Zdrav. potíže na dovolené v 6. měsíci těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 14:04
Už nemůžu, nezvládám to

Dobrý den, zdravím, potřebuji se zeptat na Vaše zkušenosti.
V sobotu jsme z Česka přiletěli s manželem a dětmi na dovolenou sem do zahraničí ( nechci uvádět kam, ale 6 hodin letu). Jsem v 6. měsíci, na letišti mi nebylo moc dobře, přičítala jsem to stresu, ale hned při vzletu jsem začala zvracet, pak i průjem, celý let jsem nevylezla z toalety. A od té doby to mám pořád. Byli jsme i tady na místní pohotovosti, dali mi něco na průjem a na zklidnění žaludku, ale řekli mi jen že to přičítají těhotenským nevolnostem, změně klimatu nebo že jsem chytla nějaký bacil.
Je to hrozný, v cizí zemi, na hotelu. Manžel odchází s dětma ráno, vrací se večer a já sedím celé dny na záchodě. Zvracím, mám průjem, křeče v žaludku a takové divné bublání v břiše.
Měla jste některá něco podobného? Úplně se hrozím toho zpátečního letu. :poblion: :poblion: :poblion: Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Eco
Povídálka 40 příspěvků 14.06.19 14:09

Ahoj, to te moc lituji:( Musi to byt hruza jeste v cizine. Ja tohle mela, ale v CR. Neprisli na to, zda to bylo vedrem (byla umorna vedra v cervenci) nebo sem neco chytla. Po dvou dnech me museli hospitalizovat, protoze jsem neudrzela ani vodu v sobe a zacala mi stoupat teplota. Hlavne si hlidej, abys co nejvice byla hydratovana, jidlo neni tak dulezite ted, ale voda ano. Take nesmis mit dele horecku, takze nad 38 zkusit srazit vlaznou koupeli/sprchou, pokud by par hodin pretrvavalo, sup zase k doktorovi. Bylo mi receno, ze to uz by mimcu mohlo uskodit. Hodne stesti :srdce:

Horká.cokolada
Stálice 75 příspěvků 14.06.19 14:11

Tak jsi zřejmě něco chytla. Klimatizace je dobrý zdroj viróz. Já už bych měla nahnáno.
Napadá mě jen kdo chce kam…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 14:15
@Eco píše:
Ahoj, to te moc lituji:( Musi to byt hruza jeste v cizine. Ja tohle mela, ale v CR. Neprisli na to, zda to bylo vedrem (byla umorna vedra v cervenci) nebo sem neco chytla. Po dvou dnech me museli hospitalizovat, protoze jsem neudrzela ani vodu v sobe a zacala mi stoupat teplota. Hlavne si hlidej, abys co nejvice byla hydratovana, jidlo neni tak dulezite ted, ale voda ano. Take nesmis mit dele horecku, takze nad 38 zkusit srazit vlaznou koupeli/sprchou, pokud by par hodin pretrvavalo, sup zase k doktorovi. Bylo mi receno, ze to uz by mimcu mohlo uskodit. Hodne stesti :srdce:

Já právě vůbec nemám horečku ani příznaky nějaké nemoci nebo tak. Ani nejsem unavená, nic mě nebolí, teda kromě toho žaludku. Jenom prostě nevím, kterým koncem to poletí dřív :oops: :oops:

carola
Echt Kelišová 7528 příspěvků 14.06.19 14:15

To bude dobrý. Jak dlouho to máš? Opravdu se snaž pít. Lékař vždy říkal, že nejdůležitější je zastavit zvracení, pak až se řeší průjem. Pij co nejledovější nápoj po lžičkách. Pokud je v žaludku zánět, cokoli teplého hned vyloučí. Odpočívej a snaž se být v klidu, i když je mi jasné, že je to těžké. Myslím na tebe. Jinak samozřejmě pokud to nepřejde, znovu k lékaři.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 14.06.19 14:16

Od soboty je to poměrně dlouhá doba…klasické střevní chřipky trvají pár hodin, max. tak 2 dny. Jste alespoň v nějaké civilizaci, že by sis skočila k doktorovi ještě jednou (pokud se teda zítra nevracíte domů)?

carola
Echt Kelišová 7528 příspěvků 14.06.19 14:17
@Horká.cokolada píše:
Tak jsi zřejmě něco chytla. Klimatizace je dobrý zdroj viróz. Já už bych měla nahnáno.
Napadá mě jen kdo chce kam…

No, to je zas rada nad zlato. To jí v téhle situaci vážně už pomůže.

Pettcherry
Kecalka 284 příspěvků 14.06.19 14:18

Mě při těhto stavech pomáhala ledová coca cola… jinak ji vůbec nepiji… pokud to jde aspon trochu se dostat do klidu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 14:23
@modravlocka píše:
Od soboty je to poměrně dlouhá doba…klasické střevní chřipky trvají pár hodin, max. tak 2 dny. Jste alespoň v nějaké civilizaci, že by sis skočila k doktorovi ještě jednou (pokud se teda zítra nevracíte domů)?

Byla jsem tady v nemocnici už v sobotu a včera znovu. Vždycky mi dali injekci na zvracení, to pomůže tak na 6 hodin a pak znovu. Zvracím tak 2× - 3× do hodiny. Zpátky letíme v pondělí a úplně mám z toho hrůzu, jestli budu zvracet a mít i průjem, vůbec nevím, jak to udělám.

Uslava
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 14.06.19 14:27
@Anonymní píše:
Byla jsem tady v nemocnici už v sobotu a včera znovu. Vždycky mi dali injekci na zvracení, to pomůže tak na 6 hodin a pak znovu. Zvracím tak 2× - 3× do hodiny. Zpátky letíme v pondělí a úplně mám z toho hrůzu, jestli budu zvracet a mít i průjem, vůbec nevím, jak to udělám.

Jsi jistě pojištěná. Zavolej na nějaké to centrum co máš jistě na pojišťovací kartičce a zkus požádat o radu. Nebo tam je někde nějaký delegát. Ať ti s tím pomůže.

Bubla_Bučková
Kelišová 6583 příspěvků 14.06.19 14:31

Vydržet, blici pytlíky sebou. Anglicky nazpaměť, že potřebuješ okamžitě na záchod. Doma ihned opět k lékaři. Ukládám diskuzi pro „jo jela bych v půlce těhotenství do Thajska plavat se zralokama, těhotenství není nemoc, doktorka sama říkala, ať jedu, týden před porodem jsem šla pěšky na Sněžku“ :roll:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 100 inzerátů 14.06.19 14:34

@Uslava no ne každý jezdí s cestovkou ;), ale s tou kartičkou dobrá rada, nebo třeba zavolat svému obvoďákovi pro radu po telefonu ;)

debra.morgan
Echt Kelišová 8675 příspěvků 14.06.19 14:37
@Bubla_Bučková píše:
Vydržet, blici pytlíky sebou. Anglicky nazpaměť, že potřebuješ okamžitě na záchod. Doma ihned opět k lékaři. Ukládám diskuzi pro „jo jela bych v půlce těhotenství do Thajska plavat se zralokama, těhotenství není nemoc, doktorka sama říkala, ať jedu, týden před porodem jsem šla pěšky na Sněžku“ :roll:

naprosto presne…

btw nevolala bych obvodakovi, ale spis na gyndu, co si muze vzit, aby to neohrozilo mimino. ikdyz, kdovi co ji pichli v tom spitalu…

Uslava
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 14.06.19 14:38
@welovefashion píše:
@Uslava no ne každý jezdí s cestovkou ;), ale s tou kartičkou dobrá rada, nebo třeba zavolat svému obvoďákovi pro radu po telefonu ;)

Tak lepší delegát třeba od jiné cestovky, než nic. Pokud jedou na vlastní pěst, tak určitě znají jazyk a tam pak nevidím problém i kdyby ji měli hospitalizovat. Stejně to vypadá, že už si to přivezla z domova, tak zavolání obvoďákovi by taky bylo na místě. Alespoň by poradil léky. Jako těhotná jistě nevyrazila do pralesa, takže pomoc se dá sehnat. je to mrzuté a mohlo by to být i vážné.

Lynette
Echt Kelišová 8713 příspěvků 14.06.19 14:39

Salmonelóza

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama