Už nevím, jak ji mám dávat spát? 8 měsíců

462
25.1.16 17:40

Už nevím jak ji mám dávat spát? 8 měsíců

Maminky poraďte mi,

asi teď mala 8 měsíců přechází s 3 spánků na 2, ale ja nevím jak to ukočírovat..

Ještě minulý týden to u nás vypadalo takto:

vstávala v 6 - šla spát v 8do 8:30,
pak 10:30-12:30
a 14:30-15
večer v 18 koupeme v 18:30 spi

V noci se budí co 1,5h

trvalo ji to většinou 15 minut usnout, ráno usne do 5 minut..

Jenže teď to je tak všelika..

ráno stejné vstaneme v 6 usne normálně i ten spánek v 10:30 normálně usne..

ale odpoledne vozím hodinu v kočárku a ne a ne usnout po skoro hodině se začne vztekat tak jedeme domu :-/

no jenže co pak sni.. vrátíme se v 15:30 dám svačinku vypada v pohodě, ale po 15 minutach začne knourat věšet se po mně.. dneska už spí.. :nevim: v 17 jsem koupala v 17:10 spala..

Zkoušela jsem posunout ranní spánek, ale ona po těch 2 hodinach ráno je opravdu hotová a chce spát.. a když jsem posunula ten spánek co mám v 10:30 na 11:30 tak mi spala jen půl hodiny, ale odpolední spánek stejně nedala..

No motám se v tom, ale odoledne už je pak na ni opravdu vidět jak s trápí ty 4 hodiny vzhuru jsou na ni opravdu moc.. Zkoušela jsem i ten odpolední spánek posunout aby byla víc unavené, ale stejně to nezabaralo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20298
25.1.16 17:46

@moonulkaa V šest bych ji probudila a dala spát před osmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
25.1.16 17:46

Já teda nevím, co řešíš? Já vysadila děti do eteru(po bytě) a jak se jim chtělo spát, tak usly. Klidně při hře. V tomto věku je už hloupost organizovaně děti uspávat. Spíš vyhlídnout potřebu a uložit.
Apropo cituji: no jenže co pak sni-to se ptáš na stravu, nebo co s ní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
25.1.16 17:47

Já bych o kousek posunula každé bdění, jako udělat ho o kousek delší, to ráno třeba jen o 10 minut-čtvrt hodiny. No a bohužel vydržet třeba týden, ona si na to bude muset zvykat :nevim:

• Citovat
  • Upravit
kerrankin
25.1.16 17:51
@Svistice píše:
@moonulkaa V šest bych ji probudila a dala spát před osmou.

To je nápad! :lol: To bych udělala taky, akorát jestli běžně spí půlhodiny, vzbudila bych po půl hodině.

• Citovat
  • Upravit
21948
25.1.16 17:53
@berry4 píše:
Já teda nevím, co řešíš? Já vysadila děti do eteru(po bytě) a jak se jim chtělo spát, tak usly. Klidně při hře. V tomto věku je už hloupost organizovaně děti uspávat. Spíš vyhlídnout potřebu a uložit.
Apropo cituji: no jenže co pak sni-to se ptáš na stravu, nebo co s ní?

Jo, tak nejak. Taky to moc nehrotim.
@moonulkaa
taky maly prechazi na spanek 2× denne. Jeden den jsou to 3 spanky, dalsi 2, pak zas 3, pak 2…Neda se nic delat. Jedine o co se pokousim, je zkracovat ty denni spanky, cili budit driv proste. Jinak mi chodi spat o pulnoci. Ale az tak to nehrotim, je to dite, neumi to jeste, spis se prizpusobim ja jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
25.1.16 18:16

@moonulkaa a nemůžeš ji nechat spát, jak chce? Prostě když usne, tak spí? Je malá, tak venku je stejně v kočárku, tak si může usnout kdy chce a doma totéž ne? Ono si to sedne a ustálí se to tak nějak samo na těch 2 spáncích denně, později na jednom a ještě později na žádném ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2202
25.1.16 18:20

@berry4 tak mne třeba při hře decka nikdy neusly, když se jim chtělo spát, tak začali být mrzuti, urvani, protivní, ale že by se někde kantli a sami usnuli, to neznám.
Jinak k zakladatelce, neusls by ti odpoledne lip v postylce? Proste po obědě zatahnout zavesy, dat do postylky a zkoušet no…jako on ten přechod vždycky trochu trvá, než se to utrepe…ale bude se to hodit, až bude spát jen po obědě. Mne usíná kluk u kojení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
25.1.16 18:25

Já teda zakladatelku chápu. Aby mi dítko uslo při hře, to jsem nezažila. Dlouho, snad do desátého měsíce, potřebovala spánek co dvě hodiny a když se přetáhla, tak byla unavená, mrzutá, nevrlá…prostě to bylo špatně. Takže jsem jí organizovaně uspávala a nevidím na tom nic špatného. Jinak se mi líbí rada, jakou ti dala @Svistice
Ono si to časem sedne, třeba ty tři spánky ještě potřebuje, akorát má nějaké období, kdy nemůže zabrat…a pokud už ji stačí jen dva, tak se k nim postupně dopracuje. Tyhle přechody jsou nejhorší :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2050
25.1.16 19:08

Naše holky taky nikdy neusnuly samy jen tak, starší jsem dávala nejdřív do kočáru, kolem 9. měsíců pak do postýlky a usnula obvykle bez potíží sama. Mladší usíná zásadně v kočáru, večer u kojení a to je jí 16.m., jsem zvědavá, jak to večer přeučíme, ale nejsem vyřvávací typ, takže to zatím nehrotíme (přes poledne myslím přestane brzy chodit spát).
Pokud Ti malá vstává v šest, tak bych ji dala spát kolem deváté a odpoledne klidně později, když ani po hodině drncání neusne, tak to asi na ni zkoušíš brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1063
25.1.16 19:20

Dávala bych spát až kolem osmé. Vstávali byste okolo 7:30, dopolední spánek od 10:30 do 11:30 - 12:00, oběd, odpolední spánek od 15:00 - 16:30. Pak už nedávat spát do těch 19:30 - 20:00. Pokud usne sama tak po 20 minutách vzbudit. Musíš jí ten režim udělat ty a ona na něj najede. Nám to takhle funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama