Uz nevím, co se svým psem, jsem z něj KO...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 12:00

Uz nevím, co se svým psem, jsem z něj KO...

Jsem sama s dcerou a mely jsme spoustu let uzasneho pejska, ten nam bohuzel zemrel a ted jsme si poridily vetsi plemeno (dcera chtela). Ovsem je to uplne neco jineho, je jak z divokych vajec. Je jí ted 9 mesicu a vubec se to nelepší. Pracuji z domova a absolutne nic s ní nejsem schopna udelat. Porad jen neco kouse, neco mi bere, cvicim ji, chodim s ní casto ven, aby se unavila, ale je neunavitelna. Venku beha hodinu jak torpedo a prijde domu a zacne jančit, skakat a tahat veci, jak kdyby venku vubec nebyla. Jsem uz z ní opravdu strasne vycerpana. Myslite, ze se casem uklidni nebo to bude porad takovej pytel energie? To se neda…Je mi to lito priznat, ale lituji, ze jsme si ji porizovaly…:( Je mi jasny, ze to budu muset vydrzet, takze spis asi jen takova zpoved a treba nadeje, ze mi nekdo sdeli podobne zkusenosti…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1694
4.11.21 12:08

Co je to za plemeno? Venku jen chodite nebo i cvicite poslunost? Jak casto chodite ven a na jak dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3017
4.11.21 12:08

Jdi s ni behat, proste 5km rychlochuze/beh. A mas od nej na chvili pokoj. Je to stene. Do 3 let to delaji vsichni psiska. Musis se jim davat pozornost a ulitat je. At s nim jde dcera ven az prijde ze skoly… chtela ho, at se stara

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7296
4.11.21 12:09

Je to puboš. Taky záleží, zda je to plemeno vůbec vhodne do bytu. Každopádně zapojit dceru a chodit na cvicak a čekat, až pes dospěje, měl by se pak trochu uklidnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33733
4.11.21 12:22
@Anonymní píše:
Jsem sama s dcerou a mely jsme spoustu let uzasneho pejska, ten nam bohuzel zemrel a ted jsme si poridily vetsi plemeno (dcera chtela). Ovsem je to uplne neco jineho, je jak z divokych vajec. Je jí ted 9 mesicu a vubec se to nelepší. Pracuji z domova a absolutne nic s ní nejsem schopna udelat. Porad jen neco kouse, neco mi bere, cvicim ji, chodim s ní casto ven, aby se unavila, ale je neunavitelna. Venku beha hodinu jak torpedo a prijde domu a zacne jančit, skakat a tahat veci, jak kdyby venku vubec nebyla. Jsem uz z ní opravdu strasne vycerpana. Myslite, ze se casem uklidni nebo to bude porad takovej pytel energie? To se neda…Je mi to lito priznat, ale lituji, ze jsme si ji porizovaly…:( Je mi jasny, ze to budu muset vydrzet, takze spis asi jen takova zpoved a treba nadeje, ze mi nekdo sdeli podobne zkusenosti…

Zapojit maximálně holku, když ho chtěla, situaci nezávidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
4.11.21 12:24

Zapojila bych dceru, třeba chodit na cvičák, běhat. Můžeš ji nechat trénovat různé povely, případně ji k tomu vést, aby ji to i bavilo. Jinak tohle je klasické štěně, zkouší co může, mají energie na rozdávání, časem by to mělo přejít, ale nepodcenit výchovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9294
4.11.21 12:34

Proto máme velké plemeno venku, celoročně. Má 2 a půl roku a trochu se zklidnila. Občas vyhrabe nějakou díru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13985
4.11.21 12:38

Unaví a zároveň naučit odpočívat. Dát na místo, vymezit mensi prostor co je to za plemeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2060
4.11.21 12:38

Co je to za plemeno?
Jinak hodinová procházka je pro mladého aktivního psa nic, potřebuje zaměstnat hlavu a přiměřené fyzické vybití k tomu. Doma naopak učit odpočívat, vydržet na místě - nejspíš bude potřeba pořídit klec nebo kennelku a tam prostě zavřít, pod dozorem třeba se žvýkací kostičkou.
A přihlásit se někam na hodiny cvičení poslušnosti a ideálně i na nějaký psí sport - dogdancing, canicross, agility, flyball nebo jiné… prostě se psem pracovat, ne si myslet, že za hodinku venčení někde v parku se štěně aktivního plemene unaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
4.11.21 12:46

Mam podobnou zkusenost se psem, ten nas druhy pes je teda stejne rasy jako predchozi - stredak, je hl. na zahrade, kde ma zateplenou boudu se stale otevrenym kotcem a navic ma na terase u domu jeste tzv. Letni sidlo. Domu ho berem az zacne byt k nule, je to kratkosrsty pes, ale chlupu pousti 100× vic hez ten prvni - to je prvni hruza a sok s nim.
Rikam, ze musi mit nejake adhd ci co, ten prvni byl takovy klidny a nechoval se jak pobuch a to uz odmala.
Tady tento pes je tedy nastesti mnohem vic submisivni a o neco vic poslusny, nez ten prvni, ale zase je sibnuty jinym smerem, coz mi vadi mnohem vic. No a ty chlupy, kdo neuvidi ten neuveri! Takze jsem si rikala to same: uz to musim vydrzet; ma ted 3 roky, jeho predchudce zemrel na raka v 11. A pak uz zadneho psa, max. Videt z dalky.Jsem naprosto vylecena ze psu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29723
4.11.21 12:55

Ono to zdaleka nechce jen unavit fyzicky. Tim jen zvysujete kondici psa a nic nevyresite. Chce to unavit i psychicky a taky ucit odpocivat. Pes je navic v puberte, takze to chce i prechodne snizit naroky na nejaky super trenink. Tohle chovani zhorsuje casto i premira aktivit, takze to, ze budete psa denne nekde drilovat, aby se unavil, muze vest jeste k horsimu chovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54270
4.11.21 13:23

Tak je velký rozdíl malý pes a velký. Pokud jde navíc o velkého psa tak ho nejspíš ni holka neudrží. Navíc pes v pubertě. chce se psem hodně pracovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9294
4.11.21 13:34
@Micaella22 píše:
Jdi s ni behat, proste 5km rychlochuze/beh. A mas od nej na chvili pokoj. Je to stene. Do 3 let to delaji vsichni psiska. Musis se jim davat pozornost a ulitat je. At s nim jde dcera ven az prijde ze skoly… chtela ho, at se stara

5 km :lol: :lol: :lol:. S tou naší chodím 10-20 km, ona nalítá jednou tolik a stejně ji neulítáš :lol:. Z takové procházky máme obě akorát tak lepší fyzičku a energii ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
4.11.21 16:13

@Makca87 no to chudak pes.. Pes je smeckove zvire a myslenka, ze pro nej celorocni pobyt venku je nejlepsi je velmi zcestna… Proto furt rikam, ze velky pes se ma stokrat lepe v panelaku nez u boudy na zahrade…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7296
4.11.21 18:51
@Kacatko1986 píše:
@Makca87 no to chudak pes.. Pes je smeckove zvire a myslenka, ze pro nej celorocni pobyt venku je nejlepsi je velmi zcestna… Proto furt rikam, ze velky pes se ma stokrat lepe v panelaku nez u boudy na zahrade…

Už vidím bernardýna v paneláku :lol:. A to vím, o čem mluvím, jednoho máme v rodině

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat