
10.11.21 16:56
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx ale jak ji mam vyvsetlit, ze po konferencnim stole fakt lezt nema? vleze mi na nej 100× za den a jeste se na nem zacne tocit dokola a smeje se mi, ze ji sundavam a kricim. Ja mam o vychove nacteno nekolik knizek, kurz nevychovy, ale jak prakticky vyresit takovehle situace jsem se nedozvedela nikde. Kricet a bit ji nechci. Ani nejak vyhrozovat..

Nerozčilovat se nad tím. Myslím, že ji baví to, že tě tím rozčiluje a získává pozornost. My jsme měli období, kdy jsme všechno museli říkat naopak. Co jsme chtěli, jsme řekli že nechceme a naopak. Např. „Mě se ti dnes nechce umývat zuby. Hmm, mohly by se sice zkazit…“. Asi to není dle nevýchovy, ale mě to ušetřilo nervy. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 17:01

Je to prostě takový blbý období. Jinak já mám dvouletého chlapečka A tenhle týden mám normálně pocit že skončím v Bohnicích. Neřízená střela v pondělí nám rozbil rychlovarnou konvici a dneska počmáral lihovkou přehoz na posteli. Stačí chvilka nestřežený moment a prostě je nějaká katastrofa. :roll: za mě jediná rada chodit prostě co nejvíc ven a utahat ačkoliv podzimní sychravo a tma už v 5 odpoledne tomu moc nenahrávají. :roll: Jinak já doporučuji malou co nejvíc dávat babičkám a ty odpočívej. Já to tak taky dělám a pomáhá mi to abych se úplně nezbláznila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.21 17:04

@kulíšek_s_bambulí no babicky jsou bohuzel nekolik stovek kilometru daleko… Jsme na to s manzelem uplne sami.. Ja uz odpocitavam dny az pujde za rok do skolky :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1524
10.11.21 17:07

Juhuu já před rokem :lol: vydrž bude líp :hug: moje dítě nebylo to hodně a zlaté nikdy. Problémy při porodu, Kiss syndrom, vojtovka, nikdy si nehrál sám. Před druhým rokem začalo peklo, já jsem byla ještě těhotná a mnohem min psychicky odolná. Můj syn zvládl vylézt přes radiátor na okno, denně několikrát, dokonce i padal, skákal po hlavě dolů, mame pomalovane stěny, rozbil zapékací mísu. Konferenční stůl rozbil hlavou 8o měli jsme ten skleněný vyhodit dřív, bylo to v plánu dlouho. V obchodech se vzteka, válel po zemi. Ne usínal sám, ale u uspavani kopal kolem sebe. Opravdu jsem po večerech brečela, počítala dny kdy půjde do školky, nechapala jsem proč vůbec jsem chtěla děti, že 2 nezvládnu, nejsem dobrá máma. Teď je mu 3 a půl a je to sto a jedna. Fakt hodné dítě, ve školce ho chválí, ale ten roční se začíná pomalu vybarvovat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.21 17:15
@Anonymní píše:
@kulíšek_s_bambulí no babicky jsou bohuzel nekolik stovek kilometru daleko… Jsme na to s manzelem uplne sami.. Ja uz odpocitavam dny az pujde za rok do skolky :mrgreen: :mrgreen:

Jeeeej tak to mě mrzí. Zároveň tě o to víc obdivuji. Já bych to bez babiček asi nedala :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10804
10.11.21 17:29
@Anonymní píše:

Ona to bere jako srandu a hru. Musíš se na to podívat očima dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat