Už nemůžu, nezvládnutelné dvojče

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.7.22 12:35

Už nemůžu, nezvládnutelné dvojče

Zdravím maminky, už jsme na konci sil. Mám dvojčata kterým je několik měsíců přes rok. První je totálně nezvladnutelny. Celé dny jen provokuje, řve, bere hračky druhému, atd. Nechce spát. Druhého pořád budí. Nemám kvůli němu ani chvíli klidu. Uspim ho a za dvacet minut řev a znovu a znovu. Domácnost kvůli němu vůbec nestihám. Kolikrát mám už opravdu černé myšlenky, že bych chtěla jen jednoho. Zato když přijde tatínek, tak hraje andilka. Když to táta nevidí, tak do druhého třeba šťouchne a ten ho pak shodí, což už tatínek vidí. A já už opravdu nemůžu :?. Druhý je malé zlatíčko. Občas zlobí, ale v normě. Přijde se pomazlit, dá mi pusinku. Nějčastěji je protivný, protože ho ten první stále budí. Už opravdu nevím co si počít. Vím že je to špatně, ale prostě od narození jedno dítě miluju daleko víc a už opravdu nevím co a tím. Chtěla bych je mít oba stejně ráda, ale s tím, co neustále provádí se to nedá. :( Jinak oba rozumí moc dobře, co se po nich chce…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.7.22 12:45

Jak budí? Spí spolu?

• Citovat
  • Nahlásit
4977
1.7.22 12:47
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, už jsme na konci sil. Mám dvojčata kterým je několik měsíců přes rok. První je totálně nezvladnutelny. Celé dny jen provokuje, řve, bere hračky druhému, atd. Nechce spát. Druhého pořád budí. Nemám kvůli němu ani chvíli klidu. Uspim ho a za dvacet minut řev a znovu a znovu. Domácnost kvůli němu vůbec nestihám. Kolikrát mám už opravdu černé myšlenky, že bych chtěla jen jednoho. Zato když přijde tatínek, tak hraje andilka. Když to táta nevidí, tak do druhého třeba šťouchne a ten ho pak shodí, což už tatínek vidí. A já už opravdu nemůžu :?. Druhý je malé zlatíčko. Občas zlobí, ale v normě. Přijde se pomazlit, dá mi pusinku. Nějčastěji je protivný, protože ho ten první stále budí. Už opravdu nevím co si počít. Vím že je to špatně, ale prostě od narození jedno dítě miluju daleko víc a už opravdu nevím co a tím. Chtěla bych je mít oba stejně ráda, ale s tím, co neustále provádí se to nedá. :( Jinak oba rozumí moc dobře, co se po nich chce…

možná to z tebe cítí a proto se tak chová, chce tvoji pozornost a bojuje o ní tímto způsobem…jsou to malé děti, zkus vymyslet, jak to uzpůsobit jinak, např. spaní, jedno nechat spát a druhému se věnovat a pak to otočit, spí přes den jen 1× ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
1.7.22 12:54

Pochybuji, že dítě rok a pár měsíců umí záměrně dělat herecké výkony před tatínkem, promyšleně… To se mi fakta nezdá. Hold prostě jedno je živější a druhé klidnější. Ty máš bohužel tu „smůlu“, že je máš současně, tak strašně porovnáváš. 🙈 já mám úplně stejné dva typy jako ty, jen s tím rozdílem, že jsou o 4 roky od sebe, tak to nebyl problém. Prostě se budeš muset srovnat s tím, že máš děti každé se svou osobností a dáš tomuto čas. Ono se to časem srovná a budou třeba parťáci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
1.7.22 12:55
@welovefashion píše:
možná to z tebe cítí a proto se tak chová, chce tvoji pozornost a bojuje o ní tímto způsobem…jsou to malé děti, zkus vymyslet, jak to uzpůsobit jinak, např. spaní, jedno nechat spát a druhému se věnovat a pak to otočit, spí přes den jen 1× ne?

Taky si myslím, že chce pozornost pro sebe. Jsou to dvojčata pořád spolu a hold to jinak říct neumí. Hele mami já chci taky :nevim:. Třeba každý z nich potřebuje svůj vlastní čas s mamou, svoje zážitky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 12:57

@welovefashion upřímně jsou dny s nimi tak náročné, že je odmítám davat spát v jinou dobu. To už bych seděla doma celé dny a opravdu bych se zbláznila. Když si hraju, tak zvládám oba, ale on účelně zničí, co brácha postaví, bere mu knížky. Kolik už je i roztrhaných. Přitom má sám stejnou nebo podobnou. Stačí abych se jen otočila a už vidím, jak mu to bere.
Jinak spí jedenkrát, cca dvě a půl hodiny. A čím víc se mi věnuji, tím víc toto dělá. Nejhorší je že i když chceme něco podniknout tak má pořád samé problémy. Vsude řve, v autě řve až z toho zvrací. Je tolik věcí co by šli s tím druhým dělat, ale ten první vše bojkotuje. Už mě napadlo i dát toho jednoho na hlídání babičce a konečně si udělat jeden klidný den, ale nikdo ho nechce hlídat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 12:58
@Anonymní píše:
Jak budí? Spí spolu?

Samozřejmě mají jeden pokoj. Víc pokojů nemáme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 13:00

@Ronyx věří tomu jen to, co to vidí na vlastní oči. Takže sousedky, kamarádky a rodina.
Nikdo nechápe jak je to možné. Ale vždy jen vidíš jak ví že to dělat nemá. Ještě se na tebe podívá, usměje se a udělá to. Pak se vyloženě směje, když druhý začne řvát.

• Citovat
  • Nahlásit
528
1.7.22 13:00

To dítě to cítí, proto se tak chová. Chyba není v něm. Vymlouvas se, že ho nemůžeš mít radši, protože je TAKOVÝ.
Potřebuješ pomoc. Obrat se na psychologa, jinak chudákovi dítěti můžeš pěkně zkazit celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11795
1.7.22 13:05

@Koblizkova1980

mít dvojčata je opravdu náročné, ale není nutné kvůli tomu běhat k psychologovi, kde bude marnit čas. Paní je unavená, vyčerpaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4977
1.7.22 13:07
@Anonymní píše:
@welovefashion upřímně jsou dny s nimi tak náročné, že je odmítám davat spát v jinou dobu. To už bych seděla doma celé dny a opravdu bych se zbláznila. Když si hraju, tak zvládám oba, ale on účelně zničí, co brácha postaví, bere mu knížky. Kolik už je i roztrhaných. Přitom má sám stejnou nebo podobnou. Stačí abych se jen otočila a už vidím, jak mu to bere.
Jinak spí jedenkrát, cca dvě a půl hodiny. A čím víc se mi věnuji, tím víc toto dělá. Nejhorší je že i když chceme něco podniknout tak má pořád samé problémy. Vsude řve, v autě řve až z toho zvrací. Je tolik věcí co by šli s tím druhým dělat, ale ten první vše bojkotuje. Už mě napadlo i dát toho jednoho na hlídání babičce a konečně si udělat jeden klidný den, ale nikdo ho nechce hlídat.

no tak dej babičce hodného a věnuj se tomu křiklounovi, fakt je to volání po pozornosti, a evidentně by chtěl být jedináček, což má bohužel smůlu, stejně jako ty :-)
Ono se to časem trošku zklidní, ten věk rok a půl až 2 a půl, 3 roky je dost vztekací…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11795
1.7.22 13:08

Máš je ráda oba stejně, jen tě víc štve, že zlobí. Nic si nevyčítej, je to náročné. Pokud máš možnost dát ho k babičce udělej to, moc ti to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 13:13
@Anonymní píše:

Tak každej do jednoho rohu pokoje. Za skříň, nevím aby se neviděli. Po něm něco hází, řve nebo jak jako budí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 13:26

@welovefashion já bych ji dala radši toho křiklouna. Jelikož sama vím jaké to je když se rodiče věnují především tomu kriklounovy a toho, co je hodný a neustále neřve odstrčí na druhou kolej. Přitom by h s nima chtěla dělat tolik věcí, ale prostě to nejde. A opravdu mi nepřijde, že bych se jednomu věnovala víc. Když malujeme, tak sedím mezi nimi a střídavě vymalovám kousky omalovánky. On pak začne házet pastelky všude kolem. Učí se jíst lžičkou, zase střídám. Vždy je první a stejně celý talíř vysype na zem :zed: a to na něj mám kolikrát čas, protože ten co neustále neřve, tak si třeba staví z kostek. Prohlížíme si sami knížku, on ji z ničeho nic zahodí a jde brát hračky bráchovi. Schválně leze na gauc, i když ví že nesmí. Dnes jsem ho jen tak tak chytla za ruku, jinak by spadnul hlavou na zem. Druhého jsem mezitím prebalovala. A má na paži obtisk mých prstů, jak jsme se lekla a chytla jsem ho hodně. Dost často s nimi sedím na zemi a hrajeme si. V tu dobu kůže kterýkoli z nich přijít se pomazlit. Nepřijde skoro nikdy. Ale když potřebuji něco udělat, třeba ohřát jídlo, tak mi zase visí na noze a řve.

Vím jaké to je, když je jedno dítě odstrčené a snažila jsem se od narození věnovat oběma stejně. Jenže už na to přestávám mít energii. Jedu každý den minimálně na 100%. Udělala bych pro ně první poslední a on stejně pořád jen řve. Odpoledne nespí, pak je protivný. A už mi dochází argumenty, proč bych se měla věnovat tomu co odmítá spát. To není chyba druhého, který by třeba byl večer rád venku.

• Citovat
  • Nahlásit
2826
1.7.22 13:28
@Anonymní píše:

Dala bych jednoho třeba do ložnice, druhého nechala v děcáku. Aby se vyspali.
Já osobně nemám radu. Co třeba zkusit nějakého dětského psychologa, aby vám poradil?
A nebo se spojit přes nějakou skupinu na FB s rodiči dvojčat, kteří mají podobné zkušenosti?
Ono je to hrozně těžké, všechno je o povaze dítě. Byť jsou to dvojčata, temperament a povahu můžou mít úplně opačnou.
Přeju hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat